yakit düşmüyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yakit düşmüyor

İleti alperkaya » 13 Ağu 2016, 20:03

Arkadaşlar 97 glx aracim in yakitini nasıl azaltiriz. ..100 km 32 tl gaz yakıyor. ..Aracın yağı yeni değişti karburator bakımı yapıldı buji ve buji kablolari yeni gaz ayaraida yaptırdım ama bişey değişmedi. ..bir de araç 110 km hıza kadar çıkıyor basiyorum ama daha yemiyor nedeni ne olabilir...subap ayarinda varmidir bi sorun acaba subap ayarı ne kadar tutar. ..

alperkaya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alper kaya
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3 glx

İleti Hun » 16 Ağu 2016, 22:08

Merhaba Alper kardeşim. Subap ayarı yaptıralı 1 ay oldu. Fiyatı 50 TL. motorun tamamen soğuması lazımmış bu yüzden sabah bırakıp akşam aldım. yakıt sorarsan şuan şehir içinde 1lt gazla 10 km gidiyorum.
Kullanıcı avatarı
Hun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre KAYA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia 1,3 GLXi

İleti phenomx3 » 21 Ağu 2016, 19:43

sübap ayrından olabilir, ateşleme sisteminden değişmeyen parçalardan olabilir. mesela benim eski aracım da çekmiyordu. gösterdiğimde ustam herşeye baktı gazı açtı gene yok distribütöre baktı gitmek üzere, orjinalini al tak bu seni yakında yolda bırakır demişti. Hanhart oldım gerçekten de çekişe ve yakıta etkisi olmuştu.
şimdiki aracım da çekmiyor fazla yakıyordu. su da eksiltiyordu contadanmış. conta yapıldıktan sonra aracımın sesi bile acayip azaldı ve yakıtı da düştü çekişi de arttı
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir