Arabanın altı yere değiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arabanın altı yere değiyor

İleti fabialife » 21 Ekm 2007, 01:56

[quote="trifaze"] hocam 16'' celik jant takabilirmiyim benim takaya
205 40 16''

mesela

uyarmi?
[/QUOTE]

oraları bilmemde buralarda 40 yanak lastik takarsan ilk çukur tada tümsekte muhtemel başına gelecek iki şeyi söyleyeyim.
1- biraz şanslı isen jantı kucaklayıp en yakın jantcı ve lastikçiye gidersin.
2- o kadar şanslı değilsen ve birazda sürat varsa arabanın çekici üstünde servise gitme ihtimali de yüksek.
benim arabanın orjinal lastikleri 195x50-15
50 yanak lastiğin görünüşü güzel, yol tutuşu mükemmel yalnız kasis yada tümseklerde lastiği veya jantı ezeceğiz diye yolda çukur seçmekten anamız ağladı. yüksek yanak lastikler kadar süspansiyona da yardımcı olmadığından bir müddet sonra amörtisörlerde erken yıpranmaya başlar.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti AV-2006 » 21 Ekm 2007, 02:03

[quote="fabialife"] [quote="trifaze"] hocam 16'' celik jant takabilirmiyim benim takaya

205 40 16''

mesela

uyarmi?
[/QUOTE]

oraları bilmemde buralarda 40 yanak lastik takarsan ilk çukur tada tümsekte muhtemel başına gelecek iki şeyi söyleyeyim.
2- o kadar şanslı değilsen ve birazda sürat varsa arabanın çekici üstünde servise gitme ihtimali de yüksek.
50 yanak lastiğin görünüşü güzel, yol tutuşu mükemmel yalnız kasis yada tümseklerde lastiği veya jantı ezeceğiz diye yolda çukur seçmekten anamız ağladı. yüksek yanak lastikler kadar süspansiyona da yardımcı olmadığından bir müddet sonra amörtisörlerde erken yıpranmaya başlar.[/QUOTE]

40mm yani 4cm yanak. Allah kolaylık versin.Benim nick teki araba gibi olur herkalde.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti PİCK-UP » 21 Ekm 2007, 04:02

arkadaşlar ben size çare buldum benim gibi amortisör üstüne lastik takacaksınız. altı daha hayatta degmez diyebilirim size o kadar garantili  !!!!!!!!

işte buda resmi ;;;;;  nasıl ama ???? heheyt LOLBig%20smile

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti trifaze » 21 Ekm 2007, 04:58

[quote="AV-2006"]Yurt dışı yol tecrübem olmadığı için cehaletimi maruz gör.Ankara'da olsaydın şiddetle hayır derdim.Yol yol değil bizim buralarda tuzak anasını satayım.Her yer çukur veya tümsek adamın iflağını kesiyor.Ben bir sonraki lastik değişimini 65 yanaktan yana kullanacağım.Zira Golf lerin hepsi 70 yanak.Wink[/QUOTE]

estagfurullah hocam ne demek cehalet

en guzeli Tr de 5 ay bindikten sonra burada taktiririm.

acaba kiralik bulabilirmiyiz? Big%20smile
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trifaze » 21 Ekm 2007, 04:59

[quote="fabialife"] [quote="trifaze"] hocam 16'' celik jant takabilirmiyim benim takaya

205 40 16''

mesela

uyarmi?
[/QUOTE]

50 yanak lastiğin görünüşü güzel, yol tutuşu mükemmel yalnız kasis yada tümseklerde lastiği veya jantı ezeceğiz diye yolda çukur seçmekten anamız ağladı. yüksek yanak lastikler kadar süspansiyona da yardımcı olmadığından bir müddet sonra amörtisörlerde erken yıpranmaya başlar.[/QUOTE]

Avrupalilar Turklere asfalti ogretti.

Turkler Avrupalilara yamayi
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir