METALİK GÜMÜŞ BOYADA ÇİZİKLERİN GİDERİLMESİ ???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

METALİK GÜMÜŞ BOYADA ÇİZİKLERİN GİDERİLMESİ ???

İleti sonertevfik » 30 Ekm 2007, 22:50

ARKADAŞLAR 1 AY ÖNCE METALİK GÜMÜŞ GRİ RENKLİ BİR FELİCİA ALDIM ANCAK ARACIMIN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE UFAK TEFEK ÇİZİKLER VAR. BOYACIYA GİTMEDEN, EN AZ MALİYETLE BU ÇİZİKLERİ NASIL GİDEREBİLİRİM? ÇİZİK GİDERİCİ PASTA İLE GİDEREMEDİM. ÇİZİKLER BİRAZ DERİN. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti ünsal » 30 Ekm 2007, 23:22

rutuş yaptırsanız faydası olurmu ? sanayide boya yapan tanıdık veya bildik biri varsa en azından çürütmezsiniz arabayı ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti sonertevfik » 31 Ekm 2007, 14:40

minik kardeşim önerin için teşekkür ederim. ancak metalik boyaya rötüş olmaz diyorlar. bende de vardı oje şişesinin içinde rötuş boyası vardı  tampondaki ufak tefek çiziklere kullandım, ancak kaportaya sürmeye cesaret edemedim.. çizik giderme kalemleri satılıyor istanbul'da, ama işime yararmı bilemiyorum. daha önce kullanan arkadaşlar varmı acaba bu ürünü? 
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ErTaN06 » 31 Ekm 2007, 14:44

aynısı benim araçtada var malesef boya olmadan bi çözümü yok gibi gözüküyor
ErTaN06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ertan TEMEL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Skoda Fabia Special

İleti irfant » 31 Ekm 2007, 14:53

Yama şeklinde rötuş yapan yerler var, metalik boyaya öyle güzel yama yapıyorlar ki, gözümle gördüm, nereye yama yapıldığını farketmiyorsun.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti m.ünal » 31 Ekm 2007, 20:45

boya kalemi nasıl bir şeydir?  nerede satılır?

m.ünal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 01 Kas 2007, 12:23

m. ünal kardeşim boya kalemi çocukların kullandığı pastel boya kalemi gibi birşey, kullanmadım ama gördüm. istanbul topkapı'da auto shop 'ta satılıyor. fiyatını bilmiyorum.  ayrıca irfan kardeşime sormak istiyorum. istanbulda nerede yapıyorlar bu yama boyayı? yardımcı olursan sevinirim irfan kardeşim. e postam: sonertevfik@hotmail.com
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti irfant » 01 Kas 2007, 12:33

[quote="sonertevfik"]m. ünal kardeşim boya kalemi çocukların kullandığı pastel boya kalemi gibi birşey, kullanmadım ama gördüm. istanbul topkapı'da auto shop 'ta satılıyor. fiyatını bilmiyorum.  ayrıca irfan kardeşime sormak istiyorum. istanbulda nerede yapıyorlar bu yama boyayı? yardımcı olursan sevinirim irfan kardeşim. e postam: sonertevfik@hotmail.com [/QUOTE]

Boya kalemi olarak doğrudan aracın boyasının olduğu oje gibi tüpler de var. Pastel boya gibi olanlar kısa süreli geçici çözümler.

Benim evin alt sokağında Zarif Oto Yıkama (Eski Toptaşı Cad. Sokullu İÖO yakınında...) var. Onların küçük bir boya atölyesi var. Mercedes E200 gümüş rengi bir araca parça yama yaptılar, ayırt edemedim.

Aksaray'dan 6 YTL'ye mini rötuş boyası aldım, ufak-tefek taş izlerini kapatmak için servis eline kalmadım artık.

Motip marka, 12 mililitre, oje gibi aplikatör fırçası kapağın içinde, meraklılarına duyurulur.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir