gaz yemiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gaz yemiyor

İleti mura73 » 20 Kas 2007, 20:07

Arkadaşlar arabam 98 feli glx LPG li havalar soğuyor bu yüzden benzinde bırakıyorum.Fakat benzinde bıraktığım halde benzin pompalamadan motor çalışmıyor.Biraz çalıştırdıktan sonra ilk durakladığım yerde stop edecek gibi oluyor benzin pompalıyorum gaz yemiyor derken motor duruyor.Daha önce karbiratöre giden benzin hortumu yırtılmıştı lpg ci bir arkadaş benzin hortumunu değiştirdi.sormak istediğim buradaki benzin hortumu farklımi olamalı bundan dolayımı arıza oluyor yoksa karbiratörden mi kaynaklanıyor.yardımcı olursanız sevinirim.tşk.

mura73
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 20 Kas 2007, 21:01

Hiç  benzinde  kullanmıyorum  aracı   benzinde  bırakmanın  bir  amacı  yok  kanımca..

en  soğuk  havalarda  bile  tek  marşta  aldı.. (İzmir iklimini  göz önünde bulundurun:) )
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ilk aşk » 20 Kas 2007, 23:45

bende lpg yok tek seferde çalışır koku yok ayar yaptırmak yok sadece km şehir içi 200 civarı yakıyor o kadar da olsun .

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kilit_kadir » 21 Kas 2007, 05:17

Belki hiç alakası yoktur ama ben bu sabah yolda kaldım benzin ve akü dolu olmasına rağmen araba marş almadı bi türlü çalıştıramadım. Servis çağırdım usta bujileri değiştirdi araba bujileri yağlamış. Bi de hararet müşirini değiştirdi. Müşir bozukmuş. Bujilerin yağlanmasına sebep olmuş. Bir de müşir felilerde beyne de bağlıymış ve beyin müşire göre benzin pompasına komuta ediyormuş. Bu nedenle bozuk müşir yüzünden araç aşırı benzin pompalayarak araçı boğuyormuş çalıştırırken. Ben ustanın yalancısıyım :) Usta 5 dakikada işini bitirdi araba tıkır tıkır çalıştı.
kilit_kadir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kilit_kadir » 21 Kas 2007, 05:22

Söylemeyi unuttum benim arabam da ilk çalıştırmada sarsılma ve tekleme yapıyordu eğer çalıştırdıktan sonra teklediğinde hızlıca müdahale edip biraz gaza basmazsam araba stop ediyordu. Sanırım bu sabah çalışmaması da benim bunu normal bi marş sorunu sanıp ihmal etmemden kaynaklandı. Umarım b sabah yaptırdığım tamiratlardan sonra bi daha bu sorunları yaşamam :)
kilit_kadir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 21 Kas 2007, 10:37

mura73 arkadaşım bahsettiğin olayın birebir aynısı bendede vardı. sabahları araba benzin yemez,  tekler, parpazlar. boşa atarsın gaza basarsın gazı yer. bu sorun bende aşağıdaki işlemlerden sonra çözüldü:

1-öncelikle bujiler kontrol edildi yağlanma varsa sorun burada olacaktı ? yağlanma vardı değiştirdik buji sorunsuz yaktı ama araba hala tekliyodu.

2-benzin filtresi değişti yakıt filitreden geçmiyordu çünkü filitre siyah bir pislikle dolmuştu. ama araba hala aynıydı.

3- son çare yakıt pompasına geldi çıkardık iğrenç bir tiner kokusu birisi bize yapma kötü benzini kitlemiş pompa temizlendi yine düzelmedi. arabayı tamirciye bıraktım (tamirci kuzenim)yarın gelirim dedim ertesi sabah telefon açtı gittim benzinde bindim araba tabiri caizse köpek gibi olmuştu ne yaptın dedim depodaki kötü benzini bitirene kadar gezmiş sonra pompayı çıkarmış ve atmış yenisini almış yerine takmadan depoyu temizlemiş bulaşık süngeri ile allah nazardan saklasın çok şükür bi sorun yok şimdi.

sana tavsiyem bu işlemleri sırasıyla yaptır sorun buji ise pahalı değil 30 ytl değiştirirsin zararın olmaz yenilenmiş olur filtredeyse 10 ytl oda zarar vermez yine sana faydalı pompa değişecekse 90 ytl ye buldum inşallah bununla sorun çözülür yoksa aklıma bişey gelmiyor. unutmadan kelebeğide temizletmede fayda olur rahat sürüş için umarım sorunlarını bu şekilde çözersin yardımım dokunmuş olur. hortumla alakası olacağını zannetmiyorum
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mura73 » 21 Kas 2007, 12:00

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim .
mura73
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mura73 » 21 Kas 2007, 12:07

kmustafat arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim benimde sanayide bir arkadaşım vardı sağolsun daha önce kartal varken nesi var nesi yok ilgileniyordu şimdi işi değiştirdi başka tofaşçı arkadaşlar var benim arabadaki bu sorunlardan kurtulmam için tofaş tamircileri anlarmı yoksa skoda tamircilerine mi gitmem doğru olur.
mura73
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 21 Kas 2007, 18:13

hepsi anlar ama skoda diğer markalara göre biraz daha karışık onun için skodadan anlayan varsa öncelikli olarak tercih et misalen benim baskı balatayı değiştirmek için kuzenim şanzımanı indirdi indirirken krank devir sensörünü kırdı şanzımandan ömnce sensörü sökmesi gerekiyordu bu hata bana 75 ytl ye maal oldu bak tamircinin tabelasında skoda yazıyorsa araştır adamı iyi ustadır derlerse bi gir bak derim. yok arkadaşım var diyosan bence arkadaşında baksın bi.
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mura73 » 23 Kas 2007, 01:54

teşekkür ederim.
mura73
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 23 Kas 2007, 02:14

kardeşim izmir de 6, sanayide sami usta var skoda servis ona git yardımcı olur.tel:2821285 skoda com dan geldiğini söyle
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir