felicia combi glxi için önerileriniz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia combi glxi için önerileriniz

İleti cevdet125 » 23 Kas 2007, 00:03

Arkadaşlar Felicia comb. glxi yeni aldım. Önerilerinize ihtiyacım var.Bu aracın benzin lambası ampülü geçmiş değiştirmesi nasıl oluyor,Zormu, Risk varmı.Birde benim gibi yeni kullanıcıların Bu modellerde nelere dikkat etmesi lazım.Tavsiyelerinize şimdiden teşekkürler.

cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti ünsal » 23 Kas 2007, 00:08

hayırlısı olsun ...!

yoğun  trafikte s*k*ştırmayın  hararet hassastır çabuk yükselir yavaş iner (kaloriferi açarsanız daha çabuk iner)Stern%20Smile bakımlarını eksizsiz yaparsanız zaten bu yönde sorun yaşamazsınız aracı sakın antifirizsiz bırakmayın,ampül konusunda göğüsün değişmesi lazım ama şamadırada arızalı olabilir (gösterge doğru çalışıyormu yoksa depo bittiğinde ışık yanmıyormu?)
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti AhmetH » 23 Kas 2007, 00:44

Ampül değişimi basit aslında.

ama  dikkatli davranmak  lazım. solda far açma kapama  yeri  ve 4 lü flaşör düğmesinin  orda  oval duran parçalar aslında vida kapakları.

onların altından  ve havalındırma panellerinin orda vidalar mevcut.

onları  alınca  panel çıkıyor.. unutmuş olabileceğim  vida  olabilir.

eliniz  yatkınsa  farkedeceksiniz.(sanırım  solda yol bilgisayarının  takılacağı soldaki alanın altındanda  vida  geliyor emin değilim)

Tüm vidalar yıldız  özel anahtar kullanmanıza gerek  yok..

ancak  plastik  kalitemiz  maalesef  düşük olduğundan  dikkatli  olmazsanız  kırılabilir.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti cevdet125 » 24 Kas 2007, 01:29

Arkadaş hepinize teşekkürler verdiğiniz bilgilerden yararlanacağımı sanıyorum. çok teşk.
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti baha » 06 Arl 2007, 23:12

hayırlı olsun bence hemen sat arabanı çok masraflı arabalar ben hata ettim arkadaş sözü dinlemedim çok masraf ettim satılmıyorda çevremde kullanan 4 kişi var hepside felicia inanırmısın sanki programlı gibi aynı yerlerden ve aynı kilometrelerde açtıkları masrafları yassam satırlar almaz
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 06 Arl 2007, 23:29

Yazarsan  çok memnun kalırız
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti trakyalı » 06 Arl 2007, 23:55

baha kardeşim aracından çok yakınıyorsun ama benim şu an kullandığım 3. skoda ve hiç birinde problem yaşamadım,bakımlarını zamında yaptırıp değişecek parçalarını değiştirdiğinde doğal olarak sorun yaşanmıyor,takibi kullanıcıya görede fark eder aldığın arabanın senden önceki sahibinin arabayı nasıl kullandığını bilmiyoruz,birde 1993 model favariti ele alırsak araç 14 yaşında,yani metal yaşlanmasından tutunda bir çok probleme gebe,yinede çevremize baktığımızda yeni fabrikadan çıkmışçasına dolaşan favoritler görmek mümkün bu nedenle aynı yaş ve aynı sınıftaki araçlarla kıyasladığımızda favoritlerin iyi araçlar olduğu aşikardır.Araba işi biraz şansada dayalıdır,aynı model ve aynı gün aynı fabrikadan çıkan iki araba arasında sürüşte yol tutuşta ve motorda farklılıklar olabilir,aracında yaşadığın sıkıntıları açarsan bu sitede sana yardımcı olacak bir çok arkadaş olacağından eminim,sen problemler yaşadığın için ön yargılı bakıyorsun,hiç sevmediğin favoriti 7 yıl kullandım ve hiç sorun yaşamadım ki felicialar favoritlerin bir adım önünde olan araçlardır,1996 model 1.6 formanı ikinci el almıştım üretimine devam edilse yine aynı aracı alırdım ya sen çok şansızsın yada ben çok şanşlıyım,yine tekrarlıyorum sorunlarını yazarsan sana yardımcı olacak arkadaşlarımızın olacağını biliyorum, inşallah problemlerin çözülür ve aracını güle güle kullanırsın.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 07 Arl 2007, 00:02

[quote="trakyalı"]baha kardeşim aracından çok yakınıyorsun ama benim şu an kullandığım 3. skoda ve hiç birinde problem yaşamadım,bakımlarını zamında yaptırıp değişecek parçalarını değiştirdiğinde doğal olarak sorun yaşanmıyor,takibi kullanıcıya görede fark eder aldığın arabanın senden önceki sahibinin arabayı nasıl kullandığını bilmiyoruz,birde 1993 model favariti ele alırsak araç 14 yaşında,yani metal yaşlanmasından tutunda bir çok probleme gebe,yinede çevremize baktığımızda yeni fabrikadan çıkmışçasına dolaşan favoritler görmek mümkün bu nedenle aynı yaş ve aynı sınıftaki araçlarla kıyasladığımızda favoritlerin iyi araçlar olduğu aşikardır.Araba işi biraz şansada dayalıdır,aynı model ve aynı gün aynı fabrikadan çıkan iki araba arasında sürüşte yol tutuşta ve motorda farklılıklar olabilir,aracında yaşadığın sıkıntıları açarsan bu sitede sana yardımcı olacak bir çok arkadaş olacağından eminim,sen problemler yaşadığın için ön yargılı bakıyorsun,hiç sevmediğin favoriti 7 yıl kullandım ve hiç sorun yaşamadım ki felicialar favoritlerin bir adım önünde olan araçlardır,1996 model 1.6 formanı ikinci el almıştım üretimine devam edilse yine aynı aracı alırdım ya sen çok şansızsın yada ben çok şanşlıyım,yine tekrarlıyorum sorunlarını yazarsan sana yardımcı olacak arkadaşlarımızın olacağını biliyorum, inşallah problemlerin çözülür ve aracını güle güle kullanırsın. [/QUOTE] kardeş sağol problemler çözüldü ben daha evvel kullandığım springimi sattığıma pişmanım felicianın problemleri halloldu ama bu bana aldığımdan bu yana 8000 ytl civarına mal oldu
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trakyalı » 07 Arl 2007, 00:34

sevgili baha kardeşim sorunun çözüldüğüne sevindim,ama çak masraf yapmışsın buda beni üzdü,bundan sonra inşallah herhangi bir sıkınta yaşamazsın,arabanı güle güle kullan,tüm güzel günler senin olsun.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 07 Arl 2007, 00:48

[quote="trakyalı"]sevgili baha kardeşim sorunun çözüldüğüne sevindim,ama çak masraf yapmışsın buda beni üzdü,bundan sonra inşallah herhangi bir sıkınta yaşamazsın,arabanı güle güle kullan,tüm güzel günler senin olsun.[/QUOTE] sağol ama şu an gaz kelebeği sorunu var birde arabayı çalıştırınca soğukken dahi radyatör fanı devreye giriyor şaşırdım kaldım
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trakyalı » 07 Arl 2007, 01:00

baha kardeşim,sen araba yönünden gerçekten çok şanssız birisin,seni anlıyorum ve bu şanssızlıklarının bitmesini diliyorum.

trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 07 Arl 2007, 02:32

baha arkadaşım sen resmen kanser olmuş bi araba satın almışsın yani nasıl bi şans var sende anlamış değilim valla 8.000 ytl masraf ne demek yaa sen arabayı resmen baştan satın almışsın
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir