Çıldırıcam Artık....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çıldırıcam Artık....

İleti med78 » 29 Kas 2007, 11:29

Arkadaşlar merhaba

Benim felicia bir türlü lpg de ayar tutmadı.Lpg taktırdım 3 ay önce rölanti sorunu vardı çekmiyordu ve lpg kokusu geliyordu.Ustaya götürdüm karbüratörden hava alıyor dedi ve egsoz orjinal değilmiş şahin egzosu takmışlar dedi.Bunları yaptırdım 2 hafta araba normaldi rölantiside normaldi.Sonra rölanti birden 1500 devirde çalışmaya başladı.Servisie gittim rölantiyi ayarlattım.Ayarlattıktan 1-2 gün sonra rölanti düşmeye başladı 500 devire kadar.Sonra yine ayarlattım yine düştü.Artık kafayı yiyecem ne oluyor bu araca bıktım artık bı lpg nin sorunlarıyla uğraşmaktan ayrıca araçtan lpg kokusu geliyor.Arkadaşlar bana bir çare bulun lütfen

Şu anda araç iyi çekiyor ama dediğim gibi rölanti ve koku sorunu var

med78
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ZAMBOĞLU » 29 Kas 2007, 12:05

karbiratörün altında rolanti ayar vidası var. bendede rolanti sorunu vardı.o vida yalam yapmış.motor çalışonca sarsıntıdan dolayı oynurdu.belki sendede aynı sorun vardır. vidanın üzerine sıvı conta sıktım şimdi normale döndü. aklında olsun orayı kontrol et.
ZAMBOĞLU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 29 Kas 2007, 12:09

Arkadaşım senin kesin sorunu Başkent Oto sanayide Uçan Oto var. Oraya bi boş vaktinde uğrarsan %100 çözülür işin... Kokuyu regülatör arıza verince yapar.
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serkan82 » 29 Kas 2007, 23:01

bak dostum dediğin olay normal niye dersen bi araba benzinde çalışırkende kokusunu dışarı verir ilk çalışma veya motor ısınasıya kadar koku çıkar lpg gaz olduğu için koku daha çobuk yayılır bendede aynı sorun var ama bu bi problem değil normal bi olay.devir olayına gelince bizim arabalar karbürotörlü motorun durumuna göre devir artar azalır kafanı takma böyle küçük olaylara arbadan soğursun benim  gibi zarar ziyan görmeden satarsın(not  ben 97 glx lpg li  felicia yı böyle ufak tefek olaylara takıldığım için 6,000 ytl ye sattım )
serkan82
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 29 Kas 2007, 23:07

bende lpg'li favarit kullandım ama hiç koku olmadı .....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ilk aşk » 29 Kas 2007, 23:23

benzine biraz fazla ödüyoruz ama ALLAHTAN koku moku derdi yok bas marşa gitsin
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 30 Kas 2007, 00:24

1 senedir  felicia yı  LPG  de  kullanıyorum   ne  rölanti  sorunum  var  ne  koku..

koku  aslında  çok  görece  kavram  LPG  kokusuz dur.

Firmalar  kaçak  durumunda  anlaşılması  için  kokulandırıcı madde  katarlar gaza.

Kimi  istasyonlarda (yada marka diyelim)  bu durum   bariz  meydana çıkarken  kimi  istasyonlardan  alınan  gaz çok  az  kokmaktadır.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti tayel » 30 Kas 2007, 00:48

[quote="ilk aşk"]benzine biraz fazla ödüyoruz ama ALLAHTAN koku moku derdi yok bas marşa gitsin [/QUOTE]
LOLLOLLOLLOL
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 30 Kas 2007, 01:45

valla  3 sene  önce  öyle  benzin  kokusu  geliyorduki  anlatamam  ...  kaloriferi  açınca  bayıltacak  adamı sanki..  kıştı  mevsim...

dedim  bu  iş  hayra  alamet  değil..

meğer  bizim  felicia karbüratöre giden benzin hortumunu  çatlatmış..  tam  kıvrım  yerinden..  ordan  egzoz manifoldunun üzerine  fışkırıyor   kalorifer kutusuna sıçrıyor..Shocked

yani  alev  alsa  bittik.. sonrada ustalar  bunların  hastalığı  bu  demesin mi..LOL

LPG  gayet  güvenli  bence  bu  açıdan  bakasak..

koku  sorunuda  talihsizlik olmuş...  en  kısa  zamanda  hallolacağını umuyorum.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti kmustafat » 30 Kas 2007, 11:00

bi yanlışlık var bu işte. ben de 1 yıldır lpg kullanıyorum ama çok şükür allah nazarlardan saklasın koku felan yok sadece lpg bitimine 5 km kala felan azda olsa bi koku oluyor ama burnu çok iyi olanlar fark ediyor oda gaz bittiğini gösteriyor buda gayet normal. ama seninki anormal. lpg yi ruhsata işletmek için muayene yapıyorlar o muayene istasyonuna git bence varsa kaçak v.s. sana söylerler zaten koku varkende ruhsata işlenebilir onayı vermezler
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti med78 » 30 Kas 2007, 12:18

[quote="serkan82"] bak dostum dediğin olay normal niye dersen bi araba benzinde çalışırkende kokusunu dışarı verir ilk çalışma veya motor ısınasıya kadar koku çıkar lpg gaz olduğu için koku daha çobuk yayılır bendede aynı sorun var ama bu bi problem değil normal bi olay.devir olayına gelince bizim arabalar karbürotörlü motorun durumuna göre devir artar azalır kafanı takma böyle küçük olaylara arbadan soğursun benim  gibi zarar ziyan görmeden satarsın(not  ben 97 glx lpg li  felicia yı böyle ufak tefek olaylara takıldığım için 6,000 ytl ye sattım ) [/QUOTE]

Vallahi bende soğudum arabadan yarın servise götürücem herşeyine baktırıcam sonucu yazarım buraya.Hepinize teşekkür ederim
med78
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir