Araçtan gelen sesler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araçtan gelen sesler

İleti slitting line » 16 Eyl 2006, 13:11

öncelikle herkese merhaba...aranıza yeni katıldım...

1.sorum---)1998 felicia glx-i (63000 km )var.arabayı aldığımda hiç bir yerinden ses gelmiyordu.fakat şu an ön takımdan sanırım.. kasislerden veya bozuk yoldan geçerken ses geliyor.servise götürdüm bir şeyi olmadığını bu sesin normal olduğunu sölediler.böyle bir durumla karşılanınız oldumu.normal  giderken ön takımda yolda gezme falan yok..amortisörleri bastırıyom vurma yapmıyor....???????

2,sorum--)yaklaşık 90--100 km hız ile giderken motor dan dalgalı bir ses geliyor (gır -gır-gır)gibi.diğer topiklerde gezerken gördüm triger kayışı topiği   triger kayışından bu sesi yapıyor olabilirmi....

saygılar...

slitting line
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 16 Eyl 2006, 15:31

Bahsettiğiniz sesler poyra rulman hasarı, rot başlarının gevşemesi, amortisör plastik takozlarının kırılması, motor kulakçıklarının kırılması-gevşemesi, rot-balans bozukluğu gibi nedenlerden olabilir. Bence ustanızı değiştirin aracınızda tespiti zor bir durum yok gittiğiniz yer işin ehli gibi gözükmüyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti slitting line » 17 Eyl 2006, 22:59

teşekkür ederim...saygılar
slitting line
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 24 Eyl 2006, 02:12

kalkışlarda kırlama yapıyosa eğer vites kutusundan geliyomuş gibi biraz hıtrıltılıysa bahsettiğin gürültü egzoz bağlantılar ve takozlar egzoz manifoldunu kontrol ettir bende böyle sorun yaşadım bağlantıların arasına koydukları mazeme ısınmadan dolayı özelliğini kaybediyo onu değiştiriyorlar ses kesiliyo tabii oysa .....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti alper » 12 Ekm 2006, 21:40

amotisör patlak olabilir öle bşi warsa amartisörünü orjinal al
alper
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sero2000 » 12 Ekm 2006, 23:13

kafana takma o ses her zaman yapmaz arada sırada olur
sero2000
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Felicia Glx-i » 16 Ekm 2006, 02:16

bu bendede oluyordu çk az bir eğimden dahi deçerken tak diye bir vurma sesi sonra normalde giderken hafif tıkırtılı sesler geliyordu hali hazırda biraz biraz yapıyor benim çözümüm bulundu. ilk önce amortisörlerin hepsi değişti. zaten patlaktı hepsi sonrada bu fren disklerinin fren hidrolik hortumu arasında böle 4-5 bilye gibi bir şey vardı orada boşluk olduğu söylendi ilk olarak oraya müdahale edildi ses geçti yani eskisi gibi yok zaten felicia larda o sesin normal olduğu söylendi bende fazla kafaya takmıyorum o yüzden inşallah çok mühim bir sorunu yotur aracının saygılar
Felicia Glx-i
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir