giderken çekişten kesiliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

giderken çekişten kesiliyor

İleti sainz » 07 Arl 2007, 18:46

Bir çok nedeni olabilir. İlk akla gelen bujinin kırılması veya buji kablosunda bir problem olup elektriği geçirememesi.
Bujiyi yağlamıştır ve buji kıvılcım çıkartamıyordur.
Bu tarz aksam iyice incelenecek ki bir şey söylenebilsin.

En basiti ıslak olmamak şartıyla ve çok çok dikkatli olmak şartıyla araç rölantide çalışırken teker teker buji kablolarının çıkartılıp hangi silindirde sorun olduğu bulunabilir.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti otas » 16 Oca 2008, 14:23

forumu yeni buldum ve okumaya başladım aynı problem bendede var .ben biraz daha uzun süradir bu problemi yaşıyorum ve problem bence yakıtla ilgili depoda benzin azaldığında yapıyor sende çeyrek deponun altında araba soğukken yola çık tam ısınma anı gibi bir kere yada iki kere yapıyor nedeni nedir bilmiyorum ama ateşleme ile ilgili olsa depo doluykenede yapar çok denedi,m ve bunu keşfettim depoda bi şey oluyor problemini çözersen bizede yaz teşekkürler

otas
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir