feliciamı kalsın

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

feliciamı kalsın

İleti baha » 06 Arl 2007, 23:17

1.6 glx-i 60000 de aldım ucuz diye aldık şu an 120000 de 2 kere motor yaptırdım bir kere triger kopardı sübaplar dağıldı 2 devriyaj değişimi daha sayılası bir sürü arıza eldende çıkaramıyorum alan yok alırken orjinal servisindeki arkadaşım uyardı ama aldık wolsvogenin toplama arabalarına binmeyin seat skoda  vb...

baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 06 Arl 2007, 23:20

Bence otomobilin önceki sahibi bakımlarını iyi yaptırmamış. Trigger kayışı da değişmesi gerektiğinde değiştirilmemiş. Bu nedenle başınıza bela olmuş...

Ben sadece kendi adıma şunu söyleyebilirim: biz skoda Fabia(1 sene), Favorit(13 sene) kullandık, asla büyük arıza yaşamadık. VW gurubu otomobiller çok güvenilir ve kalitelidir...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 06 Arl 2007, 23:31

aldığımda hepsini yeniledim tüm bakımları tamam dı aynı sorunları bir tek ben yaşamadım zaten piyasa fiyatlarınden belli arabanın tutulmadığı
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 06 Arl 2007, 23:35

Kardeş  bende birde Opel vectra  var. elegance B kasa 2001  50.000km  de daha...

onu  yatırıyoruz  skodaya  biniyoruz..  istersen inan ..

her araba  sorun  açar..

vectra da  mesela  diferansiyel dağıttım, direksiyon  pompası patlattım, fan  yaktım..

ve  ben  gerçekten  otomobillerden anlıyorum  öyle böyle değil...

ama  seviyorum  opeli..  felicia ise  hiç hiç  masraf  açmadı .. 

burda  bu kadar  skoda  sever insan  var, sorunları  bir bir  yazarsan  seviniriz..

mutlaka  söyleyecek  iki  lafım  vardır ..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti barutoglu » 06 Arl 2007, 23:37

ben de felicia 1,3 glxi aldım 64000 de. alırken hiç bir bakım yaptırmadım 10 aydır kullanıyorum. hiçbir sorun yaşamadım. sadece tampon sorunu var o da benim hatam kaldırıma çıktım arabayla. Yani arabadan arabaya kullanmadan kullanmaya değişir bence.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti loveskoda » 06 Arl 2007, 23:51

[quote="barutoglu"] Yani arabadan arabaya kullanmadan kullanmaya değişir bence. [/QUOTE]

Kesinlikle... Önceki sahibinden, sizden, daha önce bakımlarının yetkili serviste yapılmamış olmasından kaynaklı sorun olabilir.

Yani bir otomobil arıza yapıyor diye bütün SKODA markasını kötülemeyin lütfen... Biz feliciadan daha düşük modekl olan Favoriti 13yıl kullandık. asla bizi üzmedi hatta renault, tofaş ların kaldığı göllenmiş yollardan güvenle geçtiğimiz oldu...  

Toyota Corolla var dayımda. şuan bizim Fabia mız ondan kat kat iyi. Bunu Toyotayı kaliteli bildiği için alan dayım da kabul etmiş durumda.
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 06 Arl 2007, 23:58

[quote="AhmetH"]Kardeş  bende birde Opel vectra  var. elegance B kasa 2001  50.000km  de daha...

onu  yatırıyoruz  skodaya  biniyoruz..  istersen inan ..

her araba  sorun  açar..

vectra da  mesela  diferansiyel dağıttım, direksiyon  pompası patlattım, fan  yaktım..

ve  ben  gerçekten  otomobillerden anlıyorum  öyle böyle değil...

ama  seviyorum  opeli..  felicia ise  hiç hiç  masraf  açmadı .. 

burda  bu kadar  skoda  sever insan  var, sorunları  bir bir  yazarsan  seviniriz..

mutlaka  söyleyecek  iki  lafım  vardır ..

[/QUOTE] ilk aldığımda 60000 km de idi kendi servisine götürdüm okey verdiler aldım arabanın  3000 km sonra yağ yaktığını fark ettim servis üstten eksantirikli diye eksiltir dediler gön derdiler benim içime sinmedi sırf skodaya bakan özel servise motor kapağını açtırdık sübaplardan denildi yapıldı gayet her şey normaldi araba triger kopardı sübaplar kayışlar su pompası değişti sonra yolda giderken yaklaşık 3000 km sonra kış ortasında stop etti bir daha çalışmadı özel servis kapağı açtığında pistonun biri çatlaktı neyse hadi bunlar tamir hatası cam bozulur gaz kelebeği sorun açar klima durup dururken arızalanır 2 vites dişlisi değişti bende daha evvel spring vardı 130000 gezdim böyle masraflarla karşılaşmadım ben deki sanş olsun çevremdekilerdedemi şans yok çoğu arıza kesişiyor bıktım satılmıyorde bir daha skoda alırsam 2 olsun
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 06 Arl 2007, 23:58

Olay  yetkili serviste  değil..
o açıdan bakarsak  yetkili servise  gitmeyenlerin araçları  bu durumla karşılaşır  anlamı  çıkar ancak bu  doğru değil.

bilmemiz  gerekiyor bazı şeyleri..  forumlar  bunun  için  var Smile

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti slamy » 07 Arl 2007, 00:04

Araçların sorunları olur ama sizin arabanız sorunlu diye skoda işe yaramaz o işe yaramaz bu işe yaramaz yapmayın lütfen. Skoda Türkiyede satışları oldukca güzel bir marka. Skoda dandik olsa her arabası sizin ki gibi sorun çıkarsa insanlarda aptal değil gidip skoda almaz. sizin yazdığınız bu başlıkları her markanın sitesinde bulabilirsiniz. Ford,Peugeot,Renault,VW, aklınıza ne gelirse. Arabanızda bu kadar ciddi sorunlar olduysa o araba fabrika hatalı size onu sattılar... bence sorun skoda da değil size o arabayı satanlarda, kontrollerde OK diyen servisde ve bizzat siz de ...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 07 Arl 2007, 00:09

[quote="baha"] 

ilk aldığımda 60000 km de idi kendi servisine götürdüm okey verdiler aldım arabanın  3000 km sonra yağ yaktığını fark ettim servis üstten eksantirikli diye eksiltir dediler gön derdiler benim içime sinmedi sırf skodaya bakan özel servise motor kapağını açtırdık sübaplardan denildi yapıldı gayet her şey normaldi araba triger kopardı sübaplar kayışlar su pompası değişti sonra yolda giderken yaklaşık 3000 km sonra kış ortasında stop etti bir daha çalışmadı özel servis kapağı açtığında pistonun biri çatlaktı neyse hadi bunlar tamir hatası cam bozulur gaz kelebeği sorun açar klima durup dururken arızalanır 2 vites dişlisi değişti bende daha evvel spring vardı 130000 gezdim böyle masraflarla karşılaşmadım ben deki sanş olsun çevremdekilerdedemi şans yok çoğu arıza kesişiyor bıktım satılmıyorde bir daha skoda alırsam 2 olsun[/QUOTE]

Yaşadığınız  her  sorun  şanssızlık  olmuş..Embarrassed

skoda feliciamızı 1998  yılından  beri  kullanıyoruz  biz..  0 km  aldık..

etrafa  kalsa  kapak  contamın  değişmesi  lazımmış.. bu modeller hep   yakarmış  LOL

araç  160.000km  de  daha  motoruna  anahtar  değmedi..

Demek  istediğim   şu

Tamam  ..  talihsizlik  ortada ..  ancak  bu  size  skoda  araçlarının  genelini  kötüleme  hakkı  vermez..

100 yılı  geçkin  süredir   üretim  yapan  sayılı  firmalardan..  VW  ile  birleşmesi   araçların  toplama  olduğu  anlamına  gelirmi  sizce ?

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti loveskoda » 07 Arl 2007, 00:09

[quote="baha"] ilk aldığımda 60000 km de idi kendi servisine götürdüm okey verdiler aldım arabanın  3000 km sonra yağ yaktığını fark ettim servis üstten eksantirikli diye eksiltir dediler gön derdiler benim içime sinmedi sırf skodaya bakan özel servise motor kapağını açtırdık sübaplardan denildi yapıldı gayet her şey normaldi araba triger kopardı sübaplar kayışlar su pompası değişti sonra yolda giderken yaklaşık 3000 km sonra kış ortasında stop etti bir daha çalışmadı özel servis kapağı açtığında pistonun biri çatlaktı neyse hadi bunlar tamir hatası cam bozulur gaz kelebeği sorun açar klima durup dururken arızalanır 2 vites dişlisi değişti bende daha evvel spring vardı 130000 gezdim böyle masraflarla karşılaşmadım ben deki sanş olsun çevremdekilerdedemi şans yok çoğu arıza kesişiyor bıktım satılmıyorde bir daha skoda alırsam 2 olsun[/QUOTE]

Sizin aracınız problemli... Burada çok çok haklısınız ve arızalardan mağdur olmuşsunuz. Ancak yine de Skoda problemlidir damgası vurulamaz...

Dergide okuduğum bir yazıyı aktarayım: Adam opel Astra 1.3 CDTİ alıyor, ancak otomobilin motoru traktör gibi çalışıyor ve bu problem asla giderilemiyor. Araç 0 km alındığı halde bu problem var, yetkili servis aracı onarmayı başaramıyor araç serviste yatıyor... Şimdi burada Opel in kötü bür marka olduğunu söyleyebilir miyiz?

Yine dergiden: Mercedes 7-Gtronic isimli şanzımanlı yüzlerce araç durup dururken ölüyor(hareket ettirilemiyor). Bu durumda Mercedes kötü bir marka mıdır?

Tüm otomobil markalarının otomobillerinde 10000 de 1 çıkan problemler olabilir. Ancak bu, markanın kötü olduğunu göstermez...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustafa » 07 Arl 2007, 00:19

arkadaşım senin adına üzüldüm.
1) aracını yetkile servise götüreceksin yada işinin ehli özel servise.

2) sendede kullanma hatası olabilir.

3) skoda sağlamlığı ve ekonomik olmasıyla bilinir.

ben 1988 den beri 120 L il başlasım ve hal skoda kullanıyoru.

120 L  favorit lx, faorit black line, felicia lx, felicia glxi, felicia 1.6 2 tane, octaviaya 6 tane, fabia 5 tane, superb 1 tane şahsıma aldım ve kullandım.

bu sene içindede ticaretini yapmaya başladım sıfırlar dahil olmak üzere 30 yakın araç sattım hiçbir tanesindende şikayet duymadım.

ufak defek arızalar olabilir ama senin aracında baya sorun yaşamışsın. üzüldüm.

ama skoda gerçekten kendisini ispatlamış sağlam ve problemsiz bir araçtır.

mustafa
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 07 Arl 2007, 00:25

[quote="mustafa"]arkadaşım senin adına üzüldüm.

120 L  favorit lx, faorit black line, felicia lx, felicia glxi, felicia 1.6 2 tane, octaviaya 6 tane, fabia 5 tane, superb 1 tane şahsıma aldım ve kullandım.

bu sene içindede ticaretini yapmaya başladım sıfırlar dahil olmak üzere 30 yakın araç sattım hiçbir tanesindende şikayet duymadım.

[/QUOTE]

bu yazıda da gördüğünüz gibi Skoda çok kaliteli, sağlam ve güvenilirdir. Size denk gelmiş..
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 1.6 glxi-AC » 07 Arl 2007, 00:27

Verilen cevaplar sanırsam kafi gelmiştir
1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 07 Arl 2007, 00:30

[quote="mustafa"]arkadaşım senin adına üzüldüm.

[/QUOTE] mekanik olarak şansızım tamamda ya kasaya ne oluyor cam bozulur kapı bozulur silecek bozulur ufak tefek saçma sapan arızalarla boğuştum düşük fiyata satmakta istemiyorum şu an problem yok ama 8000 ytlmi yedi şimdiye kadaren ii fiyatı skoda bayii verir dedim 0 araba almak şartı ile 8500 saydılar arabada 2001 klimalı 1.6 felicia piyasası neden yok ii olsa tutulur değilmi tamam çok kötü değil ama bi reno fiat kadarda kaliteli değil
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 1.6 glxi-AC » 07 Arl 2007, 00:34

Aldığınız aracın kilometresiyle oynanmış olabilir..........Asla sizin yaşadıklarınızı ve anlattıklarını ne burada nede başka bir portalda ne okudum nede dudum..........
1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Arl 2007, 00:34

hayret... benim arabamda bügüne bügün tık demedi. tek şikayetim servis olur. gerçi onlarada henüz bakım haricinde işim düşmedi, Allahtakimseyi düşürmesin.

babamın arabaları, amcamın eniştemin arabalarının sayısı o kadar çoktur ki, lüx olanları bi kenara bırakırsak, hiç birisinden bu arabamızdan aldığımız tadı alamadık.

hem taş gibi, hem güvenli, hem güçlü, hem ekonomik, daha 2 kez marşa basmadım ankarada karın altındaydı araba -15 de bile tık ilk marşta çalışır.

ağır yük taşıma konusunda üstüne yoktur. bence küçük ama çok çok torklu bi motoru var.

8 kişi bindik bizim arkadaşlarla şamatasına olsada inin diyemedim, hepside yetişkin kocaman tipler, eryamanın girilmedik yeri kalmadı... aynı boşmuş gibi gidiyodu...

kendi sınıfının çok çok üstünde bir araçtır, boşu bile 1.2-1.3 ton eden ufak bi aracın sağlamlığını siz düşünün.

volkswagenin toplama aracı mı değil mi bilmiyorum, ama topladılarsada çok güzel toplamışlar, güvenle binilir.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 1.6 glxi-AC » 07 Arl 2007, 00:37

ClapClapThumbs%20Up
1.6 glxi-AC
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir