feliciamı kalsın

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

feliciamı kalsın

İleti yonetici » 06 Oca 2008, 23:09

[quote="baha"]servis faturaları her şeyi elimde km de orjinal ama  wolsvogen toplaması bi araç olunca yapacak bi şey yok[/QUOTE]

Biraz sadaka ver.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti baha » 06 Oca 2008, 23:56

satılsa aslında çok güzel araba o kadar talihsizlikten sonra masraf elbette ettim tam binilcek kıvamda oldu ama sıfır masrafsız bi arabayıda yok pahasına satamam kuş serisine brodwaylere  göre lüks ama onlar gibi satılmıyor bu bi gerçek
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 07 Oca 2008, 00:02

şu toplama lafını biraz açar mısın? nelerin toplaması? kaç markanın birleşmesi?
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 07 Oca 2008, 00:09

bende felicia 2001 var motor pola 1.6 larla aynı bazı ufak ayrıntılar var şanzımanları skoda çek üretimi ön takım yürüyen favoritlerle hemen hemen aynı h. direksiyon sistemi golf 2 lerinki konsol aynı golf 2 bunları ben uydurmadım yanlış anlama özel servisindeki bi ahbabım söylemişti diğer kısımlar zaten önemli değil
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 07 Oca 2008, 00:15

1990 mdel golfü incelersen feliciayı görürsün ya her şeyide aynı be kardeşim
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 07 Oca 2008, 00:22

baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 07 Oca 2008, 00:23

bunların hepsi kendine özgü markalar da, skoda hepsinden azar azar almış toplama olmuş değil. vw grubu büyük bir havuz. tüm araçlarında ortak parçalar var. ona bakarsan golf de toplama, jetta da toplama. ortak parçaları var çünkü. elinde bir tabıldot olduğunu düşün. çeşitli yemeklar var. herbirinden bi parça alıyorsun. orada 20 kişi varsa hepsinin de yemeği farklı oluyor. vw grubu da böyle yapıyor. ortak parçaları var. tüm çıkardığı araçlar birbirine benziyor. yani hepsi toplama aslında. jetta beğenen jetta alıyor, octavia beğenen octavia alıyor. sonuçta aynı şirkete para gidiyor. ticari zeka yani. senin başına gelen de bir şanssızlık, aldığın arabanın km.si orjinal de olsa kullananlar kötü kullandılarsa arabanın haşatı çıkmıştır.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 07 Oca 2008, 00:24

kasayı gözle incele konsoluda yorum sizlerin resmen eski teknolojinin skodaya uygulanışı kuş serisine kızıyoruz ama
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 07 Oca 2008, 00:29

[quote="baha"]1990 mdel golfü incelersen feliciayı görürsün ya her şeyide aynı be kardeşim [/QUOTE]

Bütün arabalar toplamadır zaten. Çoğu otomobil markası sadece şase yapar bazılarıda buna ek olarak motoru ve şanzımanı kendi yapar. Mesela Volkswagen, Seat, Skoda ve Audi aslında Audi motor fabrikasından çıkan motorları kullanır bu markaların her biri fabrikada oturup kendine motor yapmaz. Araçların beyinlerini, kadranları ve diğer elektronik aksamları daima başka firma ürünüdür volkswagen group genel olarak siemens, bosh, magneti marelli ile çalışır. Zaten durum böyle olmayı gerektirir yoksa otomobil üretecek bir adamın bin türlü fabrikayıda beraberinde kurması ve işletmesi gerekirki bundanda kesinlikle zarar eder. Bu gerçekleri bilen biri olarak "Toplama araba" lafı beni hiç rahatsız etmiyor yanlış birşey söylemiyorsunuz ama bu sözü siz yanlış anlamışsınız.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ali » 07 Oca 2008, 00:33

[quote="?"]
[quote="baha"]1990 mdel golfü incelersen feliciayı görürsün ya her şeyide aynı be kardeşim [/QUOTE]

Bütün arabalar toplamadır zaten. Çoğu otomobil markası sadece şase yapar bazılarıda buna ek olarak motoru ve şanzımanı kendi yapar. Mesela Volkswagen, Seat, Skoda ve Audi aslında Audi motor fabrikasından çıkan motorları kullanır bu markaların her biri fabrikada oturup kendine motor yapmaz. Araçların beyinlerini, kadranları ve diğer elektronik aksamları daima başka firma ürünüdür volkswagen group genel olarak siemens, bosh, magneti marelli ile çalışır. Zaten durum böyle olmayı gerektirir yoksa otomobil üretecek bir adamın bin türlü fabrikayıda beraberinde kurması ve işletmesi gerekirki bundanda kesinlikle zarar eder. Bu gerçekleri bilen biri olarak "Toplama araba" lafı beni hiç rahatsız etmiyor yanlış birşey söylemiyorsunuz ama bu sözü siz yanlış anlamışsınız.
[/QUOTE]

evet tüm araçlar toplamadır. baha bu sözü çoook yanlış anlamış.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 07 Oca 2008, 00:41

bu ayrıntıdan haberim yoktu çok iyi oldu paylaşım için teşekkürler...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti baha » 07 Oca 2008, 00:42

ya ben size katılıyorum her araç toplamadır ama skodada bi bakın hep wolswogen kasaların aynı oktavia passat pola fabia gibi bi fiat opel gibi biraz değiştirseler toplama dediğimde kopya araba demek istedim skoda markası altında parça uygulaması

baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 07 Oca 2008, 00:45

burda reno 9 lara kızıyorsunuz 20 senedir aynı teknoloji diye felicia farklımı 1985 model golfü yakından inceleyin aynı felicia aksamları 1995 te skodaya uygulamışlar
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 07 Oca 2008, 00:48

Sizin dezavantaj olarak gördüğünüz bu benzerlik için Vokswagen group markaları dışında araba almayan yüzbinlerce insan var. Servis ve yedek parça benzerliği modellerin ömrünü uzatır yoksa dipdiri bir sürü araba çöpe giderdi.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 07 Oca 2008, 00:56

[quote="baha"]burda reno 9 lara kızıyorsunuz 20 senedir aynı teknoloji diye felicia farklımı 1985 model golfü yakından inceleyin aynı felicia aksamları 1995 te skodaya uygulamışlar[/QUOTE]

Çok eskilere gitmeden daha yakın modellere bakar ve ETKA üzerinde parça kodlarından giderseniz yeni parçaların önce skoda üzerinde denendiğini görürsünüz. Şimdiki modellerde ise sizin arzu ettiğiniz yeni teknolojinin önce uygulanmasının sıkıntısını çekiyoruz. Skoda'nın enteresan elektronik arızalarının altında tamamen bu yatıyor deneme tahtası olarak kullanılma durumu.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti AhmetH » 07 Oca 2008, 00:58

Eski skodaların volkswagen ile  alakası yok yahu ..

golf haynesleri  var  elimde alakası  yok  motorların  belki  şekli  benziyordur..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti cevdet125 » 07 Oca 2008, 02:13

Selam Arkadaş senin arabanın model vs. nedir satamadığın yazıyorsun ne istiyorsun bu arabaya.Sanırım ucuza elden çıkarmak istiyorsun.Keşke felici almadan önce haberim olsaydı. Yinede fiyat ne söyle Bakarsın Satıp model yenileriz. Benim bu ikinci skodam çok memnunum.Arkadaşımda formen var 93 model sıfır almıştı hala kullanıyor. Sen yinede elden çıkarmak istiyorsan model ve fiyatı bi yaz.
Saygılar.
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti cevdet125 » 07 Oca 2008, 02:20

Selam Arkadaş haklısın ben 99 pickup vardı tek kuruş masraf etmeden 2 yuıl kullandık Bağ bahçe her yerde.Şimdi 2000 felicia var çok çok memnunum iyiki almışım. Sadece bu yıl bu üçüncü arabam sanırım bunuuzun süre kullanırım.
Baha arkadaş ya araba kullanmayı bilmiyor yada özel bir nedenden dolayı kampanya yapmaya çalışıyor.Tanıdığım skodası olan çok var hepside çok memnun ki birine sattığım arabamı takas teklif ettim asla satmam dedi.
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir