kapı kilidi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kapı kilidi

İleti mura73 » 07 Arl 2007, 18:12

arkadaşlar bende feli98 var.arka sol kapı kilidi merkezi açmıyor .Diğer kapılar açıldıktan sonra içerden elle açılıyor.Aynı şekilde de merkezi  kapanmıyor.Kendim kapı içlerini söküp kilidi görmek istiyorum .Kendim yapabilirmiyim.Nasil .Yardımcı olurmusunuz.

mura73
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 07 Arl 2007, 19:04

evet  gayet  basit..

eliniz  alet  tutmaya  yatkınsa  yaparsınız. (aracın avadanlığından  çıkan  iki uclu  yıldız/düz tornavida  yeter )

*kapı açma kapama  pimini saat  yönünün tersine  çevirerek çıkarın

*Cam açma  kolunun merkezinde bir  yıldız  vida  var bunu sökün (aracın  avadanlığındaki tornavida büyük  geliyor açmazsa zorlamayın yalar.)

* Kapı tutamağında 3 tane  vida  var. düz  uçlu tornavida  ile  yada dikkatlice kanırtarak  açabilirsiniz , çentiklerinden  atar  altından  dediğim  3 vida geliyor. (vidalrın  yerini  hatırlayın  rondelaları farklı olanlar  var)

yanlış  hatırlamıyorsam  1  vida  daha  gelecek  plastik bir kapağın  arkasından..

ona  dikkat  edin..

daha  sonra  döşemeyi  segmanlarından kurtarıp  çıkaracaksınız.

dikkatlice  kanırtarak  çıkarabilirsiniz.

küllüğü  çıkarmayı  unutmayın  düşer.

döşemeyi  dikkatlice  söktükten  sonra   eğer  aracınız  kazalı  değilse   yada  kapısıyla  başka  bir  işi  olmamışsa   kapının  tüm  boşluklarını  örten  gergin  bir  naylon  göreceksiniz.. 

bunu  kapı  kilidinden yakın  yerden  soyarak   kilit motoruna ulaşabilirsiniz.

gerisi  size  kalmış..

naylonu yerine  iyi  örtemezseniz   içeri  rüzgar  sesi alır. yapışmayabilir  koli bandı  bulundurun yanınızda.

korkmayın kıracağınız  her   parçanın yedeği  hala  satılıyor Approve

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti baha » 07 Arl 2007, 19:10

[quote="mura73"]arkadaşlar bende feli98 var.arka sol kapı kilidi merkezi açmıyor .Diğer kapılar açıldıktan sonra içerden elle açılıyor.Aynı şekilde de merkezi  kapanmıyor.Kendim kapı içlerini söküp kilidi görmek istiyorum .Kendim yapabilirmiyim.Nasil .Yardımcı olurmusunuz.

[/QUOTE] genelde soketlerdeki temassızlıklardan kaynaklanır bence kendin açma bir yerleri kırarsan parçasıda öyle kolay bulunmuyor aklında bulunsun
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 07 Arl 2007, 19:16

motor kaputunu açık  tutan  çubuğun  kaportaya  bağlandığı yerdeki  lastiğim  kopmuştu..   onu  bile  buldum  izmirde..  kapı  segmanları  vidalar  tutamaklar  herşey  var..  sanmam  parça  sıkıntısı  olsun..

50 kuruş  dediğim  lastikçik..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti baha » 07 Arl 2007, 19:37

[quote="AhmetH"]

motor kaputunu açık  tutan  çubuğun  kaportaya  bağlandığı yerdeki  lastiğim  kopmuştu..   onu  bile  buldum  izmirde..  kapı  segmanları  vidalar  tutamaklar  herşey  var..  sanmam  parça  sıkıntısı  olsun..

50 kuruş  dediğim  lastikçik..[/QUOTE] dediklerini bulursun ama içerideki kriko ne bileyim cam tutamaçları vida bağlantı yerleri kırılırsa orjinal zor servislerdede çok pahalı senin dediğin parçalar dışarıdaki parçacılarda bulursun belki ama çoğu parça eşleşmiyor
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mura73 » 09 Arl 2007, 02:11

baha kardeş tek tek anlatmışsın teşekkürler.bir deneyeyim.
mura73
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mura73 » 09 Arl 2007, 02:12

ahmet arkadaşım teşekkürler:)
mura73
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir