rolanti ayarı kelebek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

rolanti ayarı kelebek

İleti safak » 09 Arl 2007, 03:25

arkadaslar daha once bahsetmıstım bogaz kelebegınde bır sorun var bıraz once gaz aldım sıralı sıstem var bende 100 km oldu sehır ıcınde ve 25 ytl yakmıs bana cok gıbı geldı sehır ıc9ınde benzın ne kadar yakıyor 100 km de bılen varsa yazarsa sevınırım

safak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 09 Arl 2007, 18:47

[quote="safak"]arkadaslar daha once bahsetmıstım bogaz kelebegınde bır sorun var bıraz once gaz aldım sıralı sıstem var bende 100 km oldu sehır ıcınde ve 25 ytl yakmıs bana cok gıbı geldı sehır ıc9ınde benzın ne kadar yakıyor 100 km de bılen varsa yazarsa sevınırım[/QUOTE] ben bursa içinde aracımı kullanıyorum malum trafik toğun hep dur kalk depoyu fulleyip bi kaç gün geziyorum tekrar fullediğimde en son 4 gün evvel 210 krş çıktı uzun yoldada 162 krş ölçtüm aracım felicia 1.6 glx (2001)
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti marmaralı » 17 Arl 2007, 14:32

Arkadaslar bu araçların kronik sorunu bu gaz kelebeği ve rolanti salınması.Aynı sorunu bende yaşadım.Aracıma Atiker sıralı gaz sistemi taktırdım araç rolantiyi ayarlayamıyor stop ediyordu.Boğaz kelebeğini temizlet kalibrasyon yaparız düzelir dediler.Ben deiklerini yaptım fakat düzelmedi.Atikerciler bizim yapabileceğimiz bi şey yok problem araçta dediler.Gitmediğim servis kalmadı,parça değişecek diyen oldu belki tamir yaparız düzelir diyen oldu.En sonunda bir tamirci şunu söyledi "atiker firması gaz memelerini standart yaptığı için 1300cc araçlara uyum sağlamaz"bende bunu aynen gazcılara ilettim memelerin içini sarı dökümle doldurup küçülttüler ve problem halloldu.Anlıycanız bizimle alakası yok diyenler beni ufak bir ayrıntı yüzünden 600-700 ytl zarara sokacaktı.Bu parçayı değiştirmeye değmez zaten değiştirsende düzelmez çünkü onla ilgili bi problem değil.Rolantinin 2000 devirlerde takılıp kalmasına gelince o problem 200-300 km sonra kendiliğinden düzelir.
marmaralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti boramunal » 27 Şub 2009, 16:46

Smilearkdslar 2001 model glxi rolantı problemını cozdum. buradakı arkdsların sayesınde. ben bogaz kelebegını temızlettım olay devam ettı bende bılgısayara bosc servısıne ıstanbul topkapıda teknık oto san. sıtesınde bu yer. ve ısın ehlı ınsanlar. ve bılgısayar hatayı grang sensorunde buldu ve degıstırdım suan skoda super oldu. buradakı arkdslara tesekkur ederım benı yonlendırıp hatayı bulmama yardımcı olduklarından dolayı. bu problemden dolayı aracı satmayı dusunuyordum ama suan satmayı dusunmuyorum. sızlere tavsıyem rolantı problemı ceken arkadaslara tavsıyem bogaz kelebegını temızletsın eger olay devam ederse bılsısayara baglatsınlar aracı hata nerede hemen cıkıyor. ıyı gunler
boramunal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti postmodern » 28 Şub 2009, 16:13

Sorun hararet müşüründen kaynaklı, 20-30 tl ye değiştirt. Başıma geldi enjeksiyonlara kadar temizlettim düzelmedi. Felicialar hararet müşürü bozulunca böyle birşey yapıyorlarmış...

Kolay gelsin
postmodern
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feliciaZK » 01 Mar 2009, 15:38

ARKADAŞLAR BU ROLANTİ SORUNU BİR BENDE OLMUYORDU BİR SENEDİR AMA BENDEDE OLDU VE SİZLER SAYESİNDE HALLOLDU

BOĞAZI YENİ TEMİZLETMEDİĞİM VE KİRLİ OLMADIĞI HALDE KEDİLİĞİNDEN ROLANTİ 2000 DEVİDE TAKILI KALIYORDU BAZEN KENDİ SERVİSİMDEN BAŞKA ÖZEL BİR SERVİSE GİTTİM BAKTI BOĞAZ TEMİZ ÇİHAZI TAKTI BAŞKA BİR BEYİN SÖKÜP TAKIP CİHAZDAN AYAR YAPARAK YANİ ADAPTASYON YAPTI

HEMEN ROLANTİ PAT DİYE DÜZELMEDİ BİRAZ KULANDIM YAVAŞ YAVAŞ DÜZELD NERDEYSE BU PROBLEM YÜZÜNDEN ARABAMI SATACAKTIM AMA ALACAIM ARABADADA NE SORUNLARLA KARŞILAŞACAĞIMIZIN GARANTİSİ YOK ONUN İÇİN BU TİP PROBLEMLERİ SORUN ETMEMEK ARAŞTIRIP KEYF HALİNE GETİRMELİ

BANADA BOĞAZ DEĞİŞECEK 800 TL CİVARI DEDİLER 25 TL YE ADAPTASYO İLE HALLOLDU SABIRLI OLUP BÜYÜTMEMEK LAZIM

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti yusufbyz » 05 Mar 2009, 11:12

arkadaşlar bende de aynı problem var ve ben hala çözemedim. atiker taktırdıkdan sonra başladı. boğaz kelebeğini temizlet dediler, temizlettik takılmaya başladı. servis abi bazen bunlar ayar tutmayabilir dediler. öylece 3-4 ay devam ettim ama 2000 devirde sürekli takıldı. yenisi için 350 Euro istediler. o halde temiz çıkma takalım dediler. 300 tl kapaklandık. bilgisayara takılıp adastasyonu yapıldı. benzinde çok az hissedilmeyecek kadar az oynama varken lpg ye geçince başlıyor sallamaya, ve her sabah motor soğukken lgp ye geçince sesi değişiyor, güç kayboluyor, tekliyor, ve ilk kırmızı ışıkta stop ediyor. fakat araba ısınınca problem ortadan kalkıyor, dahası devir düşüp kalksa da stop etmeyi kesiyor. her sabah aynı çileyi çekiyorum yollarda. önce servisi, hararet müşürünü, bujileri değiştirdim yine sorun ortadan kalkmadı, böyle tüpçüyle servislerin arasında kaldım. ankarada bu işi çözebilecek adam gibi bir usta arıyorum. parası pulu önemli değil valla. yeterki halletsin. illallah dedik yav
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti boramunal » 05 Mar 2009, 18:40

bendede rolantı problemı vardı. bogazı temızlettım dıger adı ıle kelebegı rolantı dusup duruyordu gene bılgısayara baglattım hata grank okuyucusunda cıktı. sen bogazı temızlet eger hata devam ederse bılgısayara baglat ve butun hatalar cıkar ve ayarlarıda yaparlar.
boramunal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yusufbyz » 05 Mar 2009, 21:50

zaten benim problemim boğaz kelebeğini temizlettikten sonra çıktı. kaç defa bilgisayara bağladılar hatta wolswagen yetkili servisinden usta geldi ayar yapmaya fakat sorun yine çözülmedi. benzinde problem yok. lpg de soğuk iken yapıyor. motor ısınınca problem ortadan kalkıyor. sıkıntımızı bilgisayar bulamıyor. yada öyle söylüyorlar.

yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yusufbyz » 06 Mar 2009, 23:47

yok mu arkadaşlar ankarada bu titreme ve stop etme işini çözebilecek usta ya
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia042 » 08 Mar 2009, 18:20

LPG taktırdıysanız bu sorunu çözme imkanı çok zor arkadaşlar. Bende de aynı problem var, sebebine gelince araç elektronik olarak rolantiyi ayarlıyor boğaz kelebeği sayesinde ve lpg ve benzinle kullanımda her seferinde otomatik olarak düzeltmeye çalışıyor. Gaz telindeki boşlukları falan hesaba katarsak düzeltemediği zamanlar ortaya çıkıyor, belkide bozuluyor. Bu benim anladığım kadarı çünkü söküp kontrol ettim. plastik kapağı söküp gaz telindeki sekmanı boşluksuz duruma getirirseniz bi çözüm olabilir. denemekte fayda var
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti feliciaZK » 28 Mar 2009, 00:01

AYNI PROBLEMİ BENİM GİTTİĞİM SERVİS BAŞKA BİR ELEKTRNİK BEYİN TAKIP CİHAZI BAĞLAYARAK ADAPTASYON YAPTI (ADAPTASYONU BİR KAÇ DEFA TEKRARLANDI)

BAŞKA BİR SEVİS SADECE CİHAZI BAĞLAYIP HATAYI DÜZELTİYORDU AMA SORUN ÇÖZÜLMÜYORDU 
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir