Rölanti devri düşük ve bazen stop ediyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Rölanti devri düşük ve bazen stop ediyor.

İleti yonetici » 23 Eyl 2006, 22:01

Arkadaşlar arkadaşımın bir feliciası var bu aralar bende duruyor. 2001 model 1.3 enjeksiyonlu 97.000 km civarında. İlk sahibi şirket aracı olarak kullanmış daha sonra 2 kez el değiştirmiş 3. sahibi olan arkadaş uzun süredir bir bakıma sokamamış, araba biri bayan biri delikanlı 2 acemi şöför eğitmiş :D çok emanet edilmiş ve bol bol yatmış. Az çok halini tahmin ediyosunuzdur. Neyse bu arabanın mekaniğini baya toparladık ama bir derdi var bu kadar bakımdan sonra devam etmesine mana veremedim. Çok düşük rölanti devri var (karbüratörlü değil manuel ayarlama şansınız yok) yaklaşık 600-700 devirde çalışıyor. Hava filitresi, buji, motor yağı ve filitresi değişti hala niye düzelmedi anlamadım. Ayağınız gazdan çekince devir doğal olarak hızla düşer fakat bu araba düşük rölantide çalıştığından bazen kendini toparlayamıyor motor duruyor. Acaba diyorum eski sahibi rölantide az yaksın falan gibi saçmalıklarla arcın orijinalini değiştirecek bir oto sanayi tipi üçkağıtçılık mı yaptı? Herhangi bir fikri olan varmı servise gidip uydurdukları arızaları dinlemek istemiyorum mecbur kalsam bile yetkili bir servise gitmeden önce sorunla ilgili bir miktar fikrim olmalı.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 23 Eyl 2006, 22:12

Sonradan aklıma geldi sonax enjektör temizleyicide atmıştım yeterli olmadı galiba. Enjektörler tıkalı isede böyle haraketler yapar ondan mı acaba Ying%20Yang
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ünsal » 24 Eyl 2006, 02:02

sensörleri bi temizlet benim arabada öyle yapıyodu sabah genelde stop ederdi kırmızıda ayağımı gazdan çekince stop ederdi serviste motor bloğuna bağlı  sensörü zımparayla hafif zarar vermeden temizlediler düzeldi (bu durum beyne yanlış komut göndermeden kaynaklanıyormuş) 
bujılerri 3 ayak iğne taktılar yağıda 10/40 ince yağ koydular bakımda tabi bu biraz sacma geldi yağıyla ne alaka anlamadım ama

-sensörü bi dene istersen ha.... adaptasyon yaptırdınmı bu arada....?
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti yonetici » 24 Eyl 2006, 02:12

3 tırnaklı buji ve 10/40 Magnatec yağ koydum. Henüz hiçbir elektronik operasyon geçirmedi. Ben şöyle biraz kalbur üstü bir özel servise uğrasam fena olmayacak.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ünsal » 24 Eyl 2006, 02:14

kolay gelsin .....Approve

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti Trex » 24 Eyl 2006, 03:09

bendede 2001 glxi war bende kı sorun bıraz degısıktı hem dusuk devırde calısıyodu hemde motor sıcakken bıle 2den 1 e takarken debriyja bastıgım an istop edıyodu servıse goturdum arkadasın dedıgı gıbı sensör temızlıgı yapıldı 20 liraya hallettım işi aracı normalden fazla yakan arkadaslarada tavsiyem beyne bi format atsınlar we tekrar yukleme yaptırın yakıt dusuyor nasıl oluyo anlamadım ama laptop la hallettıler işi yakıt azaldı
Trex
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir