kilometre saati nasıl sökülür

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kilometre saati nasıl sökülür

İleti komando » 16 Arl 2007, 15:53

Arkadaşlar daha önce de sormuştum felicia nın gösterge panelini nasıl söküp temizleyebilirim diye.  kendin yap bölümünde var denildi fakat ya ben bulamadım neyse dün arabanın başına oturdum gösterge panelini tutan gizli vidaların yerlerini buldum far açma düğmesinin yanındaki kapak arka cam resistans düğmesi yanındaki kapak havalandırma kanalı açma kapama içindeki vida vs. neyse tüm vidaları direksiyonu falan söktüm paneli yerinden oynatmayı başardım fakat yerinden sökemedim büyük bir olasılıkla km telinden dolayı . daha önce söküp takan arkadaş varsa bilgi lütfen

komando
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia042 » 16 Arl 2007, 17:57

Kablo problemi yüzünden ön paneli sökmüşlerdi. Sökmek istersen cam rezistansı tuşunun bulunduğu yerin sağında solunda kapakçıların altında vidalar var sonra ayn kapakçıklardan far turlarının olduğu yerde var ordada vidalar var birde torpido da var vida onlarrı sökmen gerek ilk başta .. torpido gözü boşluğu sanırım yukarı doğru kızaklı elle çekersen geliyor. altında vidalar var sökmen gerek birde sanırım ortadaki havalandırmanın ortasındaki plastik parça çıkar altında vida var ön paneli alırsın bunları yaparsan sonrasını bilemiyorum. buraya kadar yaparlarken bakmıştım . sökmesen daha iyi ama.... 
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti ünsal » 16 Arl 2007, 22:27

bilen bir kişiyle yapın başınıza iş acabilir anlatmakla pek anlaşılacağını sanmıyorum ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti PİCK-UP » 17 Arl 2007, 18:27

,
 NOT;;; DİREKSİYONDA İŞARETLEMİŞ OLDUGUM YER FAR AÇMA BUTONUNUN SAGINDAKİ BOŞ YERR...

RESİMDE İŞARETLEMİŞ OLDUGUM YERLERİ DÜZ BİR TORNAVİDA YARDIMI İLE ALT KISIMLARINDAN HAFİİF ÇEKİNCE ÇIKIOR  PLASTİKLER SONRADA YILDIZ TORNAVİDA İLE VİDALARI SÖKÜP ÇEK YAWAŞÇA HİÇBİRŞEY TUTMUYOR KADRANI ÇEKTİN Mİ GELİR...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti komando » 20 Arl 2007, 01:45

vallahi arkadaşlar bahsettiğiniz tüm vidaları hatta direksiyonu bile söktüm fakat gösterge paneli gelmedi büyük bir olasılıkla kilometre telinin şanzumandan sökülmesi gerekiyor daha önce favoritinkini yapmıştım bunu da yapacağız artık kurtuluşu yok
komando
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cevdet125 » 14 Şub 2008, 23:42

Arkadaşlar km saati sökülmesi ile ilgili foto gönderebilirseniz sevinirim. Ayrıca kaç vida açacağız. Benzin lambası yanmıyor.Sökmem lazım.
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti kmustafat » 15 Şub 2008, 10:13

cevdet kardeşim sana tek tavsiyem karışma. soracaksın neden ? çünkü :
direksiyonu sökeceksin direksiyonla ön panel arasındaki gri renkli plastik çıkmalı buda yetmiyor sinyal kolu ve cam silme kolunun olduğu plastik mekanizmada sökülecek sonraaa... ön panel çıkar fakat ama ön gösterge saatini tutan tofaşların karbüratör kapağını tutan kilit gibi 2 kilit var saatin alt tarafında ise 2 tene tırnak var hepsini yaprım ama bir türlü km saatini sökemedim çünkü halattan dolayı km saati ses yapıyodu diye açtım bu arada sebebide buydu. neyse alttaki tırnakları yerine getiriyorsun üstteki kilidi takmak için parmağın araya girmiyor ben girdirene kadar öldüm herşeyi düzdüm zorla fakat üstteki kilit tam takılmamış km saati aşağı düşecek gibiydi tekrar açtım takarken alttaki tırnakları kırdım yani anlayacan kaş yaparken göz çıkardık sinirlendim çıldıracağım artık zor bela taktık bir daha sökmem asla dedim tırnak kırık olduğundan dolayı km saatindeki sıfırlama düğmesine basarken tırnak omadığından tutmuyor düşecekmiş gibi oluyor. bunlardan sonra hala sökmeyi düşünüyorsan karar senin fakat ben bu işi kuzenim araba tamircisi onun yanında yaptım elemanı var sağolsun yardım etti ama bir ara saati çıkarıp yere atıp üzerine zıplayacaktım. sabrın varsa yap derim yoksa yapma. bu arada km saatine hiçbirşey yapmadım bahsettiğim şeyler oldu sonunda ses kalmadı. şu anda kalörifer açınca cıyk cıyk ses geliyor fandan onu yapmam yada yaptırmam gerek korkumdan dokunamıyorum  çünkü yine ön panel sökülmeli.felicia saatini sökecek olan bütün arkadaşlar bu yazdıklarımı okuyun öyle karar verin. ve bütün bu işlemler tamı tamına saat 10 dan aksam saat 17 ye kadar sürdü. saygılar
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mrtugi » 15 Şub 2008, 11:54

slm, benim km sayacı bozuktu onu yaptırmak için sanayiye gittim. panelin komple sökülmesi gerekiyordu ama tamirci o kadar çok uğraştı ki zar zor çıkara bildi paneli, paneli geri takması ise apayrı bir sorundu.abartısız tamirci o paneli yarım saatte yerine takabildi. o yüzden bence hiç uğraşma.
mrtugi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 15 Şub 2008, 13:03

bence kendin uğraşma zira toplamak zor olacak gibi duruyor
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 15 Şub 2008, 16:56

hayır  hayır   kolay bu  işlem  ne  direksiyon  sökülüyor  ne panel..

arkadaşımız  vida  yerlerini   işaretlemiş..   doğrudur  bu  yerlerden sonra   o  rengi  farklı   olan  kısın  çıkıyor..

daha  sonra   çentikler  var  diller   tutuyor..

dillere   dikkat  ederek    kibarca   alıyorsunuz  dışarı   ...

kilometre  teliylede  işiniz   yok   sadece  takarken  merkezlemek  lazım   oda  zor  değil

ben  söktüm daha önce  ...

Km  sayacı  içinde  saatçi  tornavida  lazım   torx  başlı  vida  bunlar
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AhmetH » 15 Şub 2008, 16:59

ayrıca   eğer  ampül  değiştirecekseniz    direksiyon  altındaki    plastik  paneli  tutan  tek  yıldız   vidayı  sökerseniz  elinizde  aradan    sıyrılabiliyor  ise    en  yakındaki 1-2   ampüle  ulaşıyorsunuz..

buda  püf   noktası  olsun..   ABS  uyarı  ışı  civarına   alttan  kolayca  gidersiniz.. 
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti AhmetH » 15 Şub 2008, 17:01

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti cevdet125 » 16 Şub 2008, 23:22

çok teşekkürler beni aydınlattınız arkadaşlar.
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir