1.3 glx i felicia'da lpg kullanımı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.3 glx i felicia'da lpg kullanımı

İleti cdforce » 25 Eyl 2006, 00:56

Herkese slm...
    Öncelikle böyle seviyeli bir forumda herkesin birbiriyle bilgi alışverişine gösterdiği ilgiden tşk ederim.

Benim 2000 model 1.3 glx i felicia aracım var.Yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum beni yakıt sorunu haricinde asla üzmedi.Bu sorun yüzünden 7 ay önce aracıma yaklaşık 1500 ytl para vererek sıralı sistem zavolli marka lpg taktırdım.Ancak yinede yakıt sorununa bir çözüm bulamadım.km de yaklaşık şehir içi yaz aylarında 180-200 ytl civarında tüketimim var.Eğer normal ise ltf bana yardımcı olun bu sebepten ötürü aracıma küsmeye başladım.Acaba uyum problemimi var yoksa felicia ların yakıt tüketimi bu kadar fazlamı? sizlerin yakıt tüketimi nasıl şimdiden tşk ederim.

cdforce
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 25 Eyl 2006, 01:06

-bence bi ayarsızlık var araçta o kadar yüksek olmaması lazım enjeksiyon sistem daha az olması gerekir arkadaşımın arabası 100-120 ytl arası tüpte

bence sen ustayı değiştir ... iyi bilen bi ustaya göster aracı
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti cdforce » 26 Eyl 2006, 06:49

ilgin için çok tşk ederim.eğer bilgin varsa benim araç benzinde de çok yakıyor.bilgisayara sokuyorum hiç arıza vermiyor neresine baktıracağımı şaşırdım.götürmediğim yer kalmadı. aslın ben skodayı piyasada az yakan bir araç olduğu için tercih etmiştim ancak şansıma yakıt sorunuları çıktı ve 2 yıldır bir çözüm bulamadım.lpg ye gelince arkadaşına sorarmısın hangi markayı vede modeli kullanıyor.bu araçlarda lpguyum sağlama problemi var mı.
   şimdiden tşk.
cdforce
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 26 Eyl 2006, 10:52

Feliciada 4.000 devire gelmeden vites değiştirin. Arabanızla boş viteste benzindeyken gaza iyice bastığınızda arkadan mavi yada siyah renkli bir duman çıkıyormu ona bakın.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti cdforce » 27 Eyl 2006, 00:44

zaten genelde arabayı devrinde kullanırım eğer boşta ve benzindeyken gaza basınca  mavi yada siyah duman çıkıyorsa ne anlama gelir? Yakıt sorunu için nerelere baktırmam lazım tşk ederim.
cdforce
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 27 Eyl 2006, 00:53

Renkli duman çıkışı motorun yağ yaktığının yada yakıtı verimli yakamadığının belirgin bir göstergesidir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ünsal » 27 Eyl 2006, 01:34

[quote="?"]Renkli duman çıkışı motorun yağ yaktığının yada yakıtı verimli yakamadığının belirgin bir göstergesidir.[/QUOTE] 

markası zavolli çokta memnun ama ?'un söylediği gibi bi takım kontroller gerekebilir

-sistemin montajlandığı yerde egzoz çıkışı yakıt verileri kontrol ettirdinmi

-bence bu sorun ayarsızlıktan kaynaklanıyo gibi tamamen montajı yapanların hatası gibi gözüküyo
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir