bana birraz çok geldi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bana birraz çok geldi

İleti sainz » 28 Arl 2007, 12:36

[quote="weyis"]arkadaşlar soğuk neden bukadar farkediyo yakıtta[/QUOTE]

Favorit için söyleyeyim, en basitinden jikle daha uzun süre devrede kalıyor.Wink

Ben yaklaşık 10 litre benzinle şehiriçi, kısa mesafelerle ve tabii ki soğuk motorla en fazla 60 kilometre gidebildim Favorit' le. Ama Bayram' da gittiğim yollar daha uzun mesafeliydi ve açık trafikteydi ve tam 100 kilometre gitti. Kısacası kullanım alışkanlıklarınız ve kullanım şartlarınız yakıt tüketiminde epey etkilidir.Wink

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti felicia042 » 28 Arl 2007, 21:34

benimde benzinliydi LPG ye dönüşüm oldu tavsiye ederim neredeyse aynı performans oluyor. şehir dışı 12.5 ykr oldu. 120 -130 km hız ile bir an önce taktırın derim...
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti cevdet125 » 28 Arl 2007, 23:26

Normaldir arkadaşım bu kış şartlarında. Çünkü şehir içinde aracı çalıştırıyorsun motor normal olmadan gideceğin yere varıyorsun hep zengin yakıtla gidiyor araç.Ben yazın 1 at kadar palio kullandım yazın bile 300 den fazla yakıyordu o dan injection lu idi. Doğanlar lpg de bu kadar yakıyor.

Beni felicia da aynı yakıyor

cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir