Akü meselesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Akü meselesi

İleti barutoglu » 11 Oca 2008, 01:12

Arkadaşlar, geçen hafta garantisi henüz dolmamış eas marka akünün şarjı tamamen bitti. her gün arabayı çalıştırırım normalde yani şarzsız kaldığını sanmıyorum. Garantiye götürdüm. Aküyü gönderdik. Bakalım ne rapor gelecek bilmiyoruz.

Sorum şu:
-Üç gün aracı hiç kullanmasam alarm aküyü bitirir mi?

-Aküde teknik bir problem mi var acaba?

-Eğer yeni bir akü almam gerekirse hangi ve nasıl bir aküyü önerirsiniz?

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti slamy » 11 Oca 2008, 01:33

2 hafta dan önce bitmesi sorunlu olduğunu gösterir diye biliyorum... sorunu var akünün yada sonradan takılan alarm sistemlerinde kısa devre olabiliyor.. Marka Olarak Delphi yi tavsiye etmişlerdi eski aracıma oldukca memnundum. Birde Ankara Carrefour da kendi markalarıyla sattıkları aküleri var onlardan da kullandık sorun çıkarmadı...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 11 Oca 2008, 01:45

alarmda bir sorun olmadığı sürece 3 günde akü bitmez akü markası olarak benim favorim mutlu akü
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 11 Oca 2008, 02:53

üç gün değil 33 gün bile kullanmasan bişey olmaz problem aküde midir degil midir bilemeyecegim onu garantiden gelen rapor'da görürsünüz.Ben inci aküde çok problem yaşadım Mutlu akü sorunsuz tavsiye ederim..
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 11 Oca 2008, 03:14

EAS  ı  direk  at hurdaya  Mutlu  al..

bende  eas  kullandım  biliyorum  ne  olduğunu...

hiç  soruna  cevap  bile  arama  ben  2  ay  sonra  attım ..

bir ara  arabayı    yokuş  aşağa parketmek  alışkanlık  olmuştu..  biliyordum  sabah  marş  basmayacağını..

şimdi  4  yıldır  mutlu  var  üstünde..  hala  iş  yapıyor.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti barutoglu » 11 Oca 2008, 15:33

evet arkadaşlar haklısınız. Aküde problem var galiba. henüz rapor gelmedi bekliyoruz bakalım. alarm skodanın orijinal alarmı. sonradan takma değil. katkılarınız için teşekkür ederim.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti engint » 11 Oca 2008, 18:53

Bir akunun gercekten iyi bir aku oldugunu anlayacak bir yontem var mi??? Mesela, bende 74 model bir Anadol A1 var... Son 5 yildir 4 aku degistirdim... Son aldigim Celik akuyu ise 3 yildir kullaniyorum... Oncekilerde hep Mutlu aku aldim... Ama daha 1 yilin doldurmadan hepsi kaduk oldu... Elektrik sistemi cekiyor desem degil... Cunku her zaman ek olarak koydurdugum salter anahtarini kapatirim...
Aslinda ayni sey gecmiste "0" aldigim Audi A6'da da basima geldi... Varta orijinal aku 1 ayda iflas etmis, garanti'den degistirilmisti...
Sebebi nedir??? kalitesiz uretim mi??? yoksa duzgun aku sahibi olmak bir sans mi???
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir