2000 FELİCİA GLX-İ ARAÇ İÇİN NE MARKA SIRALI LPG?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2000 FELİCİA GLX-İ ARAÇ İÇİN NE MARKA SIRALI LPG?

İleti sonertevfik » 16 Oca 2008, 00:16

ARKADAŞLAR GEÇEN HAFTA 2000 MODEL FELİCİA GLX-İ ARACIMIZLA 100 LİRALIK 95 OKTAN KURŞUNSUZ BENZİNLE 300 KM YOL YAPTIK VE BENZİN IŞIĞI DİBE GELDİ Angry  SİZLERE SORUM ARACIMA SIRALI SİSTEM LPG KİTİ TAKTIRSAM NASIL OLUR? AYRICA HANGİ LPG SİSTEMİNİ ÖNERİRSİNİZ? ATİKER VB? TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM...  TAMAM ARACIN BU KADAR ÇOK YAKMASINDA İNANILMAZ ZORLU İSTANBUL TRAFİĞİ DE ÇOK ETKİLİ OLUYOR... LPG EKONOMİ YÖNÜNDEN ETKİLİ BİR ÇÖZÜM OLABİLİRMİ SİZCE? GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZDEN DOLAYI ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDER, SAYGILAR SUNARIM...

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti ilk aşk » 16 Oca 2008, 00:26

zavolli bu konuda uzman
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 16 Oca 2008, 00:29

ŞEHİR İÇİ / DIŞI ORTALAMA NE KADAR YAKIT TÜKETİYOR ARACIN ENGİN KARDEŞİM? ARACIN MPİ / KARBÜRATÖR? NASIL?
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonertevfik » 16 Oca 2008, 00:49

AhmetH ve Minik kardeşlerimden cevap yokmu?  
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilk aşk » 16 Oca 2008, 00:50

sonertevfik aracım 98 model glxi yani enjeksiyonlu 1300 motor bende lpg yok şehir içi ortalama 285 ykrş yakıyor şehir dışına çıkmadım.
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 16 Oca 2008, 00:58

çok düşünüyorum ama aracımıza da kıyamıyorum, orjinalliğini bozmak istemiyorum ayda 500 km yapıyoruz... iş için değil sadece gezme amaçlı kullanıyoruz... izmir'de 0,28 - 0,29 Ykr yakıyorsa İstanbul'da inanılmaz yoğun trafikte 0,33 Ykr yakması normaldir sanırım...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilk aşk » 16 Oca 2008, 01:14

sıralı sistem 1600 ytl bana bu rakam çok hafta sonları 20 liralık benzin alıyorum biraz  geziyoruz birde lpg taktırıpta memnun olmayan var 1600 de boşa gitmesin o parayla kaç litre benzin alırız senin aracın 300 ykrş yakması normal istanbul birde soğuk yazın bu rakam düşer
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti scream_hunter » 16 Oca 2008, 01:16

bende war 2000 glx_i de lovato yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum memnunum ama bi problem oluyo araç soğukken benzinde çalışıyo yaklaşık 1km sonra falan otomatik gaza geçiyo ama motor iice ısınana kadar sıkışık trafikte debriyaja bastıktan snra stop ediyo bn sordum bu problem war dedi gazcı ama zaten işin yöntemini örendim iice yavaşladıktan snra debriyaja basarsan araba stop etmiyo zaten 2km falan snra motor iice ısınıyo stop falan etmiyo yakışa gelirsek walla ben okul için hafta içleri göztepeden kurtköye gidiyorum 50ytl lik gazla yaklaşık 330km falan yapıyo. şehir içinde trafiktede 50ytl ile 300 falan yapıyoki benim arabada 15jant ince yanak lastik war.we gazı aldığım yerdende değişiyo bizm göztepe bp benzincisinden alıyorum ki onlar hırsızın allahı onlardan aldığım gaz bi gün lpg'nin depodaki şamandırayı tıkamış gazdaki pisliklerden dolayı vede kurtköy petrol ofisinden alıyorum göztepe bp ile aralarında en az 20km'lik fark oluyo walla banada gazdı dedi bp'den alma diye onların gazları ii olmuyomuş bu sıralı sistemler için yani uzun lafın kısası bn 1 yılda gazın parasını hayli hayli çıkardım we çok memnunum
scream_hunter
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 16 Oca 2008, 10:42

alacaksan ya biraz fazla para verip brc alacaksın (ki hiç gerek yok) yada ideal bişey istiyorsan atiker alacaksın. ben atiker kullanıyorum 1 yılı geçti çok memnunum scream_hunter arkadaşım araç 1 km gittikten sonra lpgye geçiyor diyo bu sorun diyor değil kardeşim lpg beynine 35 derece su gitmeden araç gaza geçmez bu sıralı sisttemin özelliğidir bu sayede araçta kuruma olmaz gaz kurudur sürekli gazda çalışan araba hep sorun çıkarır. ama sıralıda her sabah yada araç 35 derecenin altında iken benzinle çalışır ve daha uzun ömürlü olur.(tabiki benzin sarfiyatı var sıralı sistemde kışın her sabah 1 km civarı yazın 300 metre düşünürsen iyi olur ben 2,5 ayda ancak 50 ytl benzin alıyorum benzin ışığı yanınca benzin alırım )benim aracım 30 ytl ile 175-180 km yapıyor yani 0,165 ile 0,175 arası yakıyor. soner kardeşim sana önerim ise atiker almandır 1 yıl işçilik ve servis garantisi 2 yıl parça  garanisi veriyor yanılmıyorsam şuanki fiyatı 1200 ytl kredi kartlarına 10 ay taksit yapıyolar benim taksitim 2 ay önce bitti ben 12 ay taksitle almıştım. çok şükür  allah nazardan saklasın aracımdan ve sıralı sistemimden memnunum. umarım yardımcı olabilmişimdir. 
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 16 Oca 2008, 12:38

Kardeşim, ben de senin gibi biraz araştırdım. taktırmaktan şimdilik vazgeçtim ama, genellikle bana "Stefanelli"yi öneriyorlar. sessiz çalıştığını filan söylüyorlar. megane'a takan bir arkadaş memnun olduğunu belirtti.
Taktir sizin?
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti scream_hunter » 16 Oca 2008, 14:21

hayır ben 1km sonra gaza geçiyor bu sorun demiyorum bizde biliyoruz heralde arabayı stop ettikten sonra benzinde çalışır sonra gaza geçer bu sıralının kuralı benim demek istediğim motor soğukken araç benzinde çalışıp gaza geçtikten sonra motor tam ısınmadığı için arabayı boşa attığın an yada debriyaja basınca stop ediyo taki motor iyice ısındıktan sonra bu sorun olmuyo, bunu sıkışık trafikte yapıyo gazcıda zaten bunu bütün sıralılar yapar dedi.
scream_hunter
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 17 Oca 2008, 03:48

tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sonertevfik » 17 Oca 2008, 03:48

birde AhmetH ve Minik kardeşlerimin görüş ve önerilerini almak istiyorum...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kmustafat » 17 Oca 2008, 10:10

[quote="scream_hunter"]hayır ben 1km sonra gaza geçiyor bu sorun demiyorum bizde biliyoruz heralde arabayı stop ettikten sonra benzinde çalışır sonra gaza geçer bu sıralının kuralı benim demek istediğim motor soğukken araç benzinde çalışıp gaza geçtikten sonra motor tam ısınmadığı için arabayı boşa attığın an yada debriyaja basınca stop ediyo taki motor iyice ısındıktan sonra bu sorun olmuyo, bunu sıkışık trafikte yapıyo gazcıda zaten bunu bütün sıralılar yapar dedi.[/QUOTE]

ben böyle bir sorunla karşılaşmadım dediğin bendede oldu ama iki elinin on parmağı kadar ancak 14 ayda
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 17 Oca 2008, 10:12

[quote="barutoglu"]Kardeşim, ben de senin gibi biraz araştırdım. taktırmaktan şimdilik vazgeçtim ama, genellikle bana "Stefanelli"yi öneriyorlar. sessiz çalıştığını filan söylüyorlar. megane'a takan bir arkadaş memnun olduğunu belirtti.
Taktir sizin?
[/QUOTE]

ben aracıma  lpg taktırırken bu markayı birkaç lpg ci söyledi güzzel dediler ama  proje vermedikleri için ruhsata geçmiyordu şu anda ruhsata işlenebiliyormu bilmem ama dediğim gibii birkaç lpg ci güzel demişti
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 18 Oca 2008, 00:14

[quote="sonertevfik"]birde AhmetH ve Minik kardeşlerimin görüş ve önerilerini almak istiyorum...
[/QUOTE]
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti barutoglu » 18 Oca 2008, 13:02

[quote="kmustafat"][quote="barutoglu"]Kardeşim, ben de senin gibi biraz araştırdım. taktırmaktan şimdilik vazgeçtim ama, genellikle bana "Stefanelli"yi öneriyorlar. sessiz çalıştığını filan söylüyorlar. megane'a takan bir arkadaş memnun olduğunu belirtti.
Taktir sizin?
[/QUOTE]

ben aracıma  lpg taktırırken bu markayı birkaç lpg ci söyledi güzzel dediler ama  proje vermedikleri için ruhsata geçmiyordu şu anda ruhsata işlenebiliyormu bilmem ama dediğim gibii birkaç lpg ci güzel demişti
[/QUOTE]

Mustafa Kardeş, Megane'ci arkadaş bu yaz taktırdı ve kullanıyor. Kullanabildiğine göre bi sorun olmasa gerektir sanıyorum.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti irem » 18 Oca 2008, 23:17

ben de  ultra gaz dıye yerlı bır sıstem var yaklasık 7 ay önce takıldı mükemmel çalışıyor . ben ustama brc takalım dedim ama bunun verimi daha ıyı dedi genelde siemens  elektronık beyınlı arabalarda brc takılınca problemler çıkarabılıyormuş  bu sebepten usta ne önerirse o markayı takmakta yarar var tabı usta işini iyibilen olacak.bazı arkadaşlar  araba orjinalliğini bozmak istememişler ama hangi araba orjinalkı. bu arada tüp motora zarar vermez verse ne olacakkı tamırı kac para tutacak bindiğimiz araç bmw değilki iki segman bır gömlek atınca sıfır motor olur benim aracım 2000 glxi.lıtresı 1,80 ytl olan gaz ile  şehiriçi 17 kuruş şehirler arası 14kuruş yakıyor ve bu rakamlar arabada en az dört kişi varken hız ise sehirdişında 100-105 km arasında ölçülmüştür. bu degerler kesin ve net degerlerdir sallama yoktur. ben ayda yaklasık 600 km yol yapıyorum yılda ise tatıl dönemleriyle beraber 11000 km yol yapıyorum yapılan  yol ile çarptıgınızda tupun parası çoktan çıkmıştır. arkadaşlar bu araç skoda, bmw gibi davranmanın anlamı yok benım ılk arabam ve çok memnunum  ama meslegim şöförlük olduğu için arabanın herseyını bılırım  ben tuplu 350.000 km yi devıren tuplu doganlar bılırım bu arabalar bu km yı çok rahat yapar içiniz rahat olsun

irem
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir