Felicia fabrika çıkışı alarm el kitabı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia fabrika çıkışı alarm el kitabı

İleti ozcour » 28 Oca 2008, 01:43

Felicia fabrika çıkışı alarm el kitabı aynı senelerde başka modellerde de kullanılmış olabilir bizimki kafasına göre ötüp duruyor susturamıyordum en sonunda söktüm beynini üzerindeki yazıları arattım ve bunu buldum( bu arada italyan malıymış:))

http://rapidshare.com/files/87111596/Is ... a.pdf.html

başında benimki gibi bir problem olan arkadaş varsa bana ne yapmam gerektiğini anlatırsa az biraz elektronik becerim var havya tutarım yapmaya hazırım alarm istemiyorum merkezi kiliti kullanayım yeter

umarım işinize yarar
saygılar

ozcour
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 28 Oca 2008, 02:02

forumda bu konuyla ilgili konu açılmıştı arama yapmak lazım bulabilirsem link eklerim işinize yaraya bilir..
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ozcour » 28 Oca 2008, 02:16

çok teşekkür ederim ben bir konu açmıştım bizim alarmla ilgili ama sonuç alamamıştım bir fizik öğretmeni abimiz iki metali ayırdım dedi ama ben alarm devresinde bulamadım onun dediğini

link bulursanız çok makbule geçer
ozcour
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 28 Oca 2008, 02:25

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=394
bunu buldum ama faydası olurmu bilmem ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ozcour » 29 Oca 2008, 01:50

ilgin için teşekkür ederim ama halledemedim yine

arkadaşlar alarmla ilgili problem yaşayan benden başka kimse yok mu

bir de şase kablosunun bağlanmaması alarmın durduğu yerde ötmesine problem yaratmaz herhalde değil mi sökerken farkettim boştaydı

bir de forumda bir mesaj yazan abi vardı fizik öğretmeniymiş o halletmişti bana yardımcı olabilir mi

saygılar
ozcour
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Oca 2008, 02:00

Eğer alarm durduk yerde ötüyorsa feliciada kapı içi sensörlerde sorun olabilir. Aracın kapısını açın şaseye kapının sağ alt köşenin denk geldiği yerde siyah lastik bir tıpa olması lazım. O tıpalar düşmüşse yada yıpranıp su almışsa kapı açık/kapalı uyarıları doğru çalışmadığından alarm çalabiliyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ozcour » 29 Oca 2008, 20:59

[quote="?"]Eğer alarm durduk yerde ötüyorsa feliciada kapı içi sensörlerde sorun olabilir. Aracın kapısını açın şaseye kapının sağ alt köşenin denk geldiği yerde siyah lastik bir tıpa olması lazım. O tıpalar düşmüşse yada yıpranıp su almışsa kapı açık/kapalı uyarıları doğru çalışmadığından alarm çalabiliyor.[/QUOTE]

teşekkürler

peki ben kapı sensörlerininin kabloları görülebiliyorsa kessem işe yarar mı.

bir de bizim alarmların içerideki gözleri arız yapar mı sık. onlarında kablosunu kessem.

bana şu an için lazım olan sadece kapıyı kumandayla açıp kapamak. alarmın ötmesine gerek yok

bu arada ön kaputtakinin fişini söktüm. ses kesilmedi

saygılar
ozcour
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 29 Oca 2008, 21:48

bu ötme işi bendede vardı gösterdiğim hiç bir yer çözemedi bende gidip iptal ettirdim desi marka alarm taktırdım  sadece motor bölmesindeki kutu değişri birde kumandalar olay çözüldü her şey hazır adam kablo çekmeyle bile uğraşmıyor 30 dakikada tamam 50 ytl ye patladı bana
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Oca 2008, 22:06

Kablo kesme ile sesin kesilmesi alarmın güvenliğini zedeleyici bir unsurdur böyle bir zaafiyet göstermemişlerdir düzelmemesi çok normal. Belli aralıklarla muhtemelen sensör testi yapılıyordur. Benim felicia özellikle yıkamaların ardından sapıtıyordu sonra yıkansın yıkanmasın ötme eğilimi gösterince o vaziyette servise götürdüm usta hemen sensörleri kontrol etti bir tanesinin lastiği başından çıkmış oksit yapmıştı onu değiştirdi yeni lastik şapka taktı bir daha sorun olmadı.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti 34SCU59 » 29 Oca 2008, 22:23

evet
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE