OTO BUZDOLABI,KLİMA YA ALTERNATİF

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OTO BUZDOLABI,KLİMA YA ALTERNATİF

İleti feliciaZK » 02 Şub 2008, 14:54

ARKADAŞLAR ARABASINDA YAZIN OTO BUZDOLABI KULLANAN VARMI?

15 YTL YE (YAKLAŞIK 30 CM 30 CMBOYUTUN DA)ARAÇ BUZDOLABI BULDUM

AMACI SOĞUK OLAN  ŞEYİ Mİ SOĞUK TUTUYOR, YOKSA SICAK OLANI MI SOĞUTUYOR?

BELKİ SAÇMA AMA

KAPAĞI AÇIK TUTULARAK İÇİ BUZ İLE DOLDURILARAK YAZIN KLİMAYA BİR NEBZE ALTERNATİF OLABİLRMİ ?

MALUM KLİMAMIZ YOK AMA BU SOĞUKLAR DA BİLE ŞİMDİDEN YAZ SICAĞINA ÇARE ARAR OLDUK

BAŞKA FİKRİ OLAN VARMI? (ARAÇ VANTİLATÖRÜ GİBİ) 

feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 02 Şub 2008, 15:45

Buzdolabı soguk şeyi soguk tutar sıcak şeyi de soğutur.Ama yazları evinizi buzdolabı sogutamayacagı gibi arabayı da o buzdolabı soğutamaz =)
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feliciaZK » 02 Şub 2008, 16:48

bencede doğru söylüyorsunuz ama klimaya alternatif düşünüyorum klima gibi olmasada

BİZ TÜRKLER BUTİP ŞEYLERE ÇOK İYİ ÇÖZÜM BULURUZ
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti OKTAVİACI » 02 Şub 2008, 18:19

bi dene bakalım merakın gider en azından ama hayal kırıklığına uğrama sakın çünkü soğutmayacak ayrıca o 15ytl ye verdikleri buzdolapları soğuk olanı soğuk tutarsa bence iyidir..

OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 02 Şub 2008, 19:44

fabia için bakmıştım bi ara bagaja konulan büyüklerinden vardı, sıcağı da soğutan bildiğimiz evdeki buzdolapları gibi olan. ama fabianın bagajında priz var, felidede varsa al tavsiye ederim ama zaten küçük olan bagajınız iyice küçülecek.

ama iyilerinin fiyatları 300 ü buluyor, geçiyor...

tabi bu söylediğim buzdolabı amaçlı olan, içeriyi soğutmaz.

içeriyi soğutmak için düşündüğün şeye gelince, içine buz koyup kapağını açarsan 10 dakikada hamam gibi arabanın içinde o buzlar erir.

o soğuk tutan zımbırtılar kapağını kapalı tutunca soğuk tutuyor. yani arabanın içini onlarla soğutamazsın. ön göğüse yapıştır ufak bi vantilatör gitsin, camı da arala azcık...

Allah seni inandırsın, ben ankaranın yazın 38 derece sıcağında bile (babam, kardeşim, anam binmezse) klimayı açmıyorum. anında çarpıyor, öyle garip bir soğuk veriyor ki kolum molum kilitleniyor, sinüzitim var hemen başımı ağrıtıyor. soğuk arabadan iniyorsun pat atıyorsun kendini sıcağa hoop hasta ediveriyor adamı.

amcamla ankaradan çankırıya gittik öğlen güneşe karşı, arabada resmen ter akıtıyoruz çeşme gibi, açmadık klimayı. çarpıyor. 38 derecelik ortama 18 derece 20 derece havayı vermek hiç sağlıklı bir şey değil. klimam yok diye bence hiç dert yanmayın. ben klimayı çook nadir açmışımdır.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 03 Şub 2008, 00:48

izmir çok sıcak ama klimada yok vantilatör işe yaramaz
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kerimoğlu20 » 03 Şub 2008, 03:21

valla aynı şeyi dün arkadaşıma teklif ettim başlığı görünce şok oldum yazmadan edemedim . yazın ege-akdeniz sahil turu düşünüyoruz favoyla :) sinbonun araç buzdolabının kapağını açık yolculuk etsek içeeriyi soğutur mu dedim sen yaza kadar daha iyi bi çözüm bulursun dedi:) türk olmak böyle bişey galiba...
kerimoğlu20
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 03 Şub 2008, 03:50

camları açın bol bol gerçi oda çok ses yapıyor yorucu ama klima taktırmadıysanız yapıcak bişey yok Unhappy
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti PİCK-UP » 03 Şub 2008, 14:26

bizim transporter'ın arkada war mini sogutucu ve ısıtıcı
hem sogutuyor bir tuşu war hemde ısıtıyor... güzel oluyor yazın kola , su
ama klima yerine kullanılamaz.
klima şart artık
bizim arabada klimada sürekli açık geziyoruz. yazın malum adana'da yaşıyoruz.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti feliciaZK » 03 Şub 2008, 15:18

hepinize teşekkürşer

internette görmüştüm ilginç fotoğraflar da vatandaşın biri IVECO ya(yarım otobüse) şoför mahallinin üstüne, evler de olan duvar tipi klima koymuş

komik ama vatandaş kolayını bulmuş serinliyor abi!!!!!!

biz yazın yanıcaz  
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti cevdet125 » 06 Şub 2008, 01:59

Bende bitane var çanta gibi izalasyonu sayesinde soğuğu muhafaza ediyor.Birde çakmaga taktığımızda az bişey sovutuor.Yani içine su koysan sıcak havada biraz sogutuyor.Yani bikaç derece sogutuyor.fazla etkisi yok.Birde gazlı olanları var onlar iyi sovutuyor ama aküyü çabuk bitiriyor.
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti akin_546 » 06 Şub 2008, 04:38

arkadasım bnm aracıma özel gectiğimiz sene bi buzdolabı oldu :) ama soguk olan seyi soguk tutuyor.birde ben zaten içini en cok buzla dolduruyorum.anca o kadar aksama kadar uzun yolda işe yarıyor ya bagajn içine cakmaktan kablo uzattım orda duruyo yazın gercekten işe yarıyor.ama bagajı cok işgal ediyor.15 ytl cok ii bi fiyat dene sansını :s

akin_546
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 06 Şub 2008, 12:16

klima nın çalışma prensibide buzlanma ile alakalıdır kalorifer radyatoru ile peşpeşe sıralı olan ve evaparator adı verilen soğutulmuş gazın içine basıldığında dış yüzeyi buzlanma yapan radyatore arka taraftan kışın ısıtma işlemi gören kalorifer motorun hava üflemesi,üflenen havanın yüzeyi buzlanmış evaparatore çarparak soğuması ve hava kanallarından aracın içine dağılmasıdır..

Yani aslında araç buzdolabının içine koyacağınız buzların arka tarafından bir üfleyici motor (vantilator) ile soğuk havanın aracın içine dağılması sağlansa serinlik sağlanır ama bu bana biraz kömürlü trende trenin ilerleyebilmesi için sürekli birinin kazana kömür atmasını anımsattı..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir