akü değişmelimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

akü değişmelimi

İleti ünsal » 09 Ekm 2006, 22:21

arkadaşalr son günlerde özellikle müzik tesisatını yeniledikten sonra aracımın çalıştığı esnada farlar açık,teyp yüksek ses açık olduğunda gösterge ışıklarının alçalıp yükseldiğini gördüm bu durum normal mi yoksa anormal mi? (aracın üzerindeki akü orjınal delphi marka hiç değişmemiş-99 model araç) aküden mi kaynaklanıyo ...?

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti black » 09 Ekm 2006, 22:36

99 dan buyana akü dayanmaz normal şartlarda 2 yada 3 yıl ömrü vardır akülerin
black
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 09 Ekm 2006, 23:20

benim akü gitti kesin ..!
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti gbasara » 10 Ekm 2006, 10:10

akü sadece ilk çalıştırmada marş motoru için gerekli olan akımı sağlar. motor hareket almaya başladığı anda devreden çıkar ve bu sefer motordan aldığı hareket ile araç için gerekli elektrik akımını üreten "alternatör" çalışmaya başlar.

farların azalıp çoğalması -aşırı olmamak şartıyle- normaldir. yeni araçlarda da buna rastlanır. ama çok farkedilen bir değişim varsa o zaman alternatöre baktırmalısın.
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 10 Ekm 2006, 16:56

bende ondan şüphelendim aküyü ölçtürücem arıza sanki bi parça arızası gibi marşa basarken  bi tekleme yok normal gibi sanki gelen elektirip gidip-geliyo gibi...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti Evanescence » 26 Ekm 2006, 11:40

Şarj dinamosu konjektörünü değiştir benim akü bitmişti sürekli şarj istiyormuş o da konjektörü yaktı sonuç olarak ikisinide değiştirdim sende bu iki parçaya komple baktır bence.
Evanescence
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 26 Ekm 2006, 21:34

teşekkürler..Smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 27 Ekm 2006, 13:04

arkadaşlar bizim akü zayıflamış kışı çıkmaz dediler tavsiya ediceniz akü markası,uygun fiyat ?

teşekkürler ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti Evanescence » 07 Kas 2006, 17:12

Ben mutlu aldım 60 amper tüm dertlerim bitti alarm bile düzeldi vallaaa. bilenlerde bunu tavsiye ettiler 90 ytl ye aldım 2 yıl garantili
Evanescence
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 07 Kas 2006, 21:10

teşekkür ederim Smile hafta sonu değiştiricem
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 07 Kas 2006, 23:43

ACDelco akü al ben onu kullanıyordum. 6-7 ay araba yattığı halde ilk marşta çalıştıracak kadar kaliteli. Mutlu akü falanla fiyatıda aynıdır bence denemeye değer.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ünsal » 09 Kas 2006, 01:08

bak bunu düşünmemiştim benim arabada yatıyo kışın eğer dediğin gibiyse tereddüd etmeden alırım  hafta sonu kısmetse değiştiricem
teşekkür ederim emir  ...Smile...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti elemsi » 23 Arl 2007, 02:27

kim demiş akünün ömrü 2 senedir diye ??!! 5 - 6yıl kullanan insanlar var ...ama tabii farlar acıkken marşa basarsan alırısn aküyü 2 yılda eline ...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 23 Arl 2007, 03:00

ben yine  delphi tavsiye ederim 70  lik alırsanız yine hiç bir sorununuz kalmaz biz 2200 motor 90 model mazda minibüse taktık hiç sorun yok
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti skodacı » 23 Arl 2007, 14:09

öncelikle fabrika çıkışlı amper değeri ile kesinlikle oynamamanızı tavsiye ederim...akü tavsiyem ise

Segmentinin lideri olma yolunda ilerleyen EAS Akü, en son teknolojik gelişmelerle donatılmış yeni ürünü EAS ACTIVA kapalı aküyü kullanıcıların beğenisine sundu.

Otomotiv yan sanayi ürünlerinin (akü-jant-lastik) tümünü bünyesinde toplayarak pazarda fark yaratan İNCİTAŞ A.Ş.’nin satış markalarından EAS Akü’nün bu yeni ürünü ile ilgili lansman; Yönetim Kurulu Başkanı Emel İnci Önal, Genel Müdür Erdoğan Yılmaz, Türkiye çapındaki tüm EAS bayilerinin temsilcileri, basın mensupları ve diğer konukların katılımıyla, 12 Eylül Salı günü Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi’nde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Emel İnci Önal, İnci Grubu’nda hizmetin ve ürünün kalitesini geliştirmenin geleneksel bir hedef olduğunu vurgulayarak, “Bu kalitenin farkında olmak, verdiği güvenle satmak, kullanmak, bize sürekli fayda yaratmanın kararlığını ve katma değerini yaşatır. İşte EAS, kırmızı etiketli ürünler kategorisinin en iddialısıdır. Akü bir enerji kaynağı. Ona kırmızının gücü dedik. Rengini Mars’tan ve yer kürenin ateşinden aldı. Yerin sağlamlılığı ve uzun ömrü, Mars’ın da enerjisi bu akümüzün nitelikleri arasında yer alıyor. EAS kendi kategorisinin farkını yaratarak size seyahat konforu yaşatacaktır." dedi.

Metin Uca’nın sunuculuğu ve Özel Show’unun yanısıra, segmentinin “En Güçlü Kırmızısı” iddiasını taşıyan EAS Activa’nın tanıtımında, “Akü Aracın Kalbi” konseptinde özel bir dans gösterisi de izleyicilerin beğenisini topladı.

Türkiye’deki 47 ana bayi ve 1300 bayi  ile kullanıcıya ulaşan EAS Akü’leri bu yeni ürünü ile birlikte 2006 yılı sonunda kendi segmentindeki pazarda şu anda yüzde 4 olan payını yüzde 8’e çıkarmayı hedefliyor. EAS Akü bu hedefini 2007 yılı için yüzde 12 olarak belirledi. EAS Akü kendi segmentinde  kapalı akü pazarının yüzde 50’sini hedefliyor.

Sızdırma yok, bakım yok, kirlenme yok…

EAS ACTIVA, akü’de tam kapalı olmanın avantajlarını tüketiciye yaşatacak. Bu özelliği ile EAS ACTIVA, sızdırma yapmıyor, bakım gerektirmiyor, depolama ve kullanımda kirlenme yaşatmıyor.

EAS ACTIVA, aynı zamanda, Özel Gümüş ve Kalay alaşım özelliği ile segmentinde bu teknolojiye sahip tek marka olma ayrıcalığını da taşıyor. Bu özel alaşım sayesinde akü, daha uzun süre şarj tutuyor, uzun süre kullanılmadığı durumlarda bile marş basıyor, kısa sürede şarj oluyor. Deşarj süresi uzun olan EAS ACTIVA böylece satış noktalarında daha uzun süre stoklama sağlıyor.

EAS ACTIVA aynı zamanda Expanded Metal Teknolojisi ile üretilen en yüksek CCA değerinde, özel polietilen zarf separatörlü, özel labir

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir