nedenki?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

nedenki?

İleti lord » 13 Şub 2008, 21:29

benim felicianın silindir kapak contasını değiştirdim.gayet güzel bir işçilikle değişti zaten bende aracın başındaydım.ama ertesi gün giderken gazdan ayağımı çekince motor istop edicek gibi olup yağ lambası yanıyor.Akü değil! yağ? belli bir süre rolantide durunca hem devir topluyor hem yağ lambası sönüyor.sebebi hakkında fikri olan varmı

lord
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 13 Şub 2008, 21:53

karbüratörlümü bu  ?

kapağı  sökünce  karbüratörü   falanda  alıyorlar  kenara..

ayarı  mayarı  kaçmıştır  kesin..

injeksiyonluysada  aynı  hesap..  

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti lord » 13 Şub 2008, 22:27

1.3 mpi.
boğaz kelebeğinemi bişey olduki.ama adam biyeri ellemediki yani.silindir kapağını söktü aynen geri taktı.adaptasyonda yaptı bilgisayarda.
lord
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 13 Şub 2008, 22:34

söküp  bir  temizlesinler..   özdaş skodaya mı gidiyorsunuz ?

büyük  ihtimal  kelebek  civarından  sıkıntı  yapıyordur
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti lord » 13 Şub 2008, 22:40

oraya gidicem artık.karşıyakada oturduğum için uzak kalıyor ama böyle sorunlarla karşılaşmaktan daha iyi. çiğli ata sanayide yaptırdım
lord
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 13 Şub 2008, 22:51

vallahi  ben  kendi  işimi  kendim  yapıyorum  şimdiye  kadar   yağ  değiştirmek  vs  dışında  büyük  masrafım  olmadı  arabaya  ..

özdaş  parçada  satıyor   birkaç  parça  almıştım   onlardan   memnun  kaldım.. bir çok  arkadaşımızda  memnun  ordan..

ayrıca  Bor-ser  var   çınarlı  yolunda..

orda  hafif  kilolu  bir  bey var ..  çocukluğumdan  beri  tanırım...

eski  skodaların  hele   favorit -  felica   olsun   sesinden  sıkıntısını  anlayacak  kadar   tecrübelenmiş..   termostat  arızamı   hemen  farketmişti  şaşırdım ..

yani   aracınızı  tanıyan  biyere  götürün  genelde  ustalar  kaba  bilgiye  sahip olduğundan   araca   özelleşemiyorlar.  yapıyorlar  ama biyeri  gözden  kaçırma  ihtimali var..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti lord » 13 Şub 2008, 22:54

haklısın sağol bilgi için
lord
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 14 Şub 2008, 00:21

kardeşim benimde silindir kapak contası değişti böyle bir problemle karşılaşmadım aynı araç bendede var sami özdaşa gidiyorum . sadece kapak değişti 1 hafta kullandıktan sonra ayara getir dediler götürdüm şimdi problem yok yani seninde 1 hafta kullandıktan sonra ayara gitmen gerekiyordu. unutmuş olabilir . silindir kapağnın vidalarından yağ kaçırıyorsa ayarsızdır . ayarı olmadığı zaman motor da çekişten düşüyor gittiğin yer bu konuda bilgi vermesi gerekiyordu. sami özdaş bu konularda bir duayen
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir