2001 skoda felıcıa kalorıferı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 skoda felıcıa kalorıferı

İleti boramunal » 14 Şub 2008, 16:39

arkadaslar bende 2001 felıcıa glx i model skoda var uzerınde sıralı sıstem gaz var. arkadaslar benım 2 problemım var 1. problem kalorıferı su sıralar ısıtmıyor. su havalarda neredeyse donuyorum. ve acaba nereden kaynaklanıyor bu problem. 2. problem gaz ıbresı gec dusuyor vıtes degıstırırken kafa gosterıyor. soguktamı yoksa boyle yapıyor acaba. bende 2007 volvoda var ama skodaya resmen asıgım. boyle sorunlar olunca uzuyor benı.arkadaslar skodanızın degerını bılın. nedenmı ıstanbul umranıyedekı acık araba pazarına 8 haftadır gıdıyorum arkadasa 2001 skoda felıcıa glxi model arac bulamadık. aramızda boyle arkadaslar varsa aracını satmayı dusunen benımle ırtıbata gecerse sevınırım. sımdıden tesekkurler.

boramunal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 14 Şub 2008, 16:44

[quote="boramunal"]arkadaslar bende 2001 felıcıa glx i model skoda var uzerınde sıralı sıstem gaz var. arkadaslar benım 2 problemım var 1. problem kalorıferı su sıralar ısıtmıyor. su havalarda neredeyse donuyorum. ve acaba nereden kaynaklanıyor bu problem. 2. problem gaz ıbresı gec dusuyor vıtes degıstırırken kafa gosterıyor. soguktamı yoksa boyle yapıyor acaba. bende 2007 volvoda var ama skodaya resmen asıgım. boyle sorunlar olunca uzuyor benı.arkadaslar skodanızın degerını bılın. nedenmı ıstanbul umranıyedekı acık araba pazarına 8 haftadır gıdıyorum arkadasa 2001 skoda felıcıa glxi model arac bulamadık. aramızda boyle arkadaslar varsa aracını satmayı dusunen benımle ırtıbata gecerse sevınırım. sımdıden tesekkurler.[/QUOTE]

Gaz ibresinden kastınız nedir anlamadım.Confused

Kalorifer sorunu ise kalorifer radyatörünün tıkanmasından kaynaklanır. Ya sökülüp iyice temizlenip tekrar takılacak ya da yenisi ile değiştirilecek. Ben Favorit' te temizlettim ama 3-4 ay sonra tekrar tıkandı. Daha sonra ise yenisi ile değiştirdim, şu an sorun yok Hamdolsun.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti parsanoto » 14 Şub 2008, 16:47

[quote="boramunal"]arkadaslar bende 2001 felıcıa glx i model skoda var uzerınde sıralı sıstem gaz var. arkadaslar benım 2 problemım var 1. problem kalorıferı su sıralar ısıtmıyor. su havalarda neredeyse donuyorum. ve acaba nereden kaynaklanıyor bu problem. 2. problem gaz ıbresı gec dusuyor vıtes degıstırırken kafa gosterıyor. soguktamı yoksa boyle yapıyor acaba. bende 2007 volvoda var ama skodaya resmen asıgım. boyle sorunlar olunca uzuyor benı.arkadaslar skodanızın degerını bılın. nedenmı ıstanbul umranıyedekı acık araba pazarına 8 haftadır gıdıyorum arkadasa 2001 skoda felıcıa glxi model arac bulamadık. aramızda boyle arkadaslar varsa aracını satmayı dusunen benımle ırtıbata gecerse sevınırım. sımdıden tesekkurler.[/QUOTE]
dostum bi tane bildiğim 2001 felicia var beyaz renkte glxi düşünürsen yönlendiririm seni araç sahibine..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti cevdet125 » 14 Şub 2008, 23:03

Bende 2000 glxi var. kaloriferi 2 de bile yakıyor.3e 4e alamıyorum.
Kalorifer radyatörü tıkalı da olabilir termostat açık ta kalabilir.Ki (hararet düşük olur) Soguk hava kapakları açık kalabilir.

Bu araçların kaloriferi hem çok ısıtır hemde sokülüp takılması çok basit.
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti kmustafat » 15 Şub 2008, 10:20

kalöriferi sökme basit dedin peki kalöriferdeki cıyk cıyk seslerini gidermek için nereden sökmeliyim cevdet
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 15 Şub 2008, 12:46

Aşağıdaki fotoğrafta maviyle işaretlediğim kısımdaki ızgara formlu kapağı açtığınızda yatay olarak fanları göreceksiniz. Fanların yataklarını WD40 tarzı bir şeyle yağlarsanız cıyk cıyk sesleri kesilir. Ancak hava kanallarına yaprak, kağıt, ...vb. bir şey gitmiş de bundan dolayı ses yapıyorsa, göğüsü sökmek gerekebilir.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir