Akü ve transformatör sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Akü ve transformatör sorunu

İleti Felicia Glx-i » 16 Ekm 2006, 07:40

Arkadaşlar sizlerle başıma gelen bir teknik sorunu paylaşmak istiyorum

Yaz tatiline çıkmak için benim arabamı tercih ettik ekonomik olduğundan dolayı fakat arabada bir sorun olduğunu biliyordum tatile çıkmadan evvel en uzun kullandığım aracı istanbul haliçde uçakların yarışı vardı ya o zamana tekabül ediyordu sıcak bir yandan trafik 100 km devirmişim o gün :D

sütlüce köprüsü üzerinde bir koku gelmeye başladı arabadan ama böyle benzin desem benzin değil antifiriz desem antifiriz değil değşik bir koku pisde kokuyor. neyse öle böle bir sonraki günlerde mesafem kısa olduğundan bu kokuyu almadım tatil yolu gözüktü yazlığa dopru yola çıktım karamürsel mevkiine geldiğimde yine o lanet koku nüksetti arabaya ben hiç ses çıkartmadan devam ettim babamda arabalardan anlar o bi kaç ihtimal üzerinde durdu ancak tatil yolu olduğundan hiç kleyfimi bozmadım yazlığa geldik aracımı parkettim ertesi günü akşam bi marşa basıyım dedim çünkü ertes gün ayvalığa hareket edicektik ahada bi baktım marş yok tık tık tık ses çıkıyo StarStarStar ben dumur

eve geldim babama dedim böle böle akü bitmiş dedi.
Ertesi gün arabayı direk vurdurarak çalıştırdı abam neyse akücüye gitti akücü baktı az daha patlıyormuş akü dedi. nedeni öel böle transformatörden olduğunu söyledi yani transformatör aşırı elektrik yüklüyormuş nasıl hallolcak dedik yalovadan transformatör alın hallolucak dedi 15 milyona aldım bir transformatör taktık. aküyü değiştirdik. üzerine yaklaşık 1500 km yol yaptım henüz bir sorun çıkmadı ancak bu gecede sanki okokuyu alır gibi oldum yani eyüp trafiğine girdim bilen bilir mübarek ramazan ayında nasıl olduğunu orasının en yakın zamanda kontrol ettirmem şart böylece bir sorunu sizlerle paylaşmış oldum umarım sıkmamıştır. dostlar Big%20smile

Felicia Glx-i
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Trex » 16 Ekm 2006, 10:53

hepimizin basına gelebılır en azından koku duydukmu bır olasılıgı ogrenmıs olduk Big%20smile
Trex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 16 Ekm 2006, 23:02

geçmiş olsun paylaşımın için teşekkürler Smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)