kayış

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kayış

İleti ilk aşk » 02 Mar 2008, 14:22

dün işe giderken takır tukur bir ses duydum önce lastiğe bir dal parçası takıldı zannettim inip araçtan lastiklere baktım hiç bir şey yoktu önemsemedim devam ettim ses kesildi fakat aracın elektirik arıza ikazı yanıyordu ve direksiyon ağırlaştı hemen durdum ve kaputu açtım kayış kopmuştu yedek parçacıdan kayış aldım 25 ytl idi pazarlıkla 20 ytl ye aldım bir tamirciye 15 ytl ye taktırdım ama takılması baya zorlu oldu çünkü uzun ve tek bir kayış bütün devreler tek o kayışa bağlı yani şahin doğan gibi koptuğunda kadın çorabı falan bağlıyamıyorsunuz kısacası bagajınıza bir adet kayış koyun yedekte kalsın koparsa bilen birisine taktırırsınız çünkü her kayış malesef olmuyor örneğin şahinin kayış 5 ytl bizimki 25 ytl . şu an aracı çalıştırdığımda kayıştan ses geliyor ya yeni olduğu için yada işi çok bilmeyen bir adam taktığı için Shocked

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 02 Mar 2008, 20:09

kaputu açınca soldaki v kayışından mı bahsediyorsun kardeş
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti ilk aşk » 02 Mar 2008, 20:34

valla orada bir kağış var uzunca ama v midir y midir anlamam
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 03 Mar 2008, 17:50

Hidrolik direksiyon, klima gibi donanımlar arttıkça ve bu gibi donanımlar güçlerini krank kasnağından aldıkları için, kayışın uzunluğu da farklı oluyor.
Gelen ses ciyaklama gibi bir sesse, gerginliği tam olmamış, gevşek kalmıştır ve kayış kasnaklar üzerinden patinaj çekerek geçiyordur. Yok eğer gerginliği tamam da gene de ses varsa, yeni olduğu için de olabilir, uygun kayış olmadığı için de olabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti PİCK-UP » 03 Mar 2008, 19:58

benim yedekte war değitirmeyide biliyorum deyiştimiştim bir kere benim kafam rahat ama şimdiye kadar hiç kayışım kopmadı sadece eskidi die değirtirdim.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti akin_546 » 03 Mar 2008, 20:23

walla arkadaslar gercekten bole küçük parcaların yedeği olması lazım bnmde kopmadı ama kıldan tüyden yorgan olmaz misali benim aracımda uzun yola giderken almıstım hala bagajda bi çok yedek parca tasıyorum.sizlerede en azından saglam olan kayıs dahi olsa bagajda yedegini bulundurun.
akin_546
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir