farımın iç yansıtıcısı kırık yardım edin

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

farımın iç yansıtıcısı kırık yardım edin

İleti kmustafat » 06 Mar 2008, 14:23

arkadaşlar aracımın sol farının yansıtıcısı kırılmış uzun zamandan beri ışık yansıtma garipti dün fark ettim kırık olduğunu değiştirmek istiyorum fiyatını bilen varmı eski görünüm 1998 model felicia sol far  fiyatını bilen varmı ben gaziantepte sordum 55 ytl diyolar sadece sol fara aklım gitti adanada sordum şimdi 25 ytl den 60 ytl ye kadar var diyor 25 - 30 -40 - 50 -60 ytl . 

çok pahalı 60 ytl vermek zoruna  gider adamın ya. 25 ytl olandan alsam ne sorunum olur sizce ve fiyat bildirirseniz çok sevinirim

kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 06 Mar 2008, 14:29

bence orjinalini tak abi, hiç birşey orjinali gibi olamaz... tabi karar senin...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 06 Mar 2008, 14:30

Zannedersem sizin aracın farı parabolik camlı...Yani camında tarama çizğili olanlardan.Çok ucuza giderseniz bu cam çizgileri daha kalitesiz olup ışığı dağıtabilir hem görüşünüzü engeller, hem de karşı yöndeki sürücüleri rahatsız eder.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti BlueVRS » 06 Mar 2008, 14:35

kardeş aslında pek reklamını yapmak istemediğim bir marka ama Diamond var çin malı,kalite olarak ucuzların en iyisi onu al yada iyisi olsun dersen ve diğer tarafı daha evvel değişmediyse Hella dır orji si Hella al,Adana da çok ucuza skoda parçaları satan bir firma var ben ismini söyleyip reklam etmek istemiyorum..istersen özelden mesajlaşırız..birde parsanoto var istanbul da foruma üye herhalukarda kargo ödeyeceksen Hakan kardeş yollar sana farı burdan..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 06 Mar 2008, 14:37

farın iç yansıtıcısı kırık cam sağlam gerekirse eski camı kullanırım sorun değil önemli olan iç yansıtıcı benim için. ayrıca evet cam tarama çizgili
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 06 Mar 2008, 14:47

hocam bence orjinal al 25 ytl olan güneşte kararır ben sana söyliyim önümüzde yaz yani güneşi yediği yerde kararma yapar o zaman eski kırık farını daha çok arasın onuda değiştirmek istersin bu sefer orjinal alırsın 60 ytl ye ee ne oldu sana geldi 85 ytl karar senin ya bir kere 60 ytl vericen yada 2 kere değiştirip 85 ytl vericen benim 2 tane far değiştiricek kadar çok param yok 1 kere 60 ytl vermeyi tercih ederim senin yerinde olsam ona bakarsan skodanın hiçbir arabasının parçası ucuz değil dün babam arka pandizottan almış orjinal 70 ytl sol dış dikiz aynasını sormuş 75 ytl yani orjinal parçalar hep pahalı bence orjinal ama maddi durumda önemli tabi...
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 06 Mar 2008, 18:22

mustafa senin o 25 ytl dedigin ürünü ben biliyorum markası diamond diamondları pek tavsiye etmezler heleki ana farda hiç yinede sen bilirsin ama hella yani orjinalinden şaşma deriim...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti kmustafat » 06 Mar 2008, 19:00

vallahi semih kardeşim sen bir ara bana tampon için telefon vermistin ünal ticaretin arif bey. bugün istanbuldan ismail abide o arkadaşı önerdi onu aradım ona sordum zaten oda 25 lik iyi değil dediler biz genelde 40 ytl olan bi ürün var onu tavsiye ederiz dediler düşünüyorum şimidi. bu diamond markanın yansıtıcısımı kararır yoksa cammı kararır ?

çünkü aydınlatmada çok büyük sorun yok sadece sol far yukarıyı gösteriyor onuda arkasına kağıt sıkıştırarak sabit tutuyorum zaten benim farın camı sağlam sadece ayar yapılan vidanın tuttuğu yer kırılmış onun için ayar yapamıyorum. şimdilik niyetim eğer ön panjuru sökebilirsem farın camını çıkarıp orayı sabitleyeceğim yapıştırmamda sorun olmaz çünkü yansıtıcı özelliği yok o kırık bölgenin eğer yapıştırıp sabitte bir far ayarı verebilirsem camı kapatıp bırakacağım. bakalım şimdi ön panjuru nasıl sökeceğim hakkında bilgi bekliyorum bilgin varsa sende yardım et Smile

semih ayrıca sana direksiyon konusunda yardım ettiğin için teşekkür edeceğim bir türlü msj gönderemedim sana özel msj iletilmiyor galiba msj kutun dolu istersen boşalt. direksiyon konusundada murat abiden ve senden allah razı olsun kurtuldum korna çalamamaktan .
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 06 Mar 2008, 19:03

[quote="silverlinemania"]hocam bence orjinal al 25 ytl olan güneşte kararır ben sana söyliyim önümüzde yaz yani güneşi yediği yerde kararma yapar o zaman eski kırık farını daha çok arasın onuda değiştirmek istersin bu sefer orjinal alırsın 60 ytl ye ee ne oldu sana geldi 85 ytl karar senin ya bir kere 60 ytl vericen yada 2 kere değiştirip 85 ytl vericen benim 2 tane far değiştiricek kadar çok param yok 1 kere 60 ytl vermeyi tercih ederim senin yerinde olsam ona bakarsan skodanın hiçbir arabasının parçası ucuz değil dün babam arka pandizottan almış orjinal 70 ytl sol dış dikiz aynasını sormuş 75 ytl yani orjinal parçalar hep pahalı bence orjinal ama maddi durumda önemli tabi... [/QUOTE]

kararacak olan iç yansıtıcımı yoksa cam mı  camsa benim cam sapsağlam
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 07 Mar 2008, 10:30

cevap vermemiş kimse kararacak olan cam mı yoksa iç yansıtıcımı
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 07 Mar 2008, 12:32

hallettim arkadaşlar far almama gerek kalmayacak umarım. farı çıkaramadım ama camını çıkarabildim farın çıkmamasının sebebi benim araç benden önceki sahibinde arkadan darbe alıyor onun şiddetiyle ön taraf öndeki aracın arka darbesiyle hasar görüyor velhasıl kelam tamponları fen ön panjuru tamir ettiriyor tamirci terbiyesiz galiba 2 parça olan pnjuru kaynak yaptırmış her tarafından ön panjuru onun için sökemedim dolayısıyla farda gelmedi ama camını çıkardım sonra iç yansıtıcıyı söktük ve sun-fix yapıştırıcıyla yapıştırdık 2 saat sonra kuruyacak ve demir sertliğine gelecek ve bende fara ayar verebileceğim yardım etmek isteyen tüm herkese teşekkür ederim. far masrafından kurtuldum sayılır.
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 07 Mar 2008, 12:35

Mustafa kerdeşim felicia farlarının camı bildiğimiz cam ve sittin sene kararmaz polikarbonat far camları gibi.. içine toz yada su alırsa kararma daha doğrusu kirlenme yapabilir,arkadaşların kararma diye bahsettiği senin tabirin ile yansıtıcı ve plastik aksamda oluşabilir ancak..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 07 Mar 2008, 12:39

[quote="kmustafat"]hallettim arkadaşlar far almama gerek kalmayacak umarım. farı çıkaramadım ama camını çıkarabildim farın çıkmamasının sebebi benim araç benden önceki sahibinde arkadan darbe alıyor onun şiddetiyle ön taraf öndeki aracın arka darbesiyle hasar görüyor velhasıl kelam tamponları fen ön panjuru tamir ettiriyor tamirci terbiyesiz galiba 2 parça olan pnjuru kaynak yaptırmış her tarafından ön panjuru onun için sökemedim dolayısıyla farda gelmedi ama camını çıkardım sonra iç yansıtıcıyı söktük ve sun-fix yapıştırıcıyla yapıştırdık 2 saat sonra kuruyacak ve demir sertliğine gelecek ve bende fara ayar verebileceğim yardım etmek isteyen tüm herkese teşekkür ederim. far masrafından kurtuldum sayılır.[/QUOTE]

Neyse geçmiş olsun kardeş..Eski kaza tamirini yapan tamircide harbi kasapmış haa gerçi önceki sahibinede birşeyler demek lazımda yorum yapmayalım bakalım..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 07 Mar 2008, 13:01

önceki sahibi eşşek niyetine binmiş arabaya sanki aldığımda ne masraflar yaptım bir bilsen tamponu tamir ettireceğine yenisini al boyatma siyah olsun ne zararı var yok illa tamir ettirmiş sonuç ortada benimde ilk araba alma tecrübem olduğu için tecrübesizliklerimin sonucu bunları görmedim kaportacıya baktırmadım sadece motor testi yapıldı motoru harika allah nazardan saklasın. ama kaporta darbe varmış hiç baktırmadık ama neredeyse tüm sorunları bitti bir tek tamponlar ve ön panjur kaldı ve sağ sol ön çamurlukları boyatmak çünkü ton farkı var. onlarıda param olursa yoksa yaptırmam çünkü bana mani olmuyor.
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 07 Mar 2008, 13:44

geçmiş olsun sana cevap veremedik ama ben konuyu aradım bulamadım ana sayfadada göremeyince herhalde dedim halletti neyse geçte olsa sana cevap yazmış 98pickup onunda dediği gibi sadece yansıtıcı kısım kararır cama hiçbişey olmaz merak etme plastik değil çünkü sen zaten yapıştırıcaksın herhalde eğer yansıtıcı tarafında bi problem yoksa yapıştır eğer varsa yenisi al derim ben
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 07 Mar 2008, 16:57

yansıtıcıda sorun yok sadece sol üst köşe ayar videsının olduğu köşe. çok şükür yaptık.
ama garip bir olay oldu far ve ön panjurun değişmesi gerekti yani 100 ytl gidecekti işçilikle beraber 120 ytl gidecekti hiç kaçar yoktu. para vermeden sadece 3,5 ytl ye yapıştırıcı aldım. mevzu başka sol kapı kilitlenirken merkezi kilit motorundan sadece sol kapıdan ses geliyordu bakayım dedim kapı döşemesini sökerken nasıl başardıysam kapı açma mandalını kırdım plastik olanı gittim parçacıdan 12,50 ytl verdim takma konusunuda kaportacıya gittim başka bişey kırmamak için orayada 5 ytl verdim. toplam  21 ytl harcadım anlatmak istediğim araba para yemek istiyorsa kurtuluş yok ben bugün bunu anladım.

WinkWinkWinkWinkWinkWink
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir