kapı kilidi motorumu bozuldu acaba

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kapı kilidi motorumu bozuldu acaba

İleti kmustafat » 07 Mar 2008, 17:02

arkadaşlar kapıları kilitlediğimde ve açtığımda sol ön kapıdan ses geliyor kilidi elimle indirip kaldırıyorum ses yok ama merkezi kilit yapınca ses geliyor kaportacı yağ sıktı pas sökücü sıktı ama boş dediki motorunda sorun var. açılıp kapanmada sorun yok ama çooook ses yapıyor sangi motor zorlanıyor gibi sizce sorun olurmu ileriki zamanda yada değiştirmek istesem maliyeti ne olur. sorunlu parça sol ön kapı kilit motorunda.
yardım ve fikirlerinizi bekliyorum

kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti teknik » 07 Mar 2008, 20:11

kapı kilit motoru dişlisi kaydırıyo olabilir ses yapar zamanla sıkışır ve kitli kalır  kapı açılamaz döşeme sökmek zor olur ve zarar görür en yakın zaman da onarılmalı iyi günler tekn
ik oto kilit .....
teknik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 07 Mar 2008, 20:27

benim bir arkadaşınkide bozulmuştu. onda merkezi kilit wardı. birgün akşam arabayı yıkıyor. kapının lastikleride eskimişti biraz... sabaha sol ön kapının kilidi donmuş sogukdan donmuş kapıyı açamayan merkezi kilit sistemi zorlamadan dolayı sol ön kapının kilit açıp kapama mekanizmasının pimini kırdı. şimdi merkezi kilit üç kapıyı açıyor ana kapı açılmıyor.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti kmustafat » 08 Mar 2008, 10:17

ama arkadaşlar anahtarla kilitlersem ses yapmıyor uzaktan kumanda ile kilitlersem ses yapıyor. anlamadım ki kormaya başladım çok pahalı bişeymi bu motor yada tamir edilirmi ?
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Felicia Glx-i » 24 Mar 2008, 17:26

hocam çok korkulacak bişey değil otomatik merkez motoru yanmadıysa yada arıza yapmadıysa sorun yok demektir ben  2 sene evvell arka iki kapının kini değiştirdim 8 ytl den 16 ytl montaj 20 ytl bu gün olsun 10 milyon bu arada onun olma sebebi Felicia nın motorlarının octavia olmasıymış kapıları kilitledikten sonra motor içeriye doğru üstmandalı ittirdiğinden dolayı mutlaka her feliciada bu olay çıkıyormuşşşş.
Felicia Glx-i
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 24 Mar 2008, 18:28

anahtar ile kilitlediğin tarafın motoru bozuksa eğer o tarafı anahtar gücü ile indiriyorsun diğer taraflar sağlam ve çalışıyor normal sonuç ne??ses çıkmıyor..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 25 Mar 2008, 11:33

inanmayacaksınız ama şuanda ses yok geçen haftadan buyana ses kesildi aman allah nazardan saklasın tekrar ses yapmasın
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aozcan » 23 Mar 2009, 10:44

arkadaşlar geçenlerde benim 2001 fabişin sağ ön kapısı merkezi kilitle açılmamaya başladı, gittik, elektrikçi başladı kapıyı açmaya..açtıkça açtı, açtıkça açtı..soora kapı kilit motoru yandı dedi, bunun yanı sıra başka bi parça ismi de saydı, velhasıl 100 lira bayıldık, kapı kilidi motoru için, şimdilik düzeldi ama, kapıları kilitlerken sağ ön kapıdan biraz fazla ses geliyor, bunun sebebi ne olabilir?bilgisi olan var mı??
aozcan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 03 Nis 2009, 03:14

1 Haftadır benim sağ kapıda açıLmıyordu. Dün sanayiye amcamın yanına götürdüm. Döşemeyi açtık. Motor bozuLmuştu. Gittim hemen acentaya orjinaLini getirtmiyorLarmış. Doğan SLX inki biraz modifiyeyLe oLabiLeceğini söyLedi. Neyse bu sefer Tofaş - RenauLt acentasına gittim. Doğan SLX inkinin  kesinLikLe oLmayacağını farkettim. Bu acentada cLionunki oLabiLeceğini söyLedi tabi oda uymadı :S En sonunda araştıra araştıra BMW ninkini uydurduk şimdi canavar gibi :D. Bu arada döşemenin açıLması kesinLikLe zor değiL bizzat kendim söktüm 3-4 dakikamı aLdı.

LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti erişskoda » 03 Nis 2009, 17:08

kapı kilitleri süngerlenmesi gerekiyor
erişskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir