Sarsıntı Hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sarsıntı Hakkında

İleti sinnex » 22 Mar 2008, 23:16

Selam arkadaşlar, bugüne kadar varolan sarsıntılı ve gürültülü çalışan arabam, bugün daha çok sarsıntılı ve gürültülü çalışıyor (rolantide) ancak yolalmaya başladığımda sarsıntı ve şar şar eden ses yok oluyor nedeni ne olabilir acaba... Bir diğer sorum şu, piyasada 200 YTL ye satılan Xenon far kiti benim feliciaya olurmu, olursa nasıl olur...

Feliciaşk 1996 karbüratörlü ve Lpgli...

sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 23 Mar 2008, 12:44

yokmu bilen yada tecrübesi olan...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 24 Mar 2008, 12:44

[quote="sinnex"]Selam arkadaşlar, bugüne kadar varolan sarsıntılı ve gürültülü çalışan arabam, bugün daha çok sarsıntılı ve gürültülü çalışıyor (rolantide) ancak yolalmaya başladığımda sarsıntı ve şar şar eden ses yok oluyor nedeni ne olabilir acaba... Bir diğer sorum şu, piyasada 200 YTL ye satılan Xenon far kiti benim feliciaya olurmu, olursa nasıl olur...

Feliciaşk 1996 karbüratörlü ve Lpgli...
[/QUOTE]

Soğukken marşa bastığınızda sarsıntılı çalışması jikle sorunu.

Koyu renkli ve altı çizili kısımsa, eksantrik zincirinin değişmesi gerektiğini akla getiriyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti BlueVRS » 24 Mar 2008, 12:56

şar şar sesi kesilmiyor aslında motordan gelen daha kuvvetli sesler bastırıyor sadece onu..eksatrik zincir seti daha olmadı alternator bilyaları yetmedi su pompası..

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 24 Mar 2008, 12:57

zenon kitine gelince herkes zenonlandı ortalık bembeyaz gece olunca her araba mercedes mubarek yapacak birşey yok taktırın çinliyi zengin edin karşınızdakinin gözünü ve ahını alın falan falan..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 24 Mar 2008, 13:00

o şar şar dediğiniz sesi kaputu açıp ii dinleyin motordanmı geliyor,şanzımandanmı..eğer motordan geliyorsa eksantirik zincir..şanzımandan gelip ısınınca geçiyor ise şanzıman yağını kontrol ettir..yine geçmiyorsa şanzıman aşağı incek olası ihtimal senkromenç değşcek..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti sinnex » 24 Mar 2008, 13:45

Yorumlarınız içi çok teşekkürler, bahsettiğimiz şarlama araç soğuk sıcak farketmiyor, hafiften gaza güklendiğimde ses kayboluyor... Xenon olayınıda düşünmüyorum yorumdan sonra:)
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 24 Mar 2008, 13:47

[quote="sinnex"]Yorumlarınız içi çok teşekkürler, bahsettiğimiz şarlama araç soğuk sıcak farketmiyor, hafiften gaza güklendiğimde ses kayboluyor...[/QUOTE]

Peki gazı o şekilde sabit tutarken birden bıraktığınızda, hemen o şarlamayı duyuyor musunuz?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BlueVRS » 24 Mar 2008, 13:48

[quote="sinnex"]Xenon olayınıda düşünmüyorum yorumdan sonra:)[/QUOTE]

Tüm gözünü almayacağın İstanbul'lular adına tebrik ederim seniClapClap..buluşmaya geldiğinde zenon lu görmiim haa..LOLLOL
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 24 Mar 2008, 13:53

[quote="sainz"][quote="sinnex"]Yorumlarınız içi çok teşekkürler, bahsettiğimiz şarlama araç soğuk sıcak farketmiyor, hafiften gaza güklendiğimde ses kayboluyor...[/QUOTE]

Peki gazı o şekilde sabit tutarken birden bıraktığınızda, hemen o şarlamayı duyuyor musunuz?
[/QUOTE]

Evet...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 24 Mar 2008, 13:55

[quote="98Pickup"][quote="sinnex"]Xenon olayınıda düşünmüyorum yorumdan sonra:)[/QUOTE]

Tüm gözünü almayacağın İstanbul'lular adına tebrik ederim seniClapClap..buluşmaya geldiğinde zenon lu görmiim haa..LOLLOL
[/QUOTE]

Eee peki xenon'u unuttum... şöyle bişey olurmu acaba, profesyonel pat pat almıştım aylar önce leona takayım diye ona uymadı ama feliciama uyuyor o olurmu?:Big%20smileBig%20smile
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 24 Mar 2008, 13:55

[quote="sinnex"][quote="sainz"][quote="sinnex"]Yorumlarınız içi çok teşekkürler, bahsettiğimiz şarlama araç soğuk sıcak farketmiyor, hafiften gaza güklendiğimde ses kayboluyor...[/QUOTE]

[/QUOTE]

Evet...
[/QUOTE]

Geçmiş olsun.Ouch Eksantrik zinciri değişecek gibi görünüyor. Gaza bastığınızda duymazsınız o şarlamayı zira zincir dönmenin etkisiyle gerilir ancak gazı bıraktığınızda tekrar bol olarak çalıştığından hemen kendini belli eder.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sinnex » 24 Mar 2008, 13:57

[quote="sainz"][quote="sinnex"][quote="sainz"][quote="sinnex"]Yorumlarınız içi çok teşekkürler, bahsettiğimiz şarlama araç soğuk sıcak farketmiyor, hafiften gaza güklendiğimde ses kayboluyor...[/QUOTE]

[/QUOTE]

Evet...
[/QUOTE]

Geçmiş olsun.Ouch Eksantrik zinciri değişecek gibi görünüyor. Gaza bastığınızda duymazsınız o şarlamayı zira zincir dönmenin etkisiyle gerilir ancak gazı bıraktığınızda tekrar bol olarak çalıştığından hemen kendini belli eder.
[/QUOTE]

Eyvah, pazartesi günü pek iyi bir haber olmadı buOuch  Fiyatı ne tutar acaba yada böyle devam etsem ne gibi bir sıkıntı açar... yorumun için teşekkürler..
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 24 Mar 2008, 14:02

[quote="98Pickup"][quote="sinnex"]Xenon olayınıda düşünmüyorum yorumdan sonra:)[/QUOTE]

[/QUOTE]

ben XENONLU GELMEYEYİM İSTERSEN NE DERSİN??????????
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti rather86 » 24 Mar 2008, 14:32

bence sibob ayarı olabilirmi sak sak şes bide kit her arabaya oluyo nie olmasın ki ama ya kaliteli al yada 90 liraya gittigidiyorda var onlardan al orta sınıfla alt sınıfta fark yok bence
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti sinnex » 24 Mar 2008, 14:42

[quote="rather86"]bence sibob ayarı olabilirmi sak sak şes bide kit her arabaya oluyo nie olmasın ki ama ya kaliteli al yada 90 liraya gittigidiyorda var onlardan al orta sınıfla alt sınıfta fark yok bence [/QUOTE]

Yarın sabah servise bırakıyorum randevu aldım, bakalım ne çıkacak... xenon kiti çok istiyordum ama vazgeçtim... teşekkürler...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir