motorda yığılma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motorda yığılma

İleti ünsal » 11 Kas 2006, 20:44

arkadaşlar motora birden yüklenince yığılma oluyo arabada gaz yemiyo gibi neden olabilir bi fikri olan varmı ?

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti cdforce » 11 Kas 2006, 22:10

slm kardeş nasılsın
evet bu sorun sanırım felicia larda mevcut.benim araç ta aynen birden yüklenince yığılıyor.özellikle enjeksiyonlu ise.ama sadece arabayı sabah ilk çalıştırdığımda oluyor ısınıca fazla problem yok.gaza yavaş yavaş basınca daha çabuk hızlanıyor.yalnız benzinde bu böyle ,benim araç lpg de de aynı sorun yine vardı lpg beynine yeniden güncelleme yaptırdım bu sorunu artık lpg de yaşamıyorum.sanırım aracın belki kendi beyninede güncelleme yapıldığında ortadan kalkar.
cdforce
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 11 Kas 2006, 22:22

teşekkür ederim Smile ama iyiden iyiye canım sıkılıyo araba sollayamıyorum tam geçecem diye devir yükseltiyorum kafa kafaya kalıyorum Censoredmecburen hız kesip arkada kalıyorum çok boş yolda solluyorum ama 90-100 arası basınca yığılıp kalıyo birden hızlanmıyo Censored deliricem kaza yapacaktım bu yüzden Censored 
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 12 Kas 2006, 20:05

Felicianın beyni maksimum yakıt ekonomisi ve optimum performans üzerine kurulu bir mantıkla çalıştığından zaten gaz köklemelerine sizin istediğiniz şekilde bir tepki vermez. Feliciada gaz pedalının iyi tepki vermesi için 3 yada 4. viteste 3500 devir üzerinde olmanız lazım. 5. viteste adeti değildir pek banamısın demez Smile
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ünsal » 12 Kas 2006, 20:29

bu sorun 100 km süratten sonra oluyo sanki bişey arabayı tutuyo gibi bi garip bu kadar etkilenmemesi lazım sürat yapmıyo araba gaz yemiyomuş gibi veya motor açılmamış gibi anlamadım çözmeye çalışıyorum Ying%20Yang
olası ihtimaller tıkanıklık olabilirmi motor boğazında ?hava emmiyosa boyle bir sorun olurmu?
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 12 Kas 2006, 20:31

[quote="cdforce"]slm kardeş nasılsın
evet bu sorun sanırım felicia larda mevcut.benim araç ta aynen birden yüklenince yığılıyor.özellikle enjeksiyonlu ise.ama sadece arabayı sabah ilk çalıştırdığımda oluyor ısınıca fazla problem yok.gaza yavaş yavaş basınca daha çabuk hızlanıyor.yalnız benzinde bu böyle ,benim araç lpg de de aynı sorun yine vardı lpg beynine yeniden güncelleme yaptırdım bu sorunu artık lpg de yaşamıyorum.sanırım aracın belki kendi beyninede güncelleme yapıldığında ortadan kalkar.
[/QUOTE]
teşekkür ederim  abicim sorma benim yine kafama bişey takıldı bakalım çözeriz işşallaSmile

saygılar ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 12 Kas 2006, 20:42

[quote="minik"]olası ihtimaller tıkanıklık olabilirmi motor boğazında ?hava emmiyosa boyle bir sorun olurmu?[/QUOTE]

Motor boğazında sorun varsa ayak gazdan çekildiğinde devir çok hızlı düşer. Normalde motor 1000 devire doğru düşerken ibre yavaşlar ve 900-1000 gibi sabitlenir. Boğazı kirli araba çoğu zaman deviri ayak gazdan çekildiğinde sabitlemekte zorlanır iyice kirlenincede motor kendiliğinden stop etmeye başlar. Özellikle sürücü ışıklarda durduğunda motorun çalışmadığını farkeder çünkü araç giderken motorun durması mümkün değildir tekerlekler döndükçe araç vitesteyse motor duramaz vites atma esnasında dursa bile vitese taktığınızda motor yeniden çalışır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ünsal » 13 Kas 2006, 00:26

bingo... Thumbs%20Up... kutlarım aynen
ben konuyu iyi anlatamadım demekki sorun aynen dediğin gibi yarın doğru sanayiiye gidip boğazı söktürüp temizleticem benim de aklıma gelmişti çünkü başka bi sebep yok neyseki çözdük teşekkür ederim emir  saygılar..Hug 
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti cdforce » 13 Kas 2006, 02:30

abi gerçekten tbr ederim zamanlama harika aynen dediğinz gibi şu ara benim de aynı sorun baş gösterdi.özellikle ışıklarda aracı boşa attığımda devir birden düşüyor stop etti edecek eğer debriyaja birden basarsam stop ediyor yok çok nazik yavaş ca basarsam devir birden düşüyor akü lambası kısık bir şekilde yanıyor ama son anda stop etmekten kutuluyor.inan canım çok sıkılıyordu değil ardında aracı çalıştırmak tam bir zulüm. tavsiyen ve tesbitin için tşk.ayrıca minik kardeş konuyu açtığın için sana da tşk.en yakın sürede tavsiyenize uyacağım.LOL
cdforce
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 13 Kas 2006, 14:42

Thumbs%20UpSmile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 18 Kas 2006, 20:11

arkadaşlar problemi çözdük araba şaha kalkıyo düz yolda 160 km sürat yaptı zorlanmadan resim çektim kendin yap bölümüne açıklamalı olarak yapılan işlemi anlatıcam benimde faydam dokunsun siteye ......Smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti cdforce » 18 Kas 2006, 22:07

ne yaptın Thumbs%20Up abi sorunu çözdüğüne sevindim.
cdforce
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 19 Kas 2006, 01:21

bu arada emirin payı çok büyük arakdaşlar ayrıca teşekkür ederim kendisine ClapHug
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti cdforce » 21 Kas 2006, 22:44

Hugbeyler ikinizede ayrı ayrı tşk. ederim.sayın ? ve sevgili minik kardeşime teşhis aynen doğruThumbs%20Up kelebek boğazını temizlettim ayrıca çok kolay bir bakımı varmış araç kendine geldi.morelim bu site ve sizler sayesinde düzeldi arabanın tadına ancak vardım bu kadar basit bir bakım nelere mal oluyor atalarımız boşuna dememiş temizlik imandan gelir.kendinize iyi bakın görüşmek üzere 
cdforce
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 21 Kas 2006, 23:04

Sorunlarınızın düzelmesine sevindim Smile

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ünsal » 15 Arl 2006, 01:09

[quote="cdforce"] Hugbeyler ikinizede ayrı ayrı tşk. ederim.sayın ? ve sevgili minik kardeşime teşhis aynen doğruThumbs%20Up kelebek boğazını temizlettim ayrıca çok kolay bir bakımı varmış araç kendine geldi.morelim bu site ve sizler sayesinde düzeldi arabanın tadına ancak vardım bu kadar basit bir bakım nelere mal oluyor atalarımız boşuna dememiş temizlik imandan gelir.kendinize iyi bakın görüşmek üzere  [/QUOTE]
sakın unutma adaptasyon yaptırmayı temizlettikten sonra yoksa arıza çıkarıyo bilgin olsun performans dahada artıyo ..Smile..
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti tedirgin35 » 23 Arl 2006, 18:06

minik kardeş aynı şikayetler bende de vardı.üst kapağı açıp bezle boğazı temizlediler ve de digital bir şeyle sigortalığın altından bazı ayarlar yaptılar.düzen tutmazsa gaz kontrol ünitesi komple deşicekmiş.benim iş 10 kağıda halloldu gibi.
sen nerde temizlettin,komple söktüler mi,digital ayarı yaptılar mı ve de kaça maloldu acaba? 
tedirgin35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 23 Arl 2006, 20:19

ben kendim yapıyorum artık nem ve kir çıkarıcı spreyle sıkıp temizledim sonra adaptasyon yaptırdım bi ww servisinde işlem tamam...
(6.sanayide gaziemirde ilk yaptırdığımda 30 ytl ye maal oldu özdaş skoda servisi 677/44 sk. no:34 / 0232 282 12 85 sami usta veya özgür usta )
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir