marş hiç basmıyor. Acil yardım.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

marş hiç basmıyor. Acil yardım.

İleti ZAMBOĞLU » 06 Nis 2008, 15:04

Selam arkadaşlar. arabada herşey normaildi.arabayı istop ettim ve yine çalıştırmak için marşa bastığımda göstergeler çalışıyor ama marş hiç basmıyor. tık diye bir ses geliyor ve marş basmıyor.sorun ne olaki. yada sanayiye gidene kadar nasıl çalıştırabilirim.

ZAMBOĞLU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 06 Nis 2008, 15:06

marş motoru arızalanmış aracı arkadaşın vasıtasıyla çektir veya oto elektrikçisi getir
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 06 Nis 2008, 15:10

araçta çekiç varsa çekiçle vur ama o anda bırıde marsa bassın yada arabayı kaldır 2, viteste
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 06 Nis 2008, 15:27

Marş dinamasonun üzerindeki otomatik basmıyor. Çekiç veya benzeri bi şeyle vur çalışması lazım yada eğer biraz ustalık varsa akü kutup başını çıkar sonrasında dinamoyu sök ve marş dinamosunun hemen üzerindeki otomatiği içini açıp içerisindeki yayı biraz sündür yerine tak rahat 1 sene sorunsuz götürür. Kolay gelsin
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tedirgin35 » 07 Nis 2008, 15:07

immobilizer de yerinden oynamış olabilir.(uzaktan kumandanın içindeki devre)

tedirgin35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 07 Nis 2008, 15:09

[quote="ilk aşk"]marş motoru arızalanmış aracı arkadaşın vasıtasıyla çektir veya oto elektrikçisi getir [/QUOTE]

KESİNLİKLE BU SEBEBTEN DOLAYI AYNISI 2 AY ÖNCE BANADA OLDU VURDURARAK ÇALISTIRMISTIM
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti silverlinemania » 07 Nis 2008, 15:32

ya bu sorun bendede olmuştu 2 3 kere basıyodum tık diyodu ama yok çalışmıyodu 5. basışta alıyodu tamirciye götürdük marş motoruna baktı bunda bişey yok ki dedi başka bi arabaya taktı çalıştırdı anında aldı araba sonra volan dişlisine bakmam lazım dedi 1 saate anca olur dedi bıraktık 1 saat sonra gittik sorun volan dişlisindeymiş 2 tırnağı kırılmış her seferinde de oraya denk geliyomuş o yüzden motor haraket alamıyomuş onu değiştirdi eski marş motorunu taktı 1 kerede aldı hemen bence bi tamirciye sor belki benim başıma gelen senin başınada gelmiştir ben çok şaşırmıştım ondan olduğunu görünce
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 07 Nis 2008, 16:17

akü de bitmiş olabilr
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 07 Nis 2008, 16:23

[quote="silverlinemania"]ya bu sorun bendede olmuştu 2 3 kere basıyodum tık diyodu ama yok çalışmıyodu 5. basışta alıyodu tamirciye götürdük marş motoruna baktı bunda bişey yok ki dedi başka bi arabaya taktı çalıştırdı anında aldı araba sonra volan dişlisine bakmam lazım dedi 1 saate anca olur dedi bıraktık 1 saat sonra gittik sorun volan dişlisindeymiş 2 tırnağı kırılmış her seferinde de oraya denk geliyomuş o yüzden motor haraket alamıyomuş onu değiştirdi eski marş motorunu taktı 1 kerede aldı hemen bence bi tamirciye sor belki benim başıma gelen senin başınada gelmiştir ben çok şaşırmıştım ondan olduğunu görünce[/QUOTE]

Eğer ki marşa bastığında tık diye bir ses gelip de başka bir ses gelmiyorsa, marş otomatiği sorunlu demektir. Marş motoruna abartmadan çekiçle veya benzeri birşeyle bir iki sefer vurmak sorunun geçici olarak çözülmesine yardımcı olabilir.

Eğer ki marşa bastığında, tık sesi sonrası vınnnnn veya cızzzz (komik bir anlatım oluyor idare et artıkSmile) şeklinde bir ses varsa, marş dişlisi ile volant dişlilerinden birinde problem var demektir. Birbirlerini karşılamıyorlar demektir. Bu durumda aracı durduğu yerden bir metre kadar ileri veya geri ilerletebiliyorsanız, birbirlerini karşılayan dişliler denk gelir ve çalıştırabilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti silverlinemania » 07 Nis 2008, 16:27

[quote="sainz"][quote="silverlinemania"]ya bu sorun bendede olmuştu 2 3 kere basıyodum tık diyodu ama yok çalışmıyodu 5. basışta alıyodu tamirciye götürdük marş motoruna baktı bunda bişey yok ki dedi başka bi arabaya taktı çalıştırdı anında aldı araba sonra volan dişlisine bakmam lazım dedi 1 saate anca olur dedi bıraktık 1 saat sonra gittik sorun volan dişlisindeymiş 2 tırnağı kırılmış her seferinde de oraya denk geliyomuş o yüzden motor haraket alamıyomuş onu değiştirdi eski marş motorunu taktı 1 kerede aldı hemen bence bi tamirciye sor belki benim başıma gelen senin başınada gelmiştir ben çok şaşırmıştım ondan olduğunu görünce[/QUOTE]

Eğer ki marşa bastığında tık diye bir ses gelip de başka bir ses gelmiyorsa, marş otomatiği sorunlu demektir. Marş motoruna abartmadan çekiçle veya benzeri birşeyle bir iki sefer vurmak sorunun geçici olarak çözülmesine yardımcı olabilir.

Eğer ki marşa bastığında, tık sesi sonrası vınnnnn veya cızzzz (komik bir anlatım oluyor idare et artıkSmile) şeklinde bir ses varsa, marş dişlisi ile volant dişlilerinden birinde problem var demektir. Birbirlerini karşılamıyorlar demektir. Bu durumda aracı durduğu yerden bir metre kadar ileri veya geri ilerletebiliyorsanız, birbirlerini karşılayan dişliler denk gelir ve çalıştırabilirsiniz.
[/QUOTE]

aynen dediğin gibi işte işte öyle vınnnn cızzzz diye sesler çıkarıyodu bizde biraz geri alıp veya yokuş aşağıysa aşağı kaydırıp çalıştırıyoduk ama nereye kadar yanien sonunda yaptırdık (bu arada anlatım süper arı maya gibi LOLLOLLOL)
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 07 Nis 2008, 17:17

Vurdurarak çalıştırarak elektrikçi ye kadar gidebilirsin,arkadan aracı itecek birilerini bul,kontak açık koumda,2.vitese tak ayak debriyaja basılı itmeye başlasınlar 5-8 km arası bir hıza ulaşınca araba kaldır ayağını debriyajdan ver gazı çalışsın.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ZAMBOĞLU » 08 Nis 2008, 17:57

arkadaşlar sorun marş otomatiğindeymiş. marş otomatiğini yeni aldım 35 ytl. ustaya takdırtım. marşa bastım araba çalıştı. fakat kontağı kapattığımda marşı bırakmadı. sanki dişliler takılı kalmış gibi bir ses çıkardı. tekrar söktük tekrar denedik yine aynı şryi yaptı. neyse 3. seferde yapmadı. ama şimdi yine fark ettim herzaman olmasada yine yapıyor arasıra. sorun neden olabilirki. bunu yapmasının bir sakıncası olur mu.
ZAMBOĞLU
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 08 Nis 2008, 22:17

Bunun yapmasının sebebi üstte bahsettiğim nedendir. Dediklerimi uygula(ttır) düzelecektir. Tecrübeyle sabittirWink
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Felicia Glx-i » 09 Nis 2008, 16:20

motor kapağının altındaki gaz zamazingosu takılı kaldığında yapabiliyor istop etmiyo titriyo sürekli öle bişey olabilir birde rölanti zamazingosu gazı kesmiyor olabilir.
Felicia Glx-i
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir