Fren Tertibatında %25 İndirim Varmış!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fren Tertibatında %25 İndirim Varmış!

İleti sinnex » 17 Nis 2008, 19:26

Arkadaşlar, Bugüne özel sadece 1 gün için %25 indirim sözkonusu, bende hazır indirim olmuşken frenlerimi yenileteyim dedim ama ne alacağımı bilemedim,
1. Fren kampanasımı almam lazım, yoksa kampana fren balatasımı??

http://www.otostart.com/index.php?optio ... racid=1358

sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Nis 2008, 19:28

Balata lazım ama balatayı bitirip metal metale sürtünerek kampana bozulduysa kampana da almak gerekebilir. Aynı şey ön fren için de geçerli.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti sinnex » 17 Nis 2008, 19:30

[quote="sainz"]Balata lazım ama balatayı bitirip metal metale sürtünerek kampana bozulduysa kampana da almak gerekebilir. Aynı şey ön fren için de geçerli.Wink[/QUOTE]

Peki burada satılanlar takımdır değilmi? yoksa tek değildir heralde...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 17 Nis 2008, 19:36

balatalarınız kaç km.lik buna göre düşnebilirsiniz 50,000lik filansa sadece balata alın derim ama 100.000 olduysa filan iyice bitip deydiyse metal'e takım almanız lazım ama normalse sadece balata
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 17 Nis 2008, 19:41

Frenlerim o kadar kötü değil, ama eskisi gibi sert değil biraz yumuşadı sanki, bende kampanya varken değiştireyim dedimdi...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Nis 2008, 20:38

Burada da balatayı:

Kampanada kampanyadan bahsetmiyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 17 Nis 2008, 20:39

Fren balatasının kalınlığına çok fazla takılmamak lazım. Ben 70.000 km. boyunca balatayı kullandım. Isınıp soğumaktan özelliğini yitirmişti. Çoğu sert frende hafif fren yapmışım gibi tepki vermeye başlamıştı.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodacı » 17 Nis 2008, 21:07

[quote="sainz"]Fren balatasının kalınlığına çok fazla takılmamak lazım. Ben 70.000 km. boyunca balatayı kullandım. Isınıp soğumaktan özelliğini yitirmişti. Çoğu sert frende hafif fren yapmışım gibi tepki vermeye başlamıştı.[/QUOTE]

doğru...zira biz bu olaya kendi dilimizle kemikleşme deriz...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Nis 2008, 21:08

[quote="skodacı"][quote="sainz"]Fren balatasının kalınlığına çok fazla takılmamak lazım. Ben 70.000 km. boyunca balatayı kullandım. Isınıp soğumaktan özelliğini yitirmişti. Çoğu sert frende hafif fren yapmışım gibi tepki vermeye başlamıştı.[/QUOTE]

doğru...zira biz bu olaya kendi dilimizle kemikleşme deriz...
[/QUOTE]

Hah bu terim gelmedi aklıma. Sağolasın.Wink
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir