balata değişimi ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

balata değişimi ?

İleti efboacestc » 27 May 2008, 02:10

öncelikle s.a benim felicianın balataları bitmiş herhalde frene bastığım zaman bi ses geliyor ve normal giderkende bir sürtünme sesi geliyor acaba balataları değiştirmeye kalksam bana ne kadara patlar daha önceden değiştiren varmı ?

efboacestc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti kmustafat » 27 May 2008, 10:44

kardeş ben değiştirdim geçen hafta 15 ytl ye balatayı aldım 10 da ustafa verdim toplam 25 ytl değiştiren kuzenimdi sabah siftahı versen yeter dedi benimde bonkörlüğüm tuttu 10 verdim. balatayı ise parçacıdan aldım çin malıydı herkese bundan veriyoruz dedi birde beşer diye marka vardı oda olabilir karar senin dedi hangisini çok sattıysan ve şikayetsiz olanı hangisi dedim öyle verdi markası tam aklımda değil ama kutunun üzerinde yanılmıyorsam BQM yazıyordu tam hatırlayamadım
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti evo35 » 27 May 2008, 11:02

çin malı almayın arkadaşlar beşer iyi marka hem yumuşak malzeme hem de çin malından daha kaliteli diye düşünüyorum...

evo35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti natqo » 27 May 2008, 12:59

çin malı almayın bencede roadhause yada textar marka balatalar daha iyidir. hem yumuşak hem uzun ömürlüdür. bazı çin malları ötme yapabilir.
natqo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 27 May 2008, 13:08

[quote="efboacestc"]öncelikle s.a benim felicianın balataları bitmiş herhalde frene bastığım zaman bi ses geliyor ve normal giderkende bir sürtünme sesi geliyor acaba balataları değiştirmeye kalksam bana ne kadara patlar daha önceden değiştiren varmı ? [/QUOTE]

Frene basmadan da sürtünme sesi geliyorsa, ön tekerlek poryalarını da kontrol ettirin mutlaka.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti BlueVRS » 27 May 2008, 15:07

fren kaliperleri bakımsızlıktan kilitleme yapıp frenleri sürekli az bir miktar basılı tutabiliyor,hatta tek tarafta da yaşanabilir bu sorun,muhtemel sürtme sesi balata bitmiş,kaliper basılı kalmış ve balata arka sacı tek ya da iki taraftan disklere sürtünmesinden geliyor olabilir..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 27 May 2008, 16:48

[quote="sainz"][quote="efboacestc"]öncelikle s.a benim felicianın balataları bitmiş herhalde frene bastığım zaman bi ses geliyor ve normal giderkende bir sürtünme sesi geliyor acaba balataları değiştirmeye kalksam bana ne kadara patlar daha önceden değiştiren varmı ? [/QUOTE]

Frene basmadan da sürtünme sesi geliyorsa, ön tekerlek poryalarını da kontrol ettirin mutlaka.
[/QUOTE]

balatalardan o zaten tek bi taraftan gelir o ses bendede oldu o balatalar değişince gitti

Bu arada balata hayati bir barça canını düşünüyorsan 3-5 fazla ver marka al aen azından güvenirsin frenine
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 27 May 2008, 18:50

[quote="kadir_"]balatalardan o zaten tek bi taraftan gelir o ses bendede oldu o balatalar değişince gitti...[/QUOTE]

Tek tarafınki de bozulmuş olabilir. Serviste aynı şekilde bir araca denk gelmiştim.Wink

[quote="kadir_"]...Bu arada balata hayati bir barça canını düşünüyorsan 3-5 fazla ver marka al aen azından güvenirsin frenine[/QUOTE]

Kesinlikle katılıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir