UStalar YArdım ACİL ! Motor yağında SU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

UStalar YArdım ACİL ! Motor yağında SU

İleti Yasin Genç » 11 Haz 2008, 01:18

BEyler konuya vakıf olanlardan bi fikir ve bir yol sunmalarını istiyorum.
ARaç bundan yaklaşık 3 4 hafta önce yağa su karışıyor diye ustaya getirmiştik konusu olmuştu forumda.Jontadandır demiştik jonta artı mator kapağını değiştirdik eski motor kapağı çürük çıkmıştı çünkü Sonrasında herşey normaldi.

2 3 gün için tekrar aynı olay meydana geldi yağa su karışıyordu bu seferde piston gömleklerinden dedik çatlak vardır 4. piston gömleği teşhis edildi oda halledildi artı bütün segmanları değişti

Bu sefer tamam dedik motorda iyibi bakımdan geçti performansıda gayet iyi oldu Ama ne yazıkki yine bu olayı bugün patlak verdi.Bunun ötesi nedir daha ..

ARtı yukarda dediklerimi hiç görmeden yağa su karışıyor deseydim ilk vereceğiniz cevap ne olurdu ?

Acil cevap bekliyorum teşekkürler şimdiden

Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia

İleti ünsal » 11 Haz 2008, 02:19

ilginç bir durum bu arızalar esnasında araçta anormal neler oldu ? hararet,silkeleme,performans kaybı,titreme,motor kapağında terleme,üfleme...vs ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti AhmetH » 11 Haz 2008, 02:24

çin malı kapak aldınızya  350  ytl  ye..   ondandır  sorun büyük ihtimal..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti 34SCU59 » 11 Haz 2008, 02:29

SU ÇİN MALINDE NE VAR ANLAMIYORUM NERESİNİ KOTULUYORSUNUZ BİLMİYORUM ÇİN MALI KAPPAK 350 YTL İSE ACABA ORJINALİ BİR ARABA PARASIDIR....ŞAYET SUDA VAR ORJINALI VARMIDIR ÇİNLİLER YAPMASA ACABA ARACINIZIN YEDEK PARÇASINI NEREDE BULACAKSINIZ MERAK EDİYORUM
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti ilk aşk » 11 Haz 2008, 02:36

bence senin iyi bir ustaya ihtiyacın var
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 11 Haz 2008, 02:38

Ben 1 senede 2 kez 2 çift tabla değiştirdim. Bu tablalar sanırım çin malı ve 1 ay gitmeden rutilleri bozuluyordu.. Son olarak alman malı Miyle marka taktırdım şu an için bi sıkıntı yok(1,5 ay oldu) ve anladımki bu çinlilerin ucuz olarak ürettiği hiç bir şey alınmaz. Yasin arkadaşımızın sıkıntısına gelince bence bu masraflara girene kadar keşke komple motoru yaptırsaydın
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 34SCU59 » 11 Haz 2008, 02:38

istanbulun hangi semtindesin ümraniyeye yakınsan buyur gel aracına birde ben baktırayım
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 34SCU59 » 11 Haz 2008, 02:40

[quote="LiLPlayya"]Ben 1 senede 2 kez 2 çift tabla değiştirdim. Bu tablalar sanırım çin malı ve 1 ay gitmeden rutilleri bozuluyordu.. Son olarak alman malı Miyle marka taktırdım şu an için bi sıkıntı yok(1,5 ay oldu) ve anladımki bu çinlilerin ucuz olarak ürettiği hiç bir şey alınmaz.[/QUOTE]

tamam dediğinden yanayım lafın o sekilde değil aracın orjınal parçası yok çın malı olanı var çin malı diye taktırmayacakmısın 350 ytl değerinde kapaktan bahsediyoruz orjınalının fiyatını sız soyleyin o zaman 500 lira ise kabulum orjınalını taksın şayet onuda bulabılırse
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MURATCAN » 11 Haz 2008, 13:10

eger araç aşırı hararet görmüş ise ve bu yapılan işlerden netice alamamışsan söylemesi kötü ama muhtemelen senin aracın blok çatlamıştır bu araçlar genelde sibop kadehlerinin olduğu bölümden çatlatır ve blok taki çatlağı motor üzerinde iken göremezsiniz ayrıca blok çatlatma olayı yalnızca hararet ten değil silindir kapağı montajı yapılırken de olabilir
MURATCAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melodizm » 11 Haz 2008, 13:15

dostum ne tarafta oturuorsun sana bi usta söyliyeyim harika on numara usta...aslında arabanda bi şi yok ustayla alakalı sorun var 3 seferde bile bunu çözemiyorsa hala para koparıyor senden demektir...
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Yasin Genç » 11 Haz 2008, 19:33

olayın ilk başına dönelim o zaman
ilk önce motor yağına su karıştığını anladık olayda yağın rengini değiştirmesiydi kremsi bi renk aldı aracın performansına yada çalışmasına hiç etki etmedi su eksiltmeye başlayınca anladık olayı.

Daha sonra contadan şüphelendik contayı değiştirdikmi hallolur dedik ustayla kapağı açtık conta bitikti çürümüş artı motor kapağıda bir kaç yerden çürümüştü.

usta taşlanır ama sağlıklı olmaz dedi fiyatıda 200 ytl çektiler bende gerek yok yenisi alalım dedim.

sonra kapağı değiştik kapak fiyatlarıda skoparda 360 ytl şahna otomativdede 350 ytl idi 390 na kadar fiyat çıkıyordu araştırdım.

kapak çin malı doğrudur ama piyasada zaten orjinal kapak yoktu alırkende başka larına taktıklarını bi sorun olmadığını dediler ki herkes öyle der ama doğru dediklerinden şüphe etmiyorum.

kapak artı bütün contaları değiştirdik bundan sonrada herhangi bir anormallik yok sadece yağa su karıştı tekrar bu sefer sar aştan aldık usta kontrol etti karteri söktü motora su koydu ve 4. sıradaki piston gömleğinin altından suyun damladığını gördü sorun ordaydı

o haledildi artı segmanlar değişti Şuan bi anormallik yok ama tedirginim hala bakalım su eksiltmiş ilk eve gelişte onuda radyatörde ve borularda su olmadığı için hava yapmıştır bütün kanallara su dolmuş sonra eksik göstermiştirdir diye yorumluyorum bakalım bu hafta içinde bir anormallik olacakmı.

Kapaktan şüpheenmiyorum açıkcası kapaktan olsa dışarıda atardı suyu çin malı ne malı olursa olsun bir ürüne rağbet varmı var bunu yine sanayideki ustalar çinden getiriyor iyisini isteseler iyisini getirtirler ama iyiside pahalı oluyor yapılan işlemleri doğru yapamayınca suçluyanacak şey belli ÇİN MALI deniyor ne kadar para o kadar köfte .
Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

İleti Yasin Genç » 11 Haz 2008, 19:34

[quote="melodizm"]dostum ne tarafta oturuorsun sana bi usta söyliyeyim harika on numara usta...aslında arabanda bi şi yok ustayla alakalı sorun var 3 seferde bile bunu çözemiyorsa hala para koparıyor senden demektir...[/QUOTE]

yok kardeş usta tanıdık parayla işi olmaz böyle bir dşünceye sahip birisi değil.

Kartalda oturuyorum bakalım hafta sonuna kadar bir olay olursa dönerim.
Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

İleti MURATCAN » 11 Haz 2008, 19:51

sen şimdi ilk mesaj da sorun gitmedi yağda su var diyorsun ikinci mesajda da şu an sorun yok bu hafta deneyeceğim diyorsun sorun varmı yokmu ?
MURATCAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 11 Haz 2008, 20:36

çinden gelen silindir kapaklarında 3-4 tane marka var..bunların içinde en iyisi vika marka olan kapaktır..büyük ihtimallede bu marka kapak almışsınızdır..bu kapaklarda hiç problem yok..çin malını kötüleyen arkadaşlar,bu kapağın orjinali 750 milyon civarı,kaldıki orjinal kapak subapsız..bide subap masrafı ekediğiniz zaman fiyat artıcak..bu rakamlar 4-5 milyarlık arabya çok büyük rakam..

yasin arkadaşımızında sorunu çözülmüş..olağan bişey gömlek çatlaması,ordan su akıtması..
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti Yasin Genç » 11 Haz 2008, 21:06

[quote="MURATCAN"]sen şimdi ilk mesaj da sorun gitmedi yağda su var diyorsun ikinci mesajda da şu an sorun yok bu hafta deneyeceğim diyorsun sorun varmı yokmu ?[/QUOTE]
yanlışi anlatım su eksiltmesi oldu en son ki yapılan olayda ama yağa su karışmadı. şimdilik sorun yok.;)su eksiltmesi motorda hava olduğu için oldu sanırsam .
Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

İleti Yasin Genç » 11 Haz 2008, 21:09

[quote="Yasin Genç"]BEyler konuya vakıf olanlardan bi fikir ve bir yol sunmalarını istiyorum.
ARaç bundan yaklaşık 3 4 hafta önce yağa su karışıyor diye ustaya getirmiştik konusu olmuştu forumda.Jontadandır demiştik jonta artı mator kapağını değiştirdik eski motor kapağı çürük çıkmıştı çünkü Sonrasında herşey normaldi.

2 3 gün için tekrar aynı olay meydana geldi yağa su karışıyordu bu seferde piston gömleklerinden dedik çatlak vardır 4. piston gömleği teşhis edildi oda halledildi artı bütün segmanları değişti

Bu sefer tamam dedik motorda iyibi bakımdan geçti performansıda gayet iyi oldu Ama ne yazıkki yine bu olayı bugün patlak verdi.Bunun ötesi nedir daha ..

ARtı yukarda dediklerimi hiç görmeden yağa su karışıyor deseydim ilk vereceğiniz cevap ne olurdu ?

Acil cevap bekliyorum teşekkürler şimdiden

[/QUOTE]

Su eksiltme olayını kast etmiştim oda sonradan anladımki dediğim olaydan dolayı oldu dediğim gibi bu hafta içi belli olacak olay.

Zaman ayırıp yazdığınız için sağolun.

Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

İleti Yasin Genç » 22 Haz 2008, 01:21

Son olarak BElirteyim Herşey tıkırında FElinin Ciğerleri AÇıldı.
Yere Artık İstediği gibi Hp sini Tam olarak yansıtıyor.

Bu bakımlarla ve yapılan işlemlerle masrafsız bi 2 sene daha yol alırız heralde.

Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

İleti OKTAVİACI » 22 Haz 2008, 02:19

hayırlı olsun güle güle bin
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki