2001 Felicia (Fazla yakıt + sarsıntılı çalışma)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 Felicia (Fazla yakıt + sarsıntılı çalışma)

İleti dreamcatcher » 20 Haz 2008, 16:17

Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım. Öncelikle herkese selam. Size danışmak istediğim bir konu var. Yaklaşık iki ay önce bir skoda felicia aldım. 2001 model 1.3 mpi. Ustalara  gösterdim. Balatasının değişmesi gerekiyordu. Başka bir sorun yoktu. Neyse, balatasını değiştirdik. Bir de sıralı sistem Atiker marka lpg sistemi takdırdım. Takdırdamadan önce hava filtresi, buji vs. kontrol edilip değiştirildi. Ancak Lpg'de bir türlü ayar tutmadı. Şehirlerarası km'de 215 kuruş yaktı. Kelebeği temizlettik. Rolantide devamlı ibre aşağı yukarı oynuyordu. Takdırdığım yere geri götürdüm. Meğerse kalibrasyon yapmayı unutmuşlar. Neyse kalibrasyonu yaptırdık. Yakıtı bir ara şehiriçi 155 kuruşa düştü. Oh iyi derken bu seferde vuruntulu/sarsıntılı çalışmaya başladı. Ondan sonra zaten başıma gelmedik kalmadı. Tekrar lpg ayarı yaptıralım dedik bu sefer araba iyice tuhaflaştı.  Heryerini kontrol ettirdim olmadı. Servisine götürdüm. Araç beynini incelettik. Basınç sensörü müdür nedir o arızalı dediler. Bayağı bir para bayıldıktan sonra sensörü değiştirdim. Yine olmadı. Balataları kontrol ettiler. Balata problemli çıktı. Balatayı takan yere götürdüm, orjinal balata takılmamış. Gittim orjinal balata aldım, yeniden takdırdım. Bu sefer de kalkışlarda tuhaf ses çıkarmaya başladı. Sarsıntılı çalışmayla ilgili olarak manifold hava alıyor olabilir dediler. Ona da baktırdık olmadı. Atiker sistemi söktürdüm. Benzinde sarsıntılı çalışma yine de devam etti. Yerine lovata taktıracaktım. lovata olmaz Fema takalım dediler. Femayı takınca araba rolantideki yukarı aşağı oynamayı kesti. Şu anda çok az ibrede titreme var. Ama yakıt bu sefer yine yükseldi.  Kısaca arkadaşlar, bu konularda bana sağlam bir usta  tavsiye eder misiniz?  Arabadan iyice soğudum. Nasıl iş anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

dreamcatcher
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdulhamit » 20 Haz 2008, 16:39

Sarsıntılı çalışmanın sibop ayarından olabileceğini duymuştum.
Hangi ilde olduğunuzu söylerseniz usta konusunda o ildeki arkadaşlar bilgi verirler.
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dreamcatcher » 20 Haz 2008, 16:41

Ankara'dayım.
dreamcatcher
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonerx » 20 Haz 2008, 16:53

Supab ayarı,distrübitör avans ayarı yaptırdıktan sonra bize yaz kardeş..
Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti ünsal » 20 Haz 2008, 23:20

- boğaz kelebeği bence arızalı olabilir iyi bir serviste kontrol ettirmenizi tavsiye ederim....
- bujılerinizi kontrol ettirin çatlak olabilir ...?

- birde termostadı kontrol ettirin dağılmış olabilir genelde silkeleme yapar (zaten hararet anormalleşir anlarsınız..)...

- araç düz yolda hızlanması normal mi ? (benim geçen anormalleşti debriyaj balatası değişmiş tornalamışlar daha önce ve ölçüyü bozmuşlar takılan balata bozulmuş komple set değişti çok farkketti)

- birde egzozu kontrol edin ...

bu söylediklerim kesin doğru diyemem sadece tecrubelerimden söylüyorum yanlış anlaşılmasın ustanıza danışın muhakkak ... 
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti favo29 » 20 Haz 2008, 23:25

Hoşgeldin.
Epey uğraşmışsın ama.Bizim eski skodaların ilacı kendi doktorundadır.Araştır bulabildiğin en usta 'skodacı'ya götür Ankara'da.Varsın 50-100 lira fazla alsın.

Tekrar üstüne basıyorum anlamayan usta aracı baştan sona yenilettirir sana.Tecrübeyle sabit.
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 21 Haz 2008, 01:30

aramıza hoşgeldin kardeş.. geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti yusufbyz » 27 Haz 2008, 14:27

merhaba arkadaşlar

ankarada bildiğiniz iyi bir skodacı varmı?

ben rastlayamadım
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 27 Haz 2008, 14:36

Bunalıma sokar bu dandik lpg servisleri adamı..Arkadaşın şikayetlerine bakın oku oku bitmiyor..Allah sabır versin.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 27 Haz 2008, 14:37

[quote="yusufbyz"]

merhaba arkadaşlar

ankarada bildiğiniz iyi bir skodacı varmı?

ben rastlayamadım
[/QUOTE]

başkent oto sanayide pınar oto normal servis yani özellikle skoda servisi değil her arabaya bakıyo ama işçiliği çok güzel tavsiye ederim
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti HTP » 27 Haz 2008, 16:05

Yaw isini iyi yapmayan 3 kagitçı insanlardan nefret ediyorum. Allah su ülkede hepsinin kökünüü toptan kurutur diye dua etmekten baska yolu yok. AMİN.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti HTP » 27 Haz 2008, 16:07

İstanbulda olsaydın benim helal süt emmiş bir ustam var ona giderdik beraber.Mutlaka sorun ortaya çıkardı.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti hetepe » 27 Haz 2008, 17:40

Piyasada iş bilmeyen ve kötü niyetli ne kadar usta varsa sana denk gelmiş.(Bir çoğu öyle maalesef)Böyle ustalar yüzünden gözüm gibi baktığım bir önceki arabamı satmak zorunda kalmıştım, birden o olaylar aklıma geldi.Geçmiş olsun.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti parsanoto » 27 Haz 2008, 18:26

aracınızın hız sensörünü bi kontrol ettirin derim ben.şanzımanın tam üstünde.baskı balata değişirken zarar vermiş olabilirler.bu parçanın görevi volantın üstünde belli noktalar var,volan döndükçe o noktaları okur ve sırasıyla ateşleme yapar.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti bulrenc » 27 Haz 2008, 19:09

kesinlikle skoda servisini bulup gitmelisin belki biraz pahalı olabilir ama hiç olmasa bunlar insanın başına gelmez . başkalarının senin araban üzerinde ustalık öğrenmesine izin vermemelisin. kolay gelsin.
bulrenc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 28 Haz 2008, 01:49

sonuç ne oldu merak ettim konuyu yazan arkadaş sonucu bekliyoruz..

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti 06LUG05 » 01 Tem 2008, 14:42

ankara da şaşmazda güven skoda yedek parcacı var sahibi metin abi skodanın her seyini bilir anlar aynı zamanda.kendisi elektrikçidir.ve emin ol seni iyi bir skodacıya yönlendirir.bobini kontrol ettinizmi ateşleme sorununa benziyor arabanızın sıkıntısı sanki.ve kesinlikle skodada yan sanayi parca kullanmayın kesinlikle orjinal skoda audi vw seat logolu parcalar kullanın skoda yansanayiyi pek sevmez.
06LUG05
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir