Fren limitör sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fren limitör sesi

İleti LiLPlayya » 27 Haz 2008, 12:51

Arkadaşlar aracımı alalı 1 sene oldu. İlk zamanlarda bazen sol arkadan freni sonuna basıp çekince gırc die gıcık bi ses çıkıyordu. Şu son zamanlarda sürekli yapmaya başladı. Bi ustaya sordum. Kampananın içinde limitör denilen parçadan kaynaklandığını bu sesi kesze bile sonralardan tekrardan yapacağını söyledi. Geçtiğimiz hafta sinirlendim krikoyu taktım. Söktüm lastiği ama kampanayı açacak takımım olmadığı için bir şey yapamadım. Bu sese kendim yapabileceğim bir şey varmı veya bu parçanın işlevini, ne olduğunu söyleyebilecek bi arkadaş varmı? 

LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BlueVRS » 27 Haz 2008, 12:56

Kampananın içinde olduğunu düşünmüyorum limitörün emin değilim,bildiğim kadarı ile arka dingilin motordan taraf ön kısmında ortada olması lazım aslında nerede olduğu o kadar önemli değil,limitör çubuğu ile limitörün birleşme noktasına bir parça gres yağı sürüp bırakabilirsen sürtünmeden dolayı oluşan sesi kesebilirsin.

Fren limitörü aracın üzerine binen yüke bağlı olarak fren sistemi düzenlenmesini ayarlayan bir parça kampananın içinde değil dışarıda olması lazım.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 27 Haz 2008, 13:00

Nerde olur bu parça biraz tarif edebilirsen. Aracı kaldıracam çünkü
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BlueVRS » 27 Haz 2008, 13:05

Benim bu parça ile tecrübelerim en son Reno marka aracımda oldu,arka dingilin ön kısmında ortada duruyordu,dingil tarafında bir metal çubuk (limitör çubuğu) gelir öne doğru ve limitör üzerine ucu temas eder.Ama Skoda grubunda bir tecrübem olmadı.

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 27 Haz 2008, 13:06

Araç felicia mı?
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 27 Haz 2008, 13:09

Evet 98 felicia, Birde şunu belirtmek istiyorum. Çok kızaklamaya başladı. 
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BlueVRS » 27 Haz 2008, 13:18

Kızaklama fren ayarı ile alakalı da olabilir lastiklerle de..Arka tekerlerden ayarına baktırmalısın frenlerin.El freni de aşağıda tutuyorsa bu da bir işaret ayar yapılması gerektiğine dair.

Kırmızı daire içindeki parça limitörün çizim halinde resmi,belki faydası olur bulmana.

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir