Pickup 1.3 Hararet yapiyormu?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Pickup 1.3 Hararet yapiyormu?

İleti sainz » 07 Ağu 2008, 13:55

[quote="98Pickup"]...Abi sıfır pas..Rengi sürekli masmavi kalıyor..Yedek depoda pas rengini görmek istemem asla..[/QUOTE]

Antifriz alırken Shell alıp deneyeyim o zaman. Ben de hiç hazetmiyorum pastan.

[quote="98Pickup"]İçimi çok yumuşak..LOLLOL...[/QUOTE]

LOLLOLLOLLOLLOL

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hayaIet » 03 Ağu 2011, 19:11

merhaba arkadaşlar 1996 pick-up aldım aldığıma pişnan olmamak için cabalıyorum :) ufacık bir sıkıştırmada ve rampada hararet yükseliyor yorumları okudum benden önceki sahibi radyatörü değiştirmiş muşul lar değişmiş fan çalışıyor sistemde hava yok ama fan çalıştığı halde hararetin düşmesi gerekirken hala çıkıyor tabi ki hararet çıktık ca su atıyor ve su eksiltiyor sorunun kapakta olabileceğini söylüyorlar daha önceden taşlanmış olduğu için hararet yükseliyor diyorlar bana yardım edebilecek birileri varmı acaba dedikleri gibi kapaktan mı kesin emin olmadıkca masraf etmek istemiyorum lütfen yardım.teşekkürler...
hayaIet
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: adem gür
Nereden: Ankara
Arabanız: pick-up

İleti syossett » 03 Ağu 2011, 20:59

Adem bey aynı sorun bende de vardı . Forman sahıbıyım. sureklı su eksıltıp hararet yapıyordu . Güven oto sebahattın ustaya gittim. Once ust kapağı çıkarttı conta ıkı yerden erimiş suyu eksozdan atıyormuş yağa da karışmış. Hemen taşlamaya ve kaynağa gonderdi kapaın gıdıp gelmesı 6-7 saat sürdü. bu arada sıfır sibop takıldı ve ozellıkle conta nın 1.6 mm lik olmasını ıstedı neden dıye sordugum da 2 mm lıklerın uygun olmadıgını soyledı. Neyse ust kapak , egzos termostat contalarını da değiştirdi. Sonra eskı yağ fıltresını temızleyıp taktı, 2 kıtre acık yağ aldırıp koydu bir muddet bu sekılde calıstırdıktan sonra açık yağı ve eskı fıltreyı sokup castrol yağ elkedi ( 4 lıtre) sıfır yağ filtresi taktı , Şimdi ( Allah nazardan korusun ) hararet sorunu tamamen ortadan kalktı . Parçası ya 150 , taşlamacıya 150 , sebahattın ustaya da 130 verdim . Ben bu işlemın bu kadar zor ve uzun oldugunu sanmıyordumm artık gözüm sureklı hararet göstergesınde.. umarım sizinki bu tur bır sorun degildir, saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir