nano tech ne nane oluyor?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

nano tech ne nane oluyor?

İleti tunsew » 10 Ağu 2008, 03:57arkadaşlar bu yakıt katkısı hakkında ne söylenebilir? kullanan var mı?
 
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 84
Kayıt: 28 Arl 2007, 21:58
Konum: Trabzon
Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti KATARİN » 10 Ağu 2008, 10:23

ALINTIDIR....
 

 


Aracın yakıt deposunun içinde tamamen dağılan, çok küçük nano parçacıklar (milimetrenin milyonda 3'ü-9'u nanometre boyutlarında), üç boyutlu bir yapı oluşturur. Bu Nano parçacıklar fiziksel ve kimyasal olarak aktifleşir.NANOTECH AUTO yanma bölümüne ulaşıp yanmaya başladığında ısıyı düzenli olarak toplayıp patlamaya başlar. Bu patlamalarla mikro patlamalar teoremine dayanarak hissedilecek derecede bir çok ekstra fayda ortaya çıkarır. Yakıtın yanma bölümüne enjektesi esnasında oluşan, büyük ölçekli yakıt damlacıkları çok daha ufak parçalara bölünür ve daha düzenli yanan ölçülere gelir.
Yanma bölümünde artan türbülans, hava-yakıt karışımını çok daha iyi sağlar.
Yanma esnasında, NANOTECH AUTO nano parçacıkları yanma bölümünün yüzeyine ulaşıp, son derece hassas ve sürekli temizlik oluşturur. Bu temizleme işlemi zararlı atıkların sistemden atılmasını sağlar. 
Temiz yanma bölmeleri, çok daha iyi ısı transfer özelliğine sahiptir, bu da daha fazla soğuk yanmayı, egzost emisyon miktarını azaltmayı (Özellikle NOx) ve daha iyi benzin kullanımını sağlar.
NANOTECH AUTO nano teknolojiyi kullanan motorların yanma bölümleri sürekli temiz kalacak, motor yağını bozup zarar veren yanmamış karbon parçacıklar ve asit buharı oluşmayacaktır. Bu sayede NANOTECH AUTO’yu kullanan motorların yağlarının yağlama ömrü daha uzun sure olacak bu da yağ değişiminden kaynaklanan maliyetlerde büyük oranda azalma sağlayacaktır. Araç (Motor) üreticileri, hava-yakıt karışımını çok iyi derecelerde gerçekleştirebilmek için yanma ve enjeksiyon sistemlerinde, büyük yatırımlar yapmaktalar. NANOTECH AUTO yakıtta bu turbulansı oluşturur. Etkin Benzin-Dizel yakıtın yanması, dizayn edilen motorun çok hızlı bir şekilde sıvı yakıtın tümünü, buhara dönüştürmesi vede uygun oranda hava/yakıt birleşimini gerçekleştirmesi ile alakalıdır. Bu iki özellikten herhangi birinin dahi geliştirilmesi, hem mevcut motordan alınan gücü hemde daha fazla yol katedilebilmesini sağlar.NANOTECH AUTO aynı zamanda yanma düzeni bozukluğunu düzelterekte, yakıt tasarrufuna yardımcı olur.
NANOTECH AUTO yanma bölümündeki atık ve kirlerin parçalanıp temizlenmesine ve sürekli kullanımda bir daha oluşmasına engel olur.
 
İs Kurum bağlamış piston

KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 11 Şub 2008, 22:45

İleti tunsew » 11 Ağu 2008, 01:02

 kullanımı yaygın mı acaba?
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 84
Kayıt: 28 Arl 2007, 21:58
Konum: Trabzon
Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı


FabiaKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir