benim dertlerim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benim dertlerim

İleti weyis » 12 Ağu 2008, 20:35

[quote="tunsew"]  Bi daha bişe almam kalınbabamdan artıkBig%20smile [/QUOTE] yada KAYINKEDERBig%20smile

weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 12 Ağu 2008, 20:51

debriyaj fiyatı normal belki senden belkide ustadan kaynaklanıyor bende aynı fiyata değiştirdim Alman marka şu an çıt yok hala yaklaşık 15 bin km oldu
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti tunsew » 12 Ağu 2008, 21:21

[quote="kadir_"]debriyaj fiyatı normal belki senden belkide ustadan kaynaklanıyor bende aynı fiyata değiştirdim Alman marka şu an çıt yok hala yaklaşık 15 bin km oldu[/QUOTE]  bilya sesi taktırdığım hafta belirmişti. Hemencecik ben yapmamışımdır. Usta veya parça şanssızlığı olabilir yahut tüm set değişmedi nerden bilelim. O sesle 6 ay kadar arabayı kullandım ses gittikçe artıyordu ve can sıkıyordu. Ben de biraz pirpiriklimiyim neyim... neyse geçenlerde servise sordum parçada %20 indirim vardı işçiliktede indirimcik yaptı 475 dedi bende yine iyi bir ustaya 450 ye yaptırdım yeni, memnunum şimdilik ancak kavrama epey diplere gitmş. Kayınpederden ilk aldığımda epey yukardaydı haliyle Bakalım ne kadar gider bu bana. 
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti tunsew » 12 Ağu 2008, 21:22

[quote="weyis"][quote="tunsew"]  Bi daha bişe almam kalınbabamdan artıkBig%20smile [/QUOTE] yada KAYINKEDERBig%20smile[/QUOTE]  kalınkeder de pek manidar olurBig%20smile
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 12 Ağu 2008, 21:24

[quote="tunsew"] [quote="kadir_"]debriyaj fiyatı normal belki senden belkide ustadan kaynaklanıyor bende aynı fiyata değiştirdim Alman marka şu an çıt yok hala yaklaşık 15 bin km oldu[/QUOTE]  bilya sesi taktırdığım hafta belirmişti. Hemencecik ben yapmamışımdır. Usta veya parça şanssızlığı olabilir yahut tüm set değişmedi nerden bilelim. O sesle 6 ay kadar arabayı kullandım ses gittikçe artıyordu ve can sıkıyordu. Ben de biraz pirpiriklimiyim neyim... neyse geçenlerde servise sordum parçada %20 indirim vardı işçiliktede indirimcik yaptı 475 dedi bende yine iyi bir ustaya 450 ye yaptırdım yeni, memnunum şimdilik ancak kavrama epey diplere gitmş. Kayınpederden ilk aldığımda epey yukardaydı haliyle Bakalım ne kadar gider bu bana.  [/QUOTE]

450 ytl neye verdin bilyalaramı?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti FWD » 12 Ağu 2008, 22:20

[quote="tunsew"]

Arkadaşlar;   9 ay kadar önce 2004 model 1.2 htp hb bi fabia aldım( kayın pederden).

varan 1: kalorifer ısıtmadı : 220 ytl

varan 2 : debriyaj bitmişmiş 350 ytl sonuçta nanay bilya ses yaptı (fiyatta tuhaf zaten en az 450 olmalıydı mübarek usta ne yaptı bilemedik! sanayi nin enayi avcısı olmalı!)

varan 3 : lastikler bitmek üzere arka-ön bile yapılmış mcheline (380 ytl)

varan 4: marşpiyer ezikti 100 ytl (güzel oldu ama)

varan 5 : şu debriyajı falan bi daha göz önüne alalım derken rot kolları sallandırıyormuş bide ulan dedim ikisine bi fiyat çek al altını vur üstünü 600 ytl + 20 ytl (rot ayarı) sonuç problemsiz bir debriyaja ancak kavuştum. Tek tesellim bu!

varan 6: BAKIM ; yağ değişimi, filitreler, bujiler, boğaz temizliği aklımda kalan eder 200 ytl

Ennihayet : Araba oldu ancak binilecek binmeye kalmadı kudret.

Ne olursa olsun arabayı sıfır alacaksın derim, kırarsamda ben kırarım, yaptırırım.

14.000 e almıştım +2000 harcamışım sıfırıda 22000

dert işte bu! paylaşırsam azalır diye yazdım yani, kusura bakılmasın. 

[/QUOTE]

Amaaan dert ettiğin şeye bak...

Bir de şu ufaklık ne yapsın...

FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 12 Ağu 2008, 22:25

bu kesin enginin küçüklüğü
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 12 Ağu 2008, 22:27

Bu çocuğa çok üzülüyorum.. DisapproveLOL
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti FWD » 12 Ağu 2008, 23:02

[quote="weyis"]bu kesin enginin küçüklüğü[/QUOTE]

Niye ki? LOL
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 12 Ağu 2008, 23:05

onunda böyle bir şapkası vardıTongue
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 12 Ağu 2008, 23:05

yani gerçekten şans işi bunlar benim babam sürücü kursunda direksiyon eğitmeni palio kullanıyorlar 2006 model kullandığı en son tiplerinden araç 104000 de hep acemi kullanmış yani arabanın kocası belli değil .bakım aralıkları 20000  de bir şu ana kadar değişenler kayışlar, lastikler, devriyaj egzost yani eksra hiç bir masrafı çıkmamış şans diyeceğim ama 3 palioları var 3 ü de mi böyle olur geçen beni bir yere bıraktı inanamadım arabada ses yok fısır fısır şu an baz modeli 18000  çift airbag klima abs lisi 22800 kaportası gerçekten sağlam en azından çarpışmada feliciadan iyidir bence fabiayıda zorlar yenileri hariç yaniparça olarak skodadan sorunsuz ucuz her yerde mevcut satmaya kalk gidiyor bu sitede inanın birbirimizi kandırıyoruz fabia şöyle felicia böyle ....fabialar felicialar dökülüyor çok masraf çıkarıyor çevreden ve sizlerden edindiğim izlenimlere göre yazıyorum skoda alan masraf çıktımı hiç ağlamasın parçalar çok pahalı saygılar
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 12 Ağu 2008, 23:09

[quote="baha"]yani gerçekten şans işi bunlar benim babam sürücü kursunda direksiyon eğitmeni palio kullanıyorlar 2006 model kullandığı en son tiplerinden araç 104000 de hep acemi kullanmış yani arabanın kocası belli değil .bakım aralıkları 20000  de bir şu ana kadar değişenler kayışlar, lastikler, devriyaj egzost yani eksra hiç bir masrafı çıkmamış şans diyeceğim ama 3 palioları var 3 ü de mi böyle olur geçen beni bir yere bıraktı inanamadım arabada ses yok fısır fısır şu an baz modeli 18000  çift airbag klima abs lisi 22800 kaportası gerçekten sağlam en azından çarpışmada feliciadan iyidir bence fabiayıda zorlar yenileri hariç yaniparça olarak skodadan sorunsuz ucuz her yerde mevcut satmaya kalk gidiyor bu sitede inanın birbirimizi kandırıyoruz fabia şöyle felicia böyle ....fabialar felicialar dökülüyor çok masraf çıkarıyor çevreden ve sizlerden edindiğim izlenimlere göre yazıyorum skoda alan masraf çıktımı hiç ağlamasın parçalar çok pahalı saygılar[/QUOTE] valla gardaş formanın parçaları çok ucuz.Big%20smile
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 12 Ağu 2008, 23:13

ya herhalde ucuz olur sen stokta kalmış son parçaları kullanıyorsundur artık %80 parçası üretilmiyordur bile
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 12 Ağu 2008, 23:52

[quote="baha"]ya herhalde ucuz olur sen stokta kalmış son parçaları kullanıyorsundur artık %80 parçası üretilmiyordur bile[/QUOTE] çinlilerin canı sağolsun.ben ölene kadar yaparlar
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 13 Ağu 2008, 00:13

[quote="weyis"][quote="baha"]ya herhalde ucuz olur sen stokta kalmış son parçaları kullanıyorsundur artık %80 parçası üretilmiyordur bile[/QUOTE] çinlilerin canı sağolsun.ben ölene kadar yaparlar[/QUOTE]

Allah gecinden versin. Ne ölmesi ne biçim konuşursun sen öyle. Embarrassed Hem Çinliler bırak parça üretmeyi seni bile kopyalarlar. LOL Öyle kopyacı adamlar...
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 13 Ağu 2008, 00:22

[quote="FWD"] [quote="weyis"][quote="baha"]ya herhalde ucuz olur sen stokta kalmış son parçaları kullanıyorsundur artık %80 parçası üretilmiyordur bile[/QUOTE] çinlilerin canı sağolsun.ben ölene kadar yaparlar[/QUOTE]

Allah gecinden versin. Ne ölmesi ne biçim konuşursun sen öyle. Embarrassed Hem Çinliler bırak parça üretmeyi seni bile kopyalarlar. LOL Öyle kopyacı adamlar...
[/QUOTE] ama biraz çürük olurBig%20smile
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tunsew » 13 Ağu 2008, 01:27

[quote="kadir_"][quote="tunsew"] [quote="kadir_"]debriyaj fiyatı normal belki senden belkide ustadan kaynaklanıyor bende aynı fiyata değiştirdim Alman marka şu an çıt yok hala yaklaşık 15 bin km oldu[/QUOTE]  bilya sesi taktırdığım hafta belirmişti. Hemencecik ben yapmamışımdır. Usta veya parça şanssızlığı olabilir yahut tüm set değişmedi nerden bilelim. O sesle 6 ay kadar arabayı kullandım ses gittikçe artıyordu ve can sıkıyordu. Ben de biraz pirpiriklimiyim neyim... neyse geçenlerde servise sordum parçada %20 indirim vardı işçiliktede indirimcik yaptı 475 dedi bende yine iyi bir ustaya 450 ye yaptırdım yeni, memnunum şimdilik ancak kavrama epey diplere gitmş. Kayınpederden ilk aldığımda epey yukardaydı haliyle Bakalım ne kadar gider bu bana.  [/QUOTE]

450 ytl neye verdin bilyalaramı?

[/QUOTE]

tekrardan sete verdim sade bilya değil

Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

İleti tunsew » 13 Ağu 2008, 01:29

[quote="FWD"]
[quote="tunsew"]

Arkadaşlar;   9 ay kadar önce 2004 model 1.2 htp hb bi fabia aldım( kayın pederden).

varan 1: kalorifer ısıtmadı : 220 ytl

varan 2 : debriyaj bitmişmiş 350 ytl sonuçta nanay bilya ses yaptı (fiyatta tuhaf zaten en az 450 olmalıydı mübarek usta ne yaptı bilemedik! sanayi nin enayi avcısı olmalı!)

varan 3 : lastikler bitmek üzere arka-ön bile yapılmış mcheline (380 ytl)

varan 4: marşpiyer ezikti 100 ytl (güzel oldu ama)

varan 5 : şu debriyajı falan bi daha göz önüne alalım derken rot kolları sallandırıyormuş bide ulan dedim ikisine bi fiyat çek al altını vur üstünü 600 ytl + 20 ytl (rot ayarı) sonuç problemsiz bir debriyaja ancak kavuştum. Tek tesellim bu!

varan 6: BAKIM ; yağ değişimi, filitreler, bujiler, boğaz temizliği aklımda kalan eder 200 ytl

Ennihayet : Araba oldu ancak binilecek binmeye kalmadı kudret.

Ne olursa olsun arabayı sıfır alacaksın derim, kırarsamda ben kırarım, yaptırırım.

14.000 e almıştım +2000 harcamışım sıfırıda 22000

dert işte bu! paylaşırsam azalır diye yazdım yani, kusura bakılmasın. 

[/QUOTE]

Amaaan dert ettiğin şeye bak...

Bir de şu ufaklık ne yapsın...

[/QUOTE]

eli böğründe desek komik olacakBig%20smile

Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC