arkadaşlar işaretli parçayı arıyorum lütfen yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkadaşlar işaretli parçayı arıyorum lütfen yardım

İleti 10TOPRAK » 16 Ağu 2008, 15:00

Wink Özel serviste 55 ytl yada çıkmacılara bakın..!

10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 16 Ağu 2008, 16:27

[quote="10Y@ĞMUR"]Wink Özel serviste 55 ytl yada çıkmacılara bakın..![/QUOTE]gerçekten o fiyata bulsam hemen alırım ama biraz zor.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti monoküler » 16 Ağu 2008, 18:25

Arkadaşlar bende söktürdüm
eli becerikli bir arkadaşa,

sökülmesi biraz sıkıntılı plastiği çok sert dikkatlı olmakta fayda var.

içi açıkdıktan sonrası dahada sıkıntılı adamlar öyle bir mekanik aksam düzeneği kurmuşlarki resmen tez konusu gibi.

çubukların uçlarındaki ince uzantıların çoğu ve uzantıların girdiği gedikler kırılmış

tahmin ediyorum bir tanesi kırılıp zorlayınca hepsi kırılıyor.

neyse işyerinde herkez inceledi.

en sonunda kaldırıp indiren mekanizmayı iptal edip açık pozisyonda hepsini sabitleyip japon yapıştırıcısı ileyapıştırdılar.

kötü görüntüden kurtuldum.

yani sağa ve sola ile açıp kapama çalışıyor.

yardımlarınız için herkeze çok teşekkür ederim.
monoküler
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 28 Eyl 2008, 22:16

[quote="monoküler"]Arkadaşlar bende söktürdüm
eli becerikli bir arkadaşa,

sökülmesi biraz sıkıntılı plastiği çok sert dikkatlı olmakta fayda var.

içi açıkdıktan sonrası dahada sıkıntılı adamlar öyle bir mekanik aksam düzeneği kurmuşlarki resmen tez konusu gibi.

çubukların uçlarındaki ince uzantıların çoğu ve uzantıların girdiği gedikler kırılmış

tahmin ediyorum bir tanesi kırılıp zorlayınca hepsi kırılıyor.

neyse işyerinde herkez inceledi.

en sonunda kaldırıp indiren mekanizmayı iptal edip açık pozisyonda hepsini sabitleyip japon yapıştırıcısı ileyapıştırdılar.

kötü görüntüden kurtuldum.

yani sağa ve sola ile açıp kapama çalışıyor.

yardımlarınız için herkeze çok teşekkür ederim.
[/QUOTE]

Bende benim özel wv servisinde yaptim benden hic para almadı Allah Razı olsun
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti mustisahin » 28 Eyl 2008, 22:51

zor iş, 0.8 matkapla delmek beceri ister sanırım
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kobalt » 29 Eyl 2008, 01:48

Toplu iğnenin ucunu iyice ısıtıp delik deleceğiniz noktaya bastırısanız daha kolay halledebirsiniz.
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti safadilek » 01 Ekm 2008, 03:54

[quote="maozkan64"]Ben arabamı mayıs 2008 de aldım benim de 2 tanesi bozuktu, tamir ettim. Çok pahalı olacağını tahmin ettiğim için fiyatını sormadım bile...

Havalandırma ızgarasını yerinden tornavida ile hafiften kanırtarak söktüm. (Çok kolay sökülüyor, hemen dışarı çıkıyor.) Çıkan komple parçanın da tırnaklarını dikkatlice ayırarak bu resimdeki parçalara ulaştım. Parçaların kabaca resmini çizmeye çalıştım. Okla işaret ettiğim küçük çıkıntı sayesinde dikey düğmeyi yukarı aşağı hareket ettirdiğimizde, çıkıntının geçtiği yerdeki parçanın hareketiyle bu parçalar dönüyor. Bu çıkıntı kırık ise hareket etmiyor.

Ben kırılan parçanın yerini 0.8 mm. matkap ucu ile yaklaşık 6-7 mm. boyunda deldim, içine kaliteli bir japon yapıştırıcı damlatıp bir toplu iğne soktum, 2-3 dakika kuruttum. Sonra toplu iğnenin boyunu olması gereken ölçüde kestim ve geri yerine taktım. Şimdi eskisi gibi çalışıyor.
[/QUOTE]
kardeş teşekkürler çok güzel bi paylaşım. aynı dert bende de vardı benimki orta kısımdaki çiftli olan ızgaraların 2 si de param parça olmuştu söktüm baktım tamir olmayacak kadar rayları kenarlarındaki raylar falan kırılmış.o ızgaraları havanın yüzüme vuracak şekilde ayarlayıp japonla sabitledim ama hiç rahat edemedim aşağı yukarı yönlendiremediğim için havayı.servise gittim ellerinde yokmuş daha sonra skoda parçası satan biyere gittim orada buldum 90 ytl idi fiyatı orjinal hemde hemen kaptım adamın elinden Wink
safadilek
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir