fabia 1.4 tdi izlenim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia 1.4 tdi izlenim

İleti mygokhan » 19 Ağu 2008, 23:27

[quote="hakanerdogan"]
[quote="mygokhan"]Fabianın yol tutuşu 185 60 14 lastiklerle gayet tatminkârdır..Hatta sınıfında en iyilerdendir..Çekiş konusunda birşey söyleyemeyeceğim ama 1.2 HTP Fabiam varken gayet yeterli bir performansa sahipti..

Roomster için yol tutuşu çok iyi diyemem ama fabia ile yol tutuş keyfi çok güzeldi..Çok zorlarsanız kafadan kayabiliyor..Ama pek pek yaşamadım. Virajlara araç sınırlarını en fazla zorlayarak girenlerden biriside benimdir..Çoğu otomobilde deniyorum..Fabiada güven duygusu mükemmel..Ne virajlara girdim bir bilseniz..Düzde sakinimdir.Ama virajlarda lastik gıcırtısını duymassam rahat edemiyorum..:)

Roomiyi sormayın.Düzde oldukça stabil..Ama virajda güven vermediği için pek zorlamıyorum..

[/QUOTE]

roomi ticari araç, ne taşıyon, satıyon gökhan abi? Tongue
[/QUOTE]

Gökhanbart oto boya koruma sistemleri  Uygulama aracı olarak kullanıyorum.LOLEn büyük rakibim ise irfanax LOL

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 19 Ağu 2008, 23:31

smileylerden anlaşıldığı üzere gökhanbart(abi) henüz acemi, irfanax(irfan hocam) ise daha bi profesyonel, en azından makine onu döndürmüyor. LOLLOL

ya gökhan abi, bişey soracam. bende 2 yıl öncesidir nerden baksan, irfan hoca hızlı cilalardan bahsetmişti bende almıştım sonax marka carnauba cila.

araca ayda bi falan uyguluyorum, tabi yazınLOL  ama bu yaz 4 kere falan yaptım

ama kışın hiç bişi yapmıyorum aracıma. yazın kendi uyguladığım dandik cilalama kışın aracın boyasında kalır mı, en azından az bişi bi koruma olur mu?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tutku88 » 20 Ağu 2008, 03:27

[quote="SEAHAWK"][quote="baha"]ya ne arızası arızalı olsa bizde anlarız konforlu araba benim demek istediğim sadece dizel için değil ya ilk kez bindim fabiaya resmen hayal kırıklığı hadi çekişi yakıtı geçtim öyle sitede övüldüğü gibi kalite hissi felan yok birde o ne ses ya traktörle gidiyorsun sanki fabiadaki konfor corsadada var daha iyi yaristede var daha evvel bindim hele yenileri mükemmel sağlamlığına bir şey diyemem ama sitede fabiaların arızalarıda insanı korkutuyor her araç kusursuz değildir ama yani bende hayal kırıklığı yarattı[/QUOTE]

Daha önce TDI kullanmadan "arızalı olsa anlarız" cümlesini nasıl kurabilirsiniz ki ?

Daha "1.4 TDI" diye tabir ettiğiniz aracın 70 hp mi, 75 hp mi yoksa 80 hp mi olduğunu bile belirtmemişsiniz. Bu 3 motor arasında (kullananlar 75 ile 80 arasında bile ciddi bir fark olduğunu belirtiyor) dağlar kadar fark vardır. 

Bunun hakkında bile bilgi sahibi değilseniz, maalesef "sorun olsa anlarız. araba kötü işte" diyememeniz gerekir.

Ha, araçta gerçekten sorun olmayabilir. Örneğin araç 70 hp'lik versiyon ise, uzun yolda elbette göreceli olarak aciziyet yaratır.

Ama eğer sorunsuz bir 80'lik, hatta 75'lik için bile aynı ifadeleri kullanıyorsanız, sizin beklentilerinizde bir hata olmalı. Tıpkı yol tutuş konusunda belirttiğiniz sözde "aciziyet" gibi. Fabia, İbiza kadar yol tutmaz, tamam. O kadar tutmasın, ama gene sınıfında Fiesta ve İbiza grubundan sonra Corsa'yla beraber en iyi yol tutan araçlardandır. Sürüş dinamikleri "olağanüstü sportif" değilse de, "son derece güvenli"dir. Ayrıca direksiyon olarak kesinlikli "en iyiler" grubundadır. Son derece hisli ve direkt tepkili bir direksiyona sahip olduğu dergilerce bile vurgulanmış. Hem de her testte.

Bu arada; 1.4 TDI motorun isterse 80'lik olsun, gene de 1.6 TDCI'dan üstün performansa sahip olduğunu iddia etmem asla. 1.5 DCI'a sataşırım ama 1.6 TDCI önünde eğilinecek saygı değer bir motordur. Bunu sonuna kadar kabul ediyorum.

Ayrıca 1.6 TDCI'ın göreceği son süratte 180 seviyelerinde değildir. Zira o motor çok zorlanmadan 210 dahi görebilecek bir performans sunuyor. Zaten standart maksimum sürati 188 km/s idi yanılmıyorsam.

======================================================

Sonuç olarak, benim aklıma gelen en mantıklı açıklama, söz konusu aracın 70'lik TDI olduğudur. Ayrıca performans konusunda da bu aracı aşan bir beklentiniz varsa, yaşadığınız sözde "sorun" doğaldır.Smile
[/QUOTE]Arkadaş çok doru sölemiş motorun 70 75 80 lik olduğu belli değil.Sitede 70 lik sahibi olan arkadaşlar gitmediğini zaten sölüolar ama 80lik bende kullandım kimseye laf ettirmem.Ayrıca renault megane 1.5 80 bg lik motora çok rahat kafa tutabilir hatta o arabayla dalga bile geçebilir,aynı şey corolla d4d içinde geçerli ama focus c4 ve 307 308 hdi motorlarına bişi yapamaz.Arkadaşında sölediği gibi 110 bd hdi veya tdci motor rahatlıkla 210 görüyor corolla d4d hafif eğimde 200 km zorlanarak görüor.Bence sınıfında arabalarla kıyaslasak daha ii olur ama megane ve corollayı rahatlıkla geçer bundan eminim
tutku88
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: egemen tutku yancarlı
Nereden: İzmir
Arabanız: fiat palio 1.4

İleti AV-2006 » 20 Ağu 2008, 14:58

TDI iyidir.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti lazianke » 20 Ağu 2008, 20:03

[quote="AV-2006"]TDI iyidir.[/QUOTE]
hocam olayı özetlemiş...Smile

209 ykr yakan ve çekişi olmayan tdi de kesinlikle bir sorun vardır.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti loveskoda » 20 Ağu 2008, 20:38

[quote="baha"]tamam pes ettim doğruları yazınca adamın üzerine çullanıyonuz siz kendinizi kandırın skoda sitesinde skodayı eleştirmek ne haddime tabi tercih meselesi ama fabia almayacağım kesin iyikene kullanmışım önceden[/QUOTE]

ALMASSAN ALMA BİRADER!Angry ARIZALI Bİ ARABAYI KULLANIP YORUM YAPIYORSUN, BURADA BU KADAR TDI KULLANICISI YALAN MI SÖYLÜYOR?!CensoredCensoredCensored KULLANDIĞIN ARABADA BÜYÜK İHTİMAL TURBO ARIZASI VAR...

BİRADER SANA ÖNERİM, GİT, GALERİYE TDI İLE TEST SÜRÜŞÜNE ÇIK....! BURADAKİ KULLANICILARDAN ÖZÜR DİLEMEN GEREKTİĞİNİ ANLAYACAKSIN....Angry

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 20 Ağu 2008, 20:44

[quote="loveskoda"][quote="baha"]tamam pes ettim doğruları yazınca adamın üzerine çullanıyonuz siz kendinizi kandırın skoda sitesinde skodayı eleştirmek ne haddime tabi tercih meselesi ama fabia almayacağım kesin iyikene kullanmışım önceden[/QUOTE]

ALMASSAN ALMA BİRADER!Angry ARIZALI Bİ ARABAYI KULLANIP YORUM YAPIYORSUN, BURADA BU KADAR TDI KULLANICISI YALAN MI SÖYLÜYOR?!CensoredCensoredCensored KULLANDIĞIN ARABADA BÜYÜK İHTİMAL TURBO ARIZASI VAR...

BİRADER SANA ÖNERİM, GİT, GALERİYE TDI İLE TEST SÜRÜŞÜNE ÇIK....! BURADAKİ KULLANICILARDAN ÖZÜR DİLEMEN GEREKTİĞİNİ ANLAYACAKSIN....Angry

[/QUOTE]
Loveskoda arkadaş biraz sakin ya.

Baha arkadaş sen de fabia almazsan Oktavia al.LOL
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti baha » 20 Ağu 2008, 22:33

[quote="loveskoda"][quote="baha"]tamam pes ettim doğruları yazınca adamın üzerine çullanıyonuz siz kendinizi kandırın skoda sitesinde skodayı eleştirmek ne haddime tabi tercih meselesi ama fabia almayacağım kesin iyikene kullanmışım önceden[/QUOTE]

[/QUOTE] arkadaşım sen istediğin kadar tırmala ben sonuçta kullandım beğenmedim belkide daha seri araçlardan sonra bana öyle gelmiştir Allah size uzun ömürler binmeyi nasip etsin neden hey heyleniyorsunki her halde almam bi clio 3 gibi araba varken 2. elide yüksek ne işim var fabia ile
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 20 Ağu 2008, 22:46

[quote="baha"][quote="loveskoda"][quote="baha"]tamam pes ettim doğruları yazınca adamın üzerine çullanıyonuz siz kendinizi kandırın skoda sitesinde skodayı eleştirmek ne haddime tabi tercih meselesi ama fabia almayacağım kesin iyikene kullanmışım önceden[/QUOTE]

[/QUOTE] arkadaşım sen istediğin kadar tırmala ben sonuçta kullandım beğenmedim belkide daha seri araçlardan sonra bana öyle gelmiştir Allah size uzun ömürler binmeyi nasip etsin neden hey heyleniyorsunki her halde almam bi clio 3 gibi araba varken 2. elide yüksek ne işim var fabia ile[/QUOTE]

Salarım elemanı üzerinize...
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 21 Ağu 2008, 00:04

yahu boş boş tartışıyoruz adam anlamıyor gitmez kardeşim skodalar gitmez 100 yaparsan dua et sen başka araba al dandik bunlar zaten çabuk dağılır hiç sağlam değiller bu kadar millete laf anlatılmaz iyi geceler HugBig%20smileOuch
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti baha » 21 Ağu 2008, 00:17

ya arkadaşlar bedava tartışıyoruz bunun anlamayla alakası yok ben bindim ve beğenmedim fikrimi yazdım feliciadan sonra lüks diye almayı hedefliyordum umduğum gibi çıkmadı bence kendi sınıfındaki diğer araçlardan konfor olarak pek farkı yok siz güle güle binin inşallah skodanın türkiyedeki imajı düzelirde bende bir gün tekrar skodaya dönerin o günleri görürsem
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 21 Ağu 2008, 01:05

Sınıf farklı..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

İleti hakanerdogan » 21 Ağu 2008, 02:18

skoda babamın oğlunun değil, kimseye zorlamaya hakkımız yok, ayrıca kanıt ve ispat olmadan kimsenin dediği kesin değildir, kimse inanmak zorunda değil. ben çekiş problemi yaşamıyorsam 3-4 litre yakıyorsam kimse inanmak zorunda değil, 210 bin yakanada arızalı veya sorunlu dememiz sadece bi fikirdir kesin değil. ayrıca kimsenin hesabını doğru yaptığından emin olamayız.

5 satırdır saçmalıyorum, geleceğim yer, herkese kendi malı....   1.2 ciye 1.2...  hyundaicıya hyundai...   dizelciye dizel....  roomiciye roomi arkadaş.  kimse kimseye zorla aldırmıyor ki.... tartışmanın alemi yok.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti crash » 21 Ağu 2008, 02:27

[quote="hakanerdogan"]skoda babamın oğlunun değil, kimseye zorlamaya hakkımız yok, ayrıca kanıt ve ispat olmadan kimsenin dediği kesin değildir, kimse inanmak zorunda değil. ben çekiş problemi yaşamıyorsam 3-4 litre yakıyorsam kimse inanmak zorunda değil, 210 bin yakanada arızalı veya sorunlu dememiz sadece bi fikirdir kesin değil. ayrıca kimsenin hesabını doğru yaptığından emin olamayız.

5 satırdır saçmalıyorum, geleceğim yer, herkese kendi malı....   1.2 ciye 1.2...  hyundaicıya hyundai...   dizelciye dizel....  roomiciye roomi arkadaş.  kimse kimseye zorla aldırmıyor ki.... tartışmanın alemi yok.
[/QUOTE]

Aynen katılıyorum Clap
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 21 Ağu 2008, 13:43

170 ortalama gitsen 210 ancak yakar,

dün aksam kocaelinden istanbula gittim, 130 larda gittim 5 litre ortalama yaptı,

bu sabah istanbuldan kocaeline geldim, 110 larda geldim 4,5 litre yaktı,

hesap ortada, 100 ytl ile 700 km yol yapıyorum,  cogunluk sehir ici hemde,

aksini söyleyen varsa test sürüsleri yapıp, ülkeyi gezelim,

yol tutusuna gelince al fiestayı, clio yu gel, virajlara girelim bakalım, kiminki atacak kiminki atmayacak görürsün,

bir yıldır fabia cıyım, eski arabam Clio idi, ondan önce Hyundai Accent,

acıksası böyle kucuk görünümlü bi aracdan(Fabiadan) kesinlikle bu kadar keyif alacağımı düsünmüyor idim,

herkesin arabası kendine güzeldir ama, yigidin hakkını yememek lazım :-)

fiesta clio da kücük araba edası var, korkutuyo, ama bu arac 1250 kg, oturaklı,

sınıfındaki digerler 1000 kg in altında,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir