Navigasyon cihazı kullanan var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Navigasyon cihazı kullanan var mı?

İleti miyidogan » 20 Ağu 2008, 23:48

Arkadaşlar Navigasyon cihazı kullanan var mı içinizde? Hangi markayı tavsiye edersiniz ?

miyidogan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 20 Ağu 2008, 23:53

TOMTOM 'u çok övüyorlar..Ama ben kullanmadım hiç

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti maozkan64 » 21 Ağu 2008, 00:41

Benim Nokia N95 telefonum var. Onun GPS ini kullanıyorum. Şehir dışına sürekli değil de yılda bir-iki defa çıktığım için yeterli oluyor. Haritaları bedava olarak sürekli güncelleyebiliyorum. Ama sesli navigasyon hizmetini kullanmak için ayrıca ücret ödemek gerekiyor. Örneğin 1 aylık kullanım için 8 € ödemek gerekiyor. 3 aylık veya 1 yıllık kullanım için ise 1 aylığa göre nisbeten daha makul bir ücret ödemek gerekiyor.

Tatile çıktığımda sesli navigasyon hizmeti satın alıyorum, gideceğim yere kolaylıkla, kimseye yol sormadan ulaşabiliyorum.

Tabii sürekli seyahat edenler için N95'in pek yeterli olacağımı sanmıyorum; çünkü ekranı küçük ve sadece navigasyon için üretilmiş bir cihaz kadar teferruatı yok. Ama dediğim gibi, çok yol katetmiyorsanız yeterli.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti kobli » 21 Ağu 2008, 03:17

Asus P526 telefonda IGO kullandım, 2008 haritaları var ve baya detaylı. Asus araç için gerekli olan araç tutacağı ve araç şarjını yanında veriyor. Sesli yönlendirme var ama köprülü karmaşık kavşaklarda yukarı aşağı gibi yönlendirme yok. Bazen yanılabiliyorsunuz ancak rotayı tekrar hesaplayıp sizi gideceğiniz yere getiriyor.

Ama teyp yuvasına göre hem cd - mp3 çalar hemde gps, bluetooth olanlar v.b var. Vw skoda grubuna uygun olanlarda var. Ben araç için navigasyon araştırsaydım onlardan alırdım.
kobli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kobli » 21 Ağu 2008, 03:35

[quote="maozkan64"]

Benim Nokia N95 telefonum var. Onun GPS ini kullanıyorum. Şehir dışına sürekli değil de yılda bir-iki defa çıktığım için yeterli oluyor. Haritaları bedava olarak sürekli güncelleyebiliyorum. Ama sesli navigasyon hizmetini kullanmak için ayrıca ücret ödemek gerekiyor. Örneğin 1 aylık kullanım için 8 € ödemek gerekiyor. 3 aylık veya 1 yıllık kullanım için ise 1 aylığa göre nisbeten daha makul bir ücret ödemek gerekiyor.

Tatile çıktığımda sesli navigasyon hizmeti satın alıyorum, gideceğim yere kolaylıkla, kimseye yol sormadan ulaşabiliyorum.

Tabii sürekli seyahat edenler için N95'in pek yeterli olacağımı sanmıyorum; çünkü ekranı küçük ve sadece navigasyon için üretilmiş bir cihaz kadar teferruatı yok. Ama dediğim gibi, çok yol katetmiyorsanız yeterli.
[/QUOTE]
Nokia n95 e garmin programını yüklersen sesli yönlendirme alabilirsin. Ayrıca haritaları birdefa yükledikten sonra ayarlardan online GPS i kapatırsan GPRS ten internet bağlantısıda yapmadan navigasyon yapabilirsin.
N95 için http://www.ozmena.com/prog-uygulama_/ga ... 762-5.html

kobli
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir