Fabia Elagance

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Elagance

İleti Shadoww » 27 Ağu 2008, 19:48

Şimdi şu açık ve net araca bakan çok iyi bir arkadaşım ve kaportadan gerçekten anlıyor.Kapıdaki boya çizikten ötürü ve işlem görmemiş sadece boya var.Tamponlardaki boyayı umursamıyorum, sağ taraftaki çizik ise zaten boya çiziği ve gözle görülüyor.Pasta cila ile geçebilecek derin değil.Ben yarın son olarak bir motorcuya göstericem eğer oky derse bu çizik ve boyalara rağmen almayı düşünüyorum.Kafadan bu pasta cila ve kuaför için 300 ytl harcamayı gözden çıkarıyorum 7 senelik bir arabada kalkıp bunları aramamak gerekir sanırım.Herşey motorda biter diyolar Skodanın Şampiyon oto servisi ile görüştüm boyaları dikkate alma fiyat iyi diyolar.

Shadoww
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acer1610 » 27 Ağu 2008, 21:18

bennce kacırma bu arabayı bende elegance sahibiyim ve benim arabam dada boya var .önemli olan arızası olmasın ve özellikleri ve fonksiyonları çalışsın .arabanın değişeni ve şasesinde probleem yoksa kaçırma derim..
acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Shadoww » 29 Ağu 2008, 02:20

Arabanın satışını bugün aldım motorcuya gösterdim sorun yok dedi.Skoda servisine götürdüm mekanik kodlama hatası, baskı balata hatası bir kaç contanın değişmesi vs. dedi toplam 1000 ytl masraf çıkardı :) Ama gördümki servis baya uçmuş fiyatlar acaip pahalı idi.Skodanın istanbul taşdelen bayisi fiyat konusunda baya pahalı.Eften püften şeylere bu fiyatı biçti.Sorunum şu anda klima yeterince soğutmuyor klima gazı, baskı balata debriyaj geç kavrıyor, ve bir ışık var oksijen sensörü imiş ama skoda servisi oksijen sensöründe sorun yok dedi.O ışık sönmüyor.Bu baskı balata çok acil bunu nerde yaptırabilirim ? Bana klima gazı fiyatı, baskı balata, birde elektirikli aynaların düğmesi çalışmıyor hepsi için tek tek kaça patlar sizce.Servis yerine baskı balatayı işin ehli birisi yapsın istiyorum.
Shadoww
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 29 Ağu 2008, 10:08

klıma gazı fıyatı komple 70ytl .. oksijen sensörü 305ytl yetkılı servıste. Debriyaj genelde fabıalarda yukarıda kavrıyor.o düğmede yanlış hatırlamıyorsam 60-70ytl civarı bişeydi.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Shadoww » 29 Ağu 2008, 12:08

Baskı balatayı orjinal almayacağım 2001 fabia elagance 101 hp için en ideali hangisidir.İçşilik dahil 150 ye kapatabilirmiyim ? Birde debriyajın çok yukarda kavraması ayarlanabilirmi ?
Shadoww
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti IYIGIT » 29 Ağu 2008, 13:26

fabia 101 hp 2001 modellerde debriyaj hidrolik o yüzden çok yumuşak ve yukarda kavrar.bunu ayarlatma şansın yok.alışacaksın.debriyaj baskı balata değiştireceksin orjinali ile değiştirmeni tavsiye ederim.ve işin ehli olsun.sonra yan sanayi alırsın titreme falan canın sıklır.fiatı biraz tuzludur.iyice araştır.
2.konu boya çok önemli değil değişen parça yoksa problem yok.istanbulda boyasız kaç araba var allahaşkına,ama servis işini iyi düşün bu araba keyifli ve sağlamdır.yol tutuşu kendi segmentinde en iyilerdendir.
IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 29 Ağu 2008, 15:28

[quote="Shadoww"]Baskı balatayı orjinal almayacağım 2001 fabia elagance 101 hp için en ideali hangisidir.İçşilik dahil 150 ye kapatabilirmiyim ? Birde debriyajın çok yukarda kavraması ayarlanabilirmi ?
[/QUOTE]
Öncelikle iyi vakit geçirmeniz dileklerimle sitemize hoşgeldiniz. Bence baskı balatayı orjinal alın. Sonra problem olabiliyor. Debriya siz ayar yapamazsınız. İyi bir servis için önerim, forumumuzun Servis, Yedek Parça, Aksesuar bölümünde çeşitli servis tavsiyeleri var, orayı bir okuyun. Aracınız hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti hetepe » 29 Ağu 2008, 15:33

Pasta cila ve kuaföre para harcama, önce oks.sensörü ve debriyaja baktır.Mekanik konuları aradan çıkarttıktan sonra para kalırsa o işleri yaptırırsın.Çünkü ne zaman olsa yapılır.Ama motor ve tüm mekanik bir gözden geçsin.300 ytl lik oks.sensörü nette bosch marka var universal ve 100 ytl gibi.Servise de uğrama bence.Arıza listesini aldıysan doğru  sanayiye git.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir