fabia küllük ve çakmak aydınlatması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia küllük ve çakmak aydınlatması

İleti C@GL@R » 14 Şub 2010, 22:04

diğer mesajları okuyun açıkladım..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti ozanakif » 15 Şub 2010, 19:23

Arkadaşlar yazılarınıza istinaden bende bugün küllüğün altındaki parçayı söktüm.Siyah parça çıktı gri parçanın arasındaki boşluktan ampul görünüyor ,sanırım patlak,elim o aralıktan sığmıyor kargaburun ulaşıyor ama kırıp kısadevre ederim diye korktum.Gelelim sonuca;
1-Ampul soketi çevirmelimi ,sinyal ampulü gibi tırnaklımı yoksa çekince çıkacak tipte jaklımı?
2-Ampulu o boşluktan değiştirmek zor olur zannedersem o gri parça kolay çıkarmı?
 Daha önceden yapan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Arabam 2004 TDI.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti C@GL@R » 15 Şub 2010, 19:36

[quote="ozanakif"]Arkadaşlar yazılarınıza istinaden bende bugün küllüğün altındaki parçayı söktüm.Siyah parça çıktı gri parçanın arasındaki boşluktan ampul görünüyor ,sanırım patlak,elim o aralıktan sığmıyor kargaburun ulaşıyor ama kırıp kısadevre ederim diye korktum.Gelelim sonuca;
1-Ampul soketi çevirmelimi ,sinyal ampulü gibi tırnaklımı yoksa çekince çıkacak tipte jaklımı?
2-Ampulu o boşluktan değiştirmek zor olur zannedersem o gri parça kolay çıkarmı?

[/QUOTE]

1-ben değiştireyim diye söktüm hayatımda ilkkez gördğüm bir ampulle karşılaştım heralde anca servisde bulunur bu.. üzerinde audi vw skoda yazan 1 cm karelik bir siyah küp düşünün ve bir ucunda ampulu var ve sabit bunlar birbirine o yüzden geri topladım..

2-ampülü o boşluktan değiştiremezsiniz çünkü soketli komple vites kutusunun üzerindeki kısmı çıkarmanız lazım oda küllüğün içindeki vidayı söküp dikkatlice plastiği komple kaltırmanız lazım..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti taner_octavia » 15 Şub 2010, 19:59

cakmaklıgın ampulunun nasıl sokuldugunu bilen varmı acaba.yanıyordu onceden ama simdi yanmıyor.lambayı kontrol etmek lazim.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti C@GL@R » 15 Şub 2010, 20:09

[quote="taner_fabia"]cakmaklıgın ampulunun nasıl sokuldugunu bilen varmı acaba.yanıyordu onceden ama simdi yanmıyor.lambayı kontrol etmek lazim.[/QUOTE]
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozanakif » 15 Şub 2010, 21:08

[quote="caglarkrbyk"]
[quote="ozanakif"]Arkadaşlar yazılarınıza istinaden bende bugün küllüğün altındaki parçayı söktüm.Siyah parça çıktı gri parçanın arasındaki boşluktan ampul görünüyor ,sanırım patlak,elim o aralıktan sığmıyor kargaburun ulaşıyor ama kırıp kısadevre ederim diye korktum.Gelelim sonuca;

[/QUOTE]

1-ben değiştireyim diye söktüm hayatımda ilkkez gördğüm bir ampulle karşılaştım heralde anca servisde bulunur bu.. üzerinde audi vw skoda yazan 1 cm karelik bir siyah küp düşünün ve bir ucunda ampulu var ve sabit bunlar birbirine o yüzden geri topladım..

2-ampülü o boşluktan değiştiremezsiniz çünkü soketli komple vites kutusunun üzerindeki kısmı çıkarmanız lazım oda küllüğün içindeki vidayı söküp dikkatlice plastiği komple kaltırmanız lazım..
[/QUOTE]

Cevabınız için teşekkür ederim.Bu durumda küllük aydınlatmasını faaliyete geçirmekten vazgeçtim diyebilirizSmileBir ampul için servisede gitmem.Eskisi gibi devam külü gece sağa sola atmayaLOL
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti cineration » 17 Şub 2010, 19:50

küllük aydınlatmasını faaliyete geçirmekten vazgeçtim diyebilirizSmileBir ampul için servisede gitmem.Eskisi gibi devam külü gece sağa sola atmayaLOL
[/QUOTE]
Arabada sigara içmezseniz külünüzü de sağa sola atmamış olursunuz.

Böylece trafik kurallarından birini de ihlal etmemiş olursunuz.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti Karmen38 » 05 Mar 2014, 13:13

aracım fabia 1,4 clasik küllükte aydınlatma kullanılmamış küllüğü söküp baktığımda ne ampul var nede boşta ampul yuvası sadece alltan 4-5 tane kablo geçiyor switch li bir aydınlatma yapabilirmiyim ?
Karmen38
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia 1,4

İleti hetepe » 05 Mar 2014, 16:52

Küllüğe en yakın yer olan çakmaklık aydınlatmasından elektrik alıp, küllüğü aydınlatabilirsiniz, Bu arada 2005 1.2 classicde de çakmak aydınlatması var, küllük aydınlatması yok.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir