Bilinmeyen özelliklerine ek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bilinmeyen özelliklerine ek

İleti ufuk » 12 Eyl 2008, 23:59

Fabianın bilinmeyen gizli özellikleri adlı konu açılmıştı.Bir çok kişide yazdıkları ile katkıda bulundu.

Bende aşağıdaki ek özellklere bir şey eklemek istedim.(Daha doğrusu bugün kendim fark ettim.)

Camları açık unutup kontak anahtarını çıkardığınızda eğer hiç bir kapıyı açmadıysanız camları cam otomatiğinden kapatabiliyorsunuz.Tekrar kontak andahtarını sokmaktan kurtuluyorsunuz...Eğer daha önce değinildiyse kusura bakmayın...

FABİA
1) Torpido kapağındaki kalem tutacağı
2) Torpido gözünün altındaki ikinci bölme
3) Ön camda kağıt tutacağı
4) Stepne içindeki jant kapağı çıkarma teli
5) Anahtar ile camları açma ve kapatma (kapı üzerindeki kapı açma deligine anahtarı sokun ve kapıyı kilitleyin ve 2 sn basılı tutun camlar kendiginden kapanacaktır)
6) Follow me home farlar (serviste açtırılacak) (arabayı kilitledikten sonra farların bir süre yanıp bize yol göstermesi)
7) Hareketten sonra otomatik kapı kilitleme (serviste açtırılacak) (araç 20 km hıza ulaştıgında kapıların otomatik kitlenmesi)
8)Sinyal kolunu mekanik olarak attırmadan sinyali çalıştırma (sinyal koluna bi kere aşagı veya yukarı dogru sinyal 3 kere yanıp söner ve durur şerit degiştirirken kolaylık saglar)
9)Park halindeyken sağ ya da sol park lambalarını sinyal kolu vasıtası ile yakma
10)Ön silecekler çalışır pozisyonda iken geri vitese takıldığında arka sileceğin bir tur atıp camı temizlemesi
11)radyoda gala özelliği olanlarda hız artıkça sesin artması
12)şöför kapısı açılmadıkça bağaj kapağının açılmaması(araç çalışırken)
13)cam ve ayna resistansının cok ısınınca otomatikman sönmesi
arın otomatik kitlenmesi)
14) Kilitli aracınızı kumanda ile açtığınızda kapı ya da bagajı 30-40 sn. içinde açmazsanız otomatik olarak yeniden kilitlenmektedir.
15) bagaj kapağını uzun süre açık bıraktığınızda bir süre sonra bagaj lambası kendiliğinden sönüyor. fabia tdi spesiyal
16) dış sıcaklık 5 dereceye düşünce donma riskine karşı uyarmak için ikaz sesi geliyor ve yol bilgisayarında sıcaklık değerinin yanında buz simgesi beliriyor.
17) Elektrikli camları tek dokunuşla kapatma islemi yaparken araya bir sey sıkısmasını önleyen bir sistem var. cam bir engelle karşılaştığında otomatik olarak aşağı iniyor.
18) şöför kapısı açılmadıkça bağaj kapağının açılmaması(araç çalışırken)(kapkaçılar karşı iyi bir önlem)
19) arabayı kilitledikten sonra radyo açıksa kendisi bir süre sonra otomatik kapanır(tüm radyolarda çalışmayabilir

ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 13 Eyl 2008, 00:01

her modelinde farklı özellikler vardır bence bunlar standart değildir
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 13 Eyl 2008, 00:02

aynen katılıyorum ama herkes kendinden bişeyler bulabilir diye düşündüm....
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 13 Eyl 2008, 00:04

tabi ki bu fabia içn ama cotavianın bircok özelligide bu yani cogu ortak
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti abdullah » 13 Eyl 2008, 01:27

paylaştıgın için sagol  ufuk faydalı oldu
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti fmaka » 13 Eyl 2008, 01:30

paylaşım için teşekkrler

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti kadir_ » 13 Eyl 2008, 01:31

17. özellik sadece ön camlarda var diye biliyorum başıma kaza geldi onun yüzünden sonra öğrendik onuda hepsinde olmadığını
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti erolfabia » 13 Eyl 2008, 01:44

paylaşım için teşekkürler...

erolfabia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 13 Eyl 2008, 10:27

[quote="ufuk"]

Fabianın bilinmeyen gizli özellikleri adlı konu açılmıştı.Bir çok kişide yazdıkları ile katkıda bulundu.

Bende aşağıdaki ek özellklere bir şey eklemek istedim.(Daha doğrusu bugün kendim fark ettim.)

Camları açık unutup kontak anahtarını çıkardığınızda eğer hiç bir kapıyı açmadıysanız camları cam otomatiğinden kapatabiliyorsunuz.Tekrar kontak andahtarını sokmaktan kurtuluyorsunuz...Eğer daha önce değinildiyse kusura bakmayın...

FABİA
1) Torpido kapağındaki kalem tutacağı
2) Torpido gözünün altındaki ikinci bölme
3) Ön camda kağıt tutacağı
4) Stepne içindeki jant kapağı çıkarma teli
5) Anahtar ile camları açma ve kapatma (kapı üzerindeki kapı açma deligine anahtarı sokun ve kapıyı kilitleyin ve 2 sn basılı tutun camlar kendiginden kapanacaktır)
6) Follow me home farlar (serviste açtırılacak) (arabayı kilitledikten sonra farların bir süre yanıp bize yol göstermesi)
7) Hareketten sonra otomatik kapı kilitleme (serviste açtırılacak) (araç 20 km hıza ulaştıgında kapıların otomatik kitlenmesi)
8)Sinyal kolunu mekanik olarak attırmadan sinyali çalıştırma (sinyal koluna bi kere aşagı veya yukarı dogru sinyal 3 kere yanıp söner ve durur şerit degiştirirken kolaylık saglar)
9)Park halindeyken sağ ya da sol park lambalarını sinyal kolu vasıtası ile yakma
10)Ön silecekler çalışır pozisyonda iken geri vitese takıldığında arka sileceğin bir tur atıp camı temizlemesi
11)radyoda gala özelliği olanlarda hız artıkça sesin artması
12)şöför kapısı açılmadıkça bağaj kapağının açılmaması(araç çalışırken)
13)cam ve ayna resistansının cok ısınınca otomatikman sönmesi
arın otomatik kitlenmesi)
14) Kilitli aracınızı kumanda ile açtığınızda kapı ya da bagajı 30-40 sn. içinde açmazsanız otomatik olarak yeniden kilitlenmektedir.
15) bagaj kapağını uzun süre açık bıraktığınızda bir süre sonra bagaj lambası kendiliğinden sönüyor. fabia tdi spesiyal
16) dış sıcaklık 5 dereceye düşünce donma riskine karşı uyarmak için ikaz sesi geliyor ve yol bilgisayarında sıcaklık değerinin yanında buz simgesi beliriyor.
17) Elektrikli camları tek dokunuşla kapatma islemi yaparken araya bir sey sıkısmasını önleyen bir sistem var. cam bir engelle karşılaştığında otomatik olarak aşağı iniyor.
18) şöför kapısı açılmadıkça bağaj kapağının açılmaması(araç çalışırken)(kapkaçılar karşı iyi bir önlem)
19) arabayı kilitledikten sonra radyo açıksa kendisi bir süre sonra otomatik kapanır(tüm radyolarda çalışmayabilir

[/QUOTE]11)radyoda gala özelliği olanlarda hız artıkça sesin artması
bu özellik benim octide varmı acaba,varsa radyo hangi volumde olursa bu özellik devrede oluyor.
2-)8 ve 9 nolu özellikleri daha deyaylı anlatırmısın ben pek anlamadım ve octide varmı bu özellik?
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurdal07 » 13 Eyl 2008, 10:52

9 da araba çalışmıyoken sağ yada son sinyali açıyosun açtığın tarafın park lambası yanıyo
alman farı denilen olay buymuş

bizim kuzenin 2003 model 307 sinde yok benim 2001 model fabia da var
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 13 Eyl 2008, 10:59

[quote="gurdal07"]9 da araba çalışmıyoken sağ yada son sinyali açıyosun açtığın tarafın park lambası yanıyo
alman farı denilen olay buymuş

bizim kuzenin 2003 model 307 sinde yok benim 2001 model fabia da var
[/QUOTE]İYİDE BU NE İŞE YARIYOR ONU ANLAMADIM.Shocked
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erolfabia » 13 Eyl 2008, 11:07

ben bildiğim kadarıyla yardımcı olayım:

mesela, karanlık bi caddede veya sokakta, arabayı bırakıp gitmen gerektiğinde, diğer araçların senin aracı daha kolay farketmelerini sağlıyor ve tüm parkları açınca akü sabaha yetmeyebilir, sadece yola yakın tarafı sağ veya sol'u yakınca, akü'nün bitme olasılığı çok aza iniyor...

erolfabia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 13 Eyl 2008, 16:42

[quote="erolfabia"]

ben bildiğim kadarıyla yardımcı olayım:

mesela, karanlık bi caddede veya sokakta, arabayı bırakıp gitmen gerektiğinde, diğer araçların senin aracı daha kolay farketmelerini sağlıyor ve tüm parkları açınca akü sabaha yetmeyebilir, sadece yola yakın tarafı sağ veya sol'u yakınca, akü'nün bitme olasılığı çok aza iniyor...

[/QUOTE]LOLLOLLOL
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir