fabia parça boya yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia parça boya yardım

İleti muharremkarin » 15 Eyl 2008, 04:03

1,5-2 ay kadar önce aracıma parkettiğim yerde hafif dokundurmuşlar ve sağ arka çamurlukta (arka kapı yanında) 3-4 cm. lik çok küçük bir göçük oluşmuştu.göçük  özellikle aramadığınızda belli bile olmuyordu desem yalan olmaz.
   aracım kaskolu ve autoking hizmeti olduğu için autokinge götürdüm.
autoking o bölgeyi düzeltmiş ve  öyle bir boya yapmış ki neredeyse arka çamurluğun tümünü boyamış.

boyadığı yetmezmiş gibi rengide tutturamamış. uzaktan şanki aracın o bölümü komple boyalı olarak görülüyor ve sırıtıyor.

autoking şubesi renk uyumunun hava şartları ile zamanla olacağını söylesede gösterdiğim kabortacılar boya hatası diyor. reng uyumunun kendi kendine olmayacağını söylüyorlar.

ne yapmalıyım.

muharremkarin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 15 Eyl 2008, 04:25

Bizim burdaki kaportacı arkadaş renk uyumu için özel eğitim aldı.Hakkını yememek lazım boyadığı kısımla arabanın geri kalan bölümünde hiçbir renk ayrımı olmuyor.Seninde böyle bi ustaya boyatman lazım.Pasta vs bi işlemle düzelirmi o konuda bilgim yok.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 15 Eyl 2008, 10:43

Ufak bir vuruğa neredeyse arabayı tümden boyayacaklardı, kendim boyadım.Keşke siz de öyle yapsaydınız.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti muharremkarin » 18 Eyl 2008, 05:05

hasar işaretli yer belli bile olmuyor.(hasarlı hali )

orası önemli bir hasar değildi ancak titizlikten  sürekli gözüme takılıyordu.

boyasız göçük düzeltme v.s ile yaparlar diye götürdük sonuç düşündüğüm ve anlatılanlar gibi olmadı malisef.

cumartesi tekrar çağırdılar hatalarını telafi edecekler sanırım.

ben bir hata yaptım siz siz olun ufak hasarlarda aracınıza kimseye dokundurmayın

depo kapağının üstüne kadar boya yapmışlarCry
muharremkarin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muharremkarin » 18 Eyl 2008, 05:07

aracım hatasızdı üzülmemek elde değil
muharremkarin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 18 Eyl 2008, 06:01

gecmis olsun kardesim.benimde arka tamponun solunda bi cizik var.birde on tamponun sagında ondekinde 4 cm uzunlugunda 1 cm genişliginde hemen hemen 1 cm derinliginde bi cizik var orayı sizce ne yapmalıyım?

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti muharremkarin » 18 Eyl 2008, 06:08

[quote="oguz"]gecmis olsun kardesim.benimde arka tamponun solunda bi cizik var.birde on tamponun sagında ondekinde 4 cm uzunlugunda 1 cm genişliginde hemen hemen 1 cm derinliginde bi cizik var orayı sizce ne yapmalıyım?[/QUOTE]

Tampon önemli değil

yaptısanda olur değerini etkilemez

diğer kısımlarına dokundurma
muharremkarin
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir