klima problem

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

klima problem

İleti onur21 » 16 Eyl 2008, 18:25

SÜREKLİ YARDIM İSTİYORUM ÇOGU ARKADAŞTA İSTİYOR AMA MAALESEF KİMSENİN UMURUNDA DEGİL BEN YİNE ŞANSIMI DENİYİM DEDİM KLİMA FAN MOTORU TORPİDONUN ALTINDAKİ SES TİTREŞİM YAPIYORDU .AÇTIRDIM TEMİZLETTİM BU SEFER 3,4 KADEMEDE SİGORTA ATIYORDU 1 HAFTA ÖNCEDE KLİMA SOGUK ÜFLEMEMEYE BAŞLADI KLİMA GAZI DEDİM DOLDURDUM ÇALIŞTI ERTESİ GÜN YİNE ÇALIŞMADI BAKTIRDIM KAÇAK YOK DİREKSİYON ALTINDA SENSÖR VARMIŞ SÖKTÜRDÜM PARÇA BEKLİYORUM .KLİMA FANIYLA BU PARÇANIN YANMASININ ALAKASI VARMIDIR .FANIN SİGORTASININ ATMASI NEDENDİR .BURÇ NEDİR RESMİ VARMIDIR.YARDIM EDECEKLER OLURSA  SAOĞOLSUNLAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

onur21
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 16 Eyl 2008, 18:36

Araç içerisindeki klima sensörü arızalandığında klimanın sıcak üflemesi normal bir durum. Eğer sorun sadece buysa sensör değişince düzelir.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ilk aşk » 16 Eyl 2008, 19:31

senin sorununa ustalar çare olamamış ben ne yapayım söyle Geek

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 16 Eyl 2008, 20:34

yav bu bizim arabaların her yerine sensör koymuşlar adamlar canları sıkıldıkça oraya buraya sensör sıkıştırmışlar , malzemeden çalmamışlaaaaaaaaarrr LOL
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 16 Eyl 2008, 22:34

[quote="onur21"]SÜREKLİ YARDIM İSTİYORUM ÇOGU ARKADAŞTA İSTİYOR AMA MAALESEF KİMSENİN UMURUNDA DEGİL BEN YİNE ŞANSIMI DENİYİM DEDİM KLİMA FAN MOTORU TORPİDONUN ALTINDAKİ SES TİTREŞİM YAPIYORDU .AÇTIRDIM TEMİZLETTİM BU SEFER 3,4 KADEMEDE SİGORTA ATIYORDU 1 HAFTA ÖNCEDE KLİMA SOGUK ÜFLEMEMEYE BAŞLADI KLİMA GAZI DEDİM DOLDURDUM ÇALIŞTI ERTESİ GÜN YİNE ÇALIŞMADI BAKTIRDIM KAÇAK YOK DİREKSİYON ALTINDA SENSÖR VARMIŞ SÖKTÜRDÜM PARÇA BEKLİYORUM .KLİMA FANIYLA BU PARÇANIN YANMASININ ALAKASI VARMIDIR .FANIN SİGORTASININ ATMASI NEDENDİR .BURÇ NEDİR RESMİ VARMIDIR.YARDIM EDECEKLER OLURSA  SAOĞOLSUNLAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. [/QUOTE]

KLİMANIN FAN MOTORU DEDİĞİNİZ PARÇA KALORİFER MOTORU...İLGİLİ PARÇADA BOŞLUK MEYDANA GELMESİ SEBEBİ İLE SES E SEBEBİYET VERMİŞTİR...YAŞADIĞINIZ KLİMA SENSÖRÜ İLE KALORİFER MOTORU ARIZASI BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ DURUMLARDIR...KALORİFER MOTORUNUN BOŞLUĞUNUN LAYIKIYLA ALINMAMIŞ OLMASI SORUNU TEKRAR DEVAM ETTİRMİŞTİR...KLİMA SESNÖRÜ ADLI PARÇAYI DEĞİŞTİRDİKTEN SONRA KLİMANINIZIN PERFORMANSI DÜZELECEKTİR...BURÇTANDA KADTINIZ GALİBA SALINCAK BURCU OLSA GEREK...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 17 Eyl 2008, 00:30

[quote="azakoglultd"]yav bu bizim arabaların her yerine sensör koymuşlar adamlar canları sıkıldıkça oraya buraya sensör sıkıştırmışlar , malzemeden çalmamışlaaaaaaaaarrr LOL
[/QUOTE]enterasan adamsın hcm vallahi.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 17 Eyl 2008, 00:36

benim felidede klima çalışmıyordu gaz bastırdık olmadı bir tane sensör var o arızalı dediler değiştirdiler klima oldu .fakat bu sefer klimaya bastığımda normalde rolanti yükselirdi sensörden sonra kelebek boğazınıda yenilemek zorunda kaldık sensörler iyi ama her yer birbirini kumanda ediyor sensörde felicianın 120 ytl idi
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 17 Eyl 2008, 13:09

Bunca senelik otomobil tecrübem olmasına rağmen kitlendim.Çok komplike sormuşsunuz.Bunları ancak iyi bir usta yanıtlayabilir.Araçların donanım teknolojileri yükseldikçe işler zorlaşıyor.Eski arabalarda her arızaya iyi kötü mantıklı bir değerlendirme yapabilirdi herkes.Bu kimyemi ortamlar yaramadı bizlere:)
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir