Motor Işığı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motor Işığı

İleti emirkaansbp » 10 Şub 2007, 17:47

bende sizin motora acımayı geçtim, gözlerim dolduLOL
tabiki şaka yapıyorum

lakin şöyle bi fark ta var sizin araba DİZEL.... sürüş teknikleri çok farklı... bence kıyaslamanız bile yanlış.... benzinli motor 7500 devir çeviriyo, dizel sanırım 5000 devir....

ayrıca düşük devirli kullanmak motoru tam devir kullanmaktan daha çok yıpratır ve yorar. hep öle sürmeye devam ederseniz uzun yolda hızlanmak istesenizde hızlanamazsınız.....arabanızın motoru çoktan sağır olmuştur çünkü.

umarım yeterince açık olmuştur....

emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Şub 2007, 18:06

yani evet bi bakıma siz de haklısınız. ayrıca 5000 bile çevirememesi gerek 4500 diye biliyorum. belkide kişilik meselesidir. motor bağırınca bile rahatsız oluyorum. motor gerçekten sağır olur mu? korkmaya başladım ben şehir içinde yol boşsa alırım 4 e 2000 devire kitler giderim en son geçen hafta kavşağa ters girdim diye 40 yılın başı olur ya polis anons unu duyunca topukladım işede yaradı Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti emirkaansbp » 10 Şub 2007, 18:29

[quote="hakanerdogan"]yani evet bi bakıma siz de haklısınız. ayrıca 5000 bile çevirememesi gerek 4500 diye biliyorum. belkide kişilik meselesidir. motor bağırınca bile rahatsız oluyorum. motor gerçekten sağır olur mu? korkmaya başladım ben şehir içinde yol boşsa alırım 4 e 2000 devire kitler giderim en son geçen hafta kavşağa ters girdim diye 40 yılın başı olur ya polis anons unu duyunca topukladım işede yaradı Smile[/QUOTE]

kişilik demek yerine herkezin kendi sürüş tekniği vardır, sürüş tekniği diyelim. dizellerin max torku alt devirlerde benzinlilerde üst devirlerdedir. sizin araba düşük devirde topukluyunca kaçar ama benim arabada topuklamak hiç bi işe yaramaz. ayrıca benim arabada açıkhava filitresi var ki buda düşük devirleri sinir bozucu hale getiriyor. 1500 - 2000 devir de titreme bile yapabiliyo bazen.... sağır olma diye bişey var ama dizellerde nekadar doğru bilmiyorum.... ama benzinlide 1  aya kalmadan hissettirir kendini... 
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Şub 2007, 18:32

hmm yorumlarınız için teşekkürler. pek de motor ışığı konusuyla alakalı olmadı açtığım konu kusura bakmayın
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti nuriatasoy » 10 Şub 2007, 19:53

motor ışığının sadece bir sebebi yokki. kabloların gevşemesi dahi motor ışığının yanmasına sebep olur. En küçük arıza dahi motor ışığının yanmasına sebep oluyor. Kısacası motorunuzun ne kadar çok arıza verdiğine BAĞLI. bU DA MAALESEF vw MOTORLARDA ÇOK FAZLA.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 10 Şub 2007, 19:57

Ben artık motor ışığına alıştım. Onsuz Fabia mı kullanmıyorum. Bazen can sıkıcı oluyor ama zamanla insan alışıyor. Artık herhangi ustaya EPC yanmayınca kesinlikle göstermiyorum. Benim çok parama mal oldu çünkü. Ve hiç bir şekilde çözüm de bulamadım. Araç miadını doldurunca kesinlikle Japon artık düşünüyorum. Aslında sağlamlık yönünden gerçekten Alman aarabaları çok iyi ama arkadaşlar motor yönünden canı yanmış biri olarak çok çabuk arza verdiği için ben kesinlikle düşünmüyorum.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baver7810 » 10 Şub 2007, 20:59

Verdigin bilgiler için saolasın emirkaansbp
baver7810
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 10 Şub 2007, 23:45

nedemek baver7810 sadece bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum.....

lakin hala japon arabası diye tuttturan arkadaşlara şaşırıp kalıyorum.açık konuşmak gerekirse madem  araba motor arızası veriyor, satın arkadaşlar arabanızı japon araba alın. başka olasılığınız varmı? servise o kadar para hayatta yedirmem. en kötü ihtimalle 1 kez olur.yaptırır satarım.. ve bu arabalar orjinaliyle oynanmamışsa motor arızası kesinlikle benzin, kullanım şekli, yada şansa bağlı(insan yapısı sonuçta hepsi birebir aynı olamaz). başka sebebi yok....  ya bakın babam tam bir vw GOLF hastasıdır 84 ten beri golf kulanıyodu 9 golfü oldu, en son ben polo kullandım ve onu satıp fabia aldım. 1 tanesi dışında hiçbiri motordan arıza vermedi. ondada babam arabanın motorunu yıkatmış, elektirik aksamı kısadevre yapınca beynini bile değiştirmiştik arabanın.... benim arabam bu denli cansıkıcı bi arıza yapsa bi dakka durmam değiştiririm. model küçültürüm,zararına satarım ama yinede değiştiririm. her dakka panikatak gibi motor lambasına bakarak, tedirgin olarak arabanın içine nasıl biniyosunuz anlamıyorum.. kendi ve sevdiklerinizin hayatını emanet ettiğiniz makina bu yaaa. madem artık alman malı istemiyosun japon istiyorsunuz satın japon alın. yeterki beni yolda bırakmaz diyecek kadar güvenin arabanıza.
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 11 Şub 2007, 01:03

[quote="emirkaansbp"]nedemek baver7810 sadece bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum.....

lakin hala japon arabası diye tuttturan arkadaşlara şaşırıp kalıyorum.açık konuşmak gerekirse madem  araba motor arızası veriyor, satın arkadaşlar arabanızı japon araba alın. başka olasılığınız varmı? servise o kadar para hayatta yedirmem. en kötü ihtimalle 1 kez olur.yaptırır satarım.. ve bu arabalar orjinaliyle oynanmamışsa motor arızası kesinlikle benzin, kullanım şekli, yada şansa bağlı(insan yapısı sonuçta hepsi birebir aynı olamaz). başka sebebi yok....  ya bakın babam tam bir vw GOLF hastasıdır 84 ten beri golf kulanıyodu 9 golfü oldu, en son ben polo kullandım ve onu satıp fabia aldım. 1 tanesi dışında hiçbiri motordan arıza vermedi. ondada babam arabanın motorunu yıkatmış, elektirik aksamı kısadevre yapınca beynini bile değiştirmiştik arabanın.... benim arabam bu denli cansıkıcı bi arıza yapsa bi dakka durmam değiştiririm. model küçültürüm,zararına satarım ama yinede değiştiririm. her dakka panikatak gibi motor lambasına bakarak, tedirgin olarak arabanın içine nasıl biniyosunuz anlamıyorum.. kendi ve sevdiklerinizin hayatını emanet ettiğiniz makina bu yaaa. madem artık alman malı istemiyosun japon istiyorsunuz satın japon alın. yeterki beni yolda bırakmaz diyecek kadar güvenin arabanıza.
[/QUOTE]

sadece motor ve arızada bitmiyorki olay..sağlamlık,şasi, güven,o tokluk hissi..Wink
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti emirkaansbp » 11 Şub 2007, 01:27

ha bide onları katarsak bu forumun içinden çıkılmaz bi hale gelmesine şaşmam.....
ama kesinlikle haklısın..... bunun çok girdisi var ama hepsini katarsak; ALMAN ARABALARI EN İYİSİ GİBİ SONUÇ ÇIKACAKTIR....eminiim....
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 11 Şub 2007, 03:05

zaten alman arabaları çok yaygın değil mi? bu kadar insan niye alsın ki...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti nuriatasoy » 11 Şub 2007, 06:11

General motorsdan sonra dünya devi otomobil üretisini biraz araştırırsanız hangi firma olduğunu görürsünüz. Benim eleştirim aracın daha iyiye gitmesi için. Kronik böyle bir arıza var ve buda doğru. Eş dost tavsiyeleri ile hiç bir reklam yapmadan nerdeyse satılan fabia için eksikliklerin azaltılması yönünde idi. Bu sorunun halledilmesi aracımıza güvenimizi daha da artıracaktır. Benim ne demek isdeğimi sanayide herhangi bir ustaya VW motorların bu arızasını sorsanız size anlatacaktır. VW ler motor arızasını çok çabuk veren araçlar olarak görülüyor ama diğer açılardan da takdir ediliyor.

nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baver7810 » 11 Şub 2007, 06:15

emirkaansbp arkadaşta civic var 2005 model gecen benim arabayla bi yere gittik arkadaşın dediği işte alman arabası ne kadar güven veriyo ve dolgun ki arkadaşımın arabasına toz kondurtmaz...

baver7810
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baver7810 » 11 Şub 2007, 06:16

Hee bide benim anlamdığım arkadaşın 1,6 2005 civic nerdeyse benimkiyle aynı yakıyo yani 10000 lira falan fark var bu nasıl olur?

baver7810
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 15 Şub 2007, 01:09

arkadaşlar dikkat ettim de benzinli fabiacıların en çok şikayet ettiği şeylerden biri motor ışığı.
       ben ilk aracı fabia  tdi sahibi olan biri olarak ülkemizdeki dizel yakıtların kalitesi ile ilgili bazı bilgiler edindikten sonra dizelden soğumuş nasipse ilerdeki  aracım benzinli olur diyordum;  ancak 7 ay oldu 14000 km yaptım şu ana kadar dizel yakıt nedeniyle çok şükür ne bir sorun yaşadım ne de motor ışığı gördüm. sitede de yakıta bağlı sorun yaşayana pek rastlamadım. herkese teknik problemsiz günler dileğiyle...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti nuriatasoy » 15 Şub 2007, 21:25

bir haftadır motor ışığı yanmıyor, şaşırdım. Skoda şu ışığa çare bulsa şu arabadan bizi sogutmasa tam süper olacak.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 15 Şub 2007, 22:27

Top 15 Motor Vehicle Manufacturing Companies by Volume 2005
Car and Light Commercial Vehicle Production (1,000 units)
General Motors 9,040
Toyota 7,100
Ford 6,418
Volkswagen Group 5,173
DaimlerChrysler 4,319
PSA Peugeot Citroën 3,375
Honda 3,373
Nissan 3,348
Hyundai-Kia Motors 2,853
Renault-Dacia-Samsung 2,617
Suzuki-Maruti 2,072
Fiat 1,934
Mitsubishi 1,327
BMW Group 1,323
Mazda 1,285

nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 18 Şub 2007, 15:53

motor arıza işaretinden en sonunda kurtuldum. Sanayide en sonunda çare bulundu ve 2 haftadır yanmıyor.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir