Servis Işığı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Servis Işığı

İleti mentor » 18 Eyl 2008, 13:29

merhabalar,
fabialarda servis zamanı gelince yanan tamir işaretini resetleme yöntemi nedir.araç 7500 bakımına girdi ancak fabrika çıkışı 1 yılı dolunca servis ışığı yanacak şekilde ayarlanmış sanırım.anahtar ışığı ile geri sayım günü beliriyor.
fabia I lerde forumda bahsedilen yöntemlerle işareti resetleyemedim, günlük km sayacına basma v.b.
yeni fabılarda bildiğiniz bir yöntem varmı.bulundugum şehirde servis yok buarada.

Fabia Classic Plus 1.4 TDI 2008
mentor
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: Fabia Classic Plus TDİ

İleti 10TOPRAK » 18 Eyl 2008, 13:34

Herhangi VW servisine gidin hallederler.Ben arabayı çalıştırmadan göstergede bulunan saati ayarlayan çubuğa kaldırmadan bastırıyorum sonra kontağı çevirip çalıştırıyorum sonra saat yönüne tık sesini duyuncaya kadar çeviriyorum ve yazı siliniyor bir daha deneyin bakam..!

10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti bendante » 18 Eyl 2008, 15:14

2001 Octavia da kullandığım yöntemi söyleleyim; Kontak kapalı iken kısa mesafe sıfırlama düğmesine bas ve öylece tut, kontağı aç ve sıfırlama düğmesini bırak ekranda "servis" veya "servis şimdi" yazısı belirecek, saat ayarlama düğmesini yazı geri ayrlanan kadar veya servis ışığı sönene kadar sağa sola çevir.
    Belki Fabia larda daha farklı olabilir, ayrıca bütün bunlar raç kullanma klavuzunda da yazıyor varsa oradan da bakabilirsin.
bendante
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mentor » 22 Eyl 2008, 13:22

servis ışığını resetlemeyi başardım sonunda yeni fabilarda yöntem aynı ama biraz farklı.kontak kapalıyken günlük km sıfırlama düğmesine basılı tutun sayaç sıfırlanacak düğmeyi bırakmadan kontağı çevirin ve bırakın,sağa sola çevirmenize gerek yok.
Fabia Classic Plus 1.4 TDI 2008
mentor
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: Fabia Classic Plus TDİ

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir