FABİA CLASSİC TDİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA CLASSİC TDİ

İleti hakanerdogan » 07 Ekm 2008, 02:42

TDI ın en az ortalama çıkardığı kombinasyondur.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti puZZle » 07 Ekm 2008, 02:45

[quote="hakanerdogan"] [quote="puZZle"]

Ben bir keresinde inat ettim 4. vites 1750 devir ile (yaklaşık 60 km hız yapıyor) kızılay-eskişehir yolu-batıkent mesafesini 3.3 lt ile gelmiştim :)
[/QUOTE]

hey o bizim tekniğimizdi bir dakika babam keşfetti onu, bizden duydunuz demi başlığını bile açtım, hatta umut denedi tuttu, çok süper formül.

LOLLOLLOLLOLLOL[/QUOTE]

Evet sizin konu başlığında okumuş olacağına ihtimal vermemiştim. gerçektende oluyormuş. Smile 
puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Ekm 2008, 02:58

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?T ... 3+ortalama

3 te 3... %100 başarı LOL

ama konu hakkında çeşitli görüşler var yine bi bakın derim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti puZZle » 07 Ekm 2008, 03:31

olay benim fikrime göre tamamen dur kalk olayı. sabahları özelliklede eskisehir yolundan kızılaya gidenler bilir yol o kadar tıkanıktır ki dur kalklarla gidersiniz ve dur kalk esnasında anlık yakıt tüketimine bakarsanız 40-50 litreleri gösterir. bu durum haliyle ortalama yakıt tüketimini tavana vurduruyor. bizim dizeller hiç sevmiyor sıkışık trafiği. bende artık daha uzun olmasına rağmen alternatif yolları kullanıyorum. böylelikle trafik sıkışık olmadığından dolayı kısa olan yolla aynı yakıt değerini tutturuyorum hem de araba kullanmaktan zevk alıyorum...Wink

puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 07 Ekm 2008, 04:16

güzel çözüm :) hem vakit hem eğlence:D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ars03 » 08 Ekm 2008, 01:48

bende geçen aöf sınavına giderken hakan erdoğan bilir diye yazıyorum yenikent çıkış ayaş yolundan adese önü(berbattı çalışma var malum)şeker fabrikası istanbul yolu yenimahalle köprüye varmadan sağa gir eski terminal önünden tekrar sağ köprüyü geçince üste çık  ve gazi mimarlık mühendislik dönüşte aynı güzergah tam 96 km ortalama yakıt tüketimi 3.4 bu arada şeker shele devam çünki en son bakıma girdiğimde usta mazot filitresini söküp içini boşalttı pırıl pırıl bi mazot ve bu arada yol bilgisayarı menzil 20 km diyordu yani nerdeyse deponun dibi usta tekrar filitreyi takıp aman benzinliği değiştirme dedi
ars03
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 08 Ekm 2008, 06:39

3 kere manisaya 1 kere şarköye gittim genel ortalamam şehirdışı 6.1 hiç kasamam 100'de gidicem diye ömrüm yolda geçiyo dayıyorum gazı köküne kadar keyfime bakıyorum :)
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 08 Ekm 2008, 20:44

[quote="lazianke"]bence siz uzun yolda ortalama 4,5 lt yi, şehir içinde de 5,5-6,5 lt gib bir rakamı düşünün derim...[/QUOTE]

aynen katılıyorum ş.dışı 4,5-4,7 arası ş.içide 5,5-6,5

karışık 5,2 gibi kabca düşünebilirsiniz...

Yolbilgisayarında 2. bir hafıza var siz resetlemedikçe devamlı olan (belli bir km sonra sıfırlanıyor sanırım)

ordan takip edin anlık işler ve depo depo yakıt alaraktan daha sağlıklı bence....
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 08 Ekm 2008, 22:54

3 lu degerlerı yakalayacagım dıye tdi nın omrunu bıtırıyosunuz arkadaslar.
dızelı devırlı kullanmak lazım
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 09 Ekm 2008, 00:07

[quote="ars03"]bende geçen aöf sınavına giderken hakan erdoğan bilir diye yazıyorum yenikent çıkış ayaş yolundan adese önü(berbattı çalışma var malum)şeker fabrikası istanbul yolu yenimahalle köprüye varmadan sağa gir eski terminal önünden tekrar sağ köprüyü geçince üste çık  ve gazi mimarlık mühendislik dönüşte aynı güzergah tam 96 km ortalama yakıt tüketimi 3.4 bu arada şeker shele devam çünki en son bakıma girdiğimde usta mazot filitresini söküp içini boşalttı pırıl pırıl bi mazot ve bu arada yol bilgisayarı menzil 20 km diyordu yani nerdeyse deponun dibi usta tekrar filitreyi takıp aman benzinliği değiştirme dedi
[/QUOTE]

ben 6. etaptan optimuma gidene kadar içim sıkılyıor ama çalışma artık baya hafifledi, bundan sonra benim güzergahımda şekerin önünden başka hiç bir yerde ışık olmayacak. oda hep yeşile denk gelir, yeşil uzun yanar orda, süper olacak yollar.

şeker shellin fabimde ayrı bir yeri vardır, her zaman ordan alırım, yumurtasını da tavsiye ederim çok taze yumurtaları oluyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Halikarnasos » 09 Ekm 2008, 11:02

[quote="hakanerdogan"] [quote="ars03"]bende geçen aöf sınavına giderken hakan erdoğan bilir diye yazıyorum yenikent çıkış ayaş yolundan adese önü(berbattı çalışma var malum)şeker fabrikası istanbul yolu yenimahalle köprüye varmadan sağa gir eski terminal önünden tekrar sağ köprüyü geçince üste çık  ve gazi mimarlık mühendislik dönüşte aynı güzergah tam 96 km ortalama yakıt tüketimi 3.4 bu arada şeker shele devam çünki en son bakıma girdiğimde usta mazot filitresini söküp içini boşalttı pırıl pırıl bi mazot ve bu arada yol bilgisayarı menzil 20 km diyordu yani nerdeyse deponun dibi usta tekrar filitreyi takıp aman benzinliği değiştirme dedi [/QUOTE]

ben 6. etaptan optimuma gidene kadar içim sıkılyıor ama çalışma artık baya hafifledi, bundan sonra benim güzergahımda şekerin önünden başka hiç bir yerde ışık olmayacak. oda hep yeşile denk gelir, yeşil uzun yanar orda, süper olacak yollar.

şeker shellin fabimde ayrı bir yeri vardır, her zaman ordan alırım, yumurtasını da tavsiye ederim çok taze yumurtaları oluyor.
[/QUOTE]

Benzinlik,yeni yapılan yol çalışması ve yumurta konusunda sana katılıyorum.
Halikarnasos
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 09 Ekm 2008, 11:10

[quote="mustisahin"]3 lu degerlerı yakalayacagım dıye tdi nın omrunu bıtırıyosunuz arkadaslar.
dızelı devırlı kullanmak lazım
[/QUOTE]
haklısınız fakat, mesela bu da  4 te 2500 devirde 90 la gitmek anlamına gelmemeli, ben en düşük değerlerimi max tork veren 2250 devirde sağladım. önceden 5 viteste 90 la 2000 devirde giderdim. sonra 2250 de 99 la gitmeye başladım. ondan sonra 90 la giderken sanki araba düşük devirle gidiyormuş gibi bir his oluşmaya başlamıştı bende. ama dün bakımda ustama 5.viteste 2000 devrin az olup olmadığını sordum. normaldir az değildir dedi.

ama 2000 devrin altına inmeyin dedi. niçin turbo 2000 devirde açıldığı için mi dedim. hayır, turbo egzozdan gaz çıkan her an devrededir zaten, turbonun devrede olması diye bir şey yoktur, 3000 devirden sonra turbo yüksek devirlerde dönmeye başlıyor dedi. hatta turbo panelleri motor devrinin 2 katı kadar devirle dönermiş, içindeki burçlar zamanla  bitmeye başlarmış ve ıslık sesi gibi ses çıkarttığı zaman bitermiş...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ars03 » 09 Ekm 2008, 11:54

[quote="hakanerdogan"]
[quote="ars03"]bende geçen aöf sınavına giderken hakan erdoğan bilir diye yazıyorum yenikent çıkış ayaş yolundan adese önü(berbattı çalışma var malum)şeker fabrikası istanbul yolu yenimahalle köprüye varmadan sağa gir eski terminal önünden tekrar sağ köprüyü geçince üste çık  ve gazi mimarlık mühendislik dönüşte aynı güzergah tam 96 km ortalama yakıt tüketimi 3.4 bu arada şeker shele devam çünki en son bakıma girdiğimde usta mazot filitresini söküp içini boşalttı pırıl pırıl bi mazot ve bu arada yol bilgisayarı menzil 20 km diyordu yani nerdeyse deponun dibi usta tekrar filitreyi takıp aman benzinliği değiştirme dedi
[/QUOTE]

[/QUOTE]
ars03
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ars03 » 09 Ekm 2008, 11:56

aynen katılıyorum yumurtayı unutmamak lazım biraz geyik gibi oldu ama neyse kusura bakmayın bu arada şeker shel bize birer depo mazot hediye etse fena olmaz adamların iyi reklamını yaptıkBig%20smile
ars03
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ars03 » 09 Ekm 2008, 11:57

[quote="Halikarnasos"][quote="hakanerdogan"] [quote="ars03"]bende geçen aöf sınavına giderken hakan erdoğan bilir diye yazıyorum yenikent çıkış ayaş yolundan adese önü(berbattı çalışma var malum)şeker fabrikası istanbul yolu yenimahalle köprüye varmadan sağa gir eski terminal önünden tekrar sağ köprüyü geçince üste çık  ve gazi mimarlık mühendislik dönüşte aynı güzergah tam 96 km ortalama yakıt tüketimi 3.4 bu arada şeker shele devam çünki en son bakıma girdiğimde usta mazot filitresini söküp içini boşalttı pırıl pırıl bi mazot ve bu arada yol bilgisayarı menzil 20 km diyordu yani nerdeyse deponun dibi usta tekrar filitreyi takıp aman benzinliği değiştirme dedi [/QUOTE]

[/QUOTE]

Benzinlik,yeni yapılan yol çalışması ve yumurta konusunda sana katılıyorum.
[/QUOTE]
ars03
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ars03 » 09 Ekm 2008, 11:58

bende size katılıyorum rahat günler yakın ama ben sincan tarafından geldiğim için devamı olan devlet mahallesindeki çalışma da bitse daha güzel olack
ars03
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 09 Ekm 2008, 18:54

bitince tam süper olacak... Thumbs%20Up
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir