FABIA arka silecek suyu çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABIA arka silecek suyu çalışmıyor

İleti abdullah » 28 Eyl 2008, 20:37

aynı sorun bendede var ama bitürlü takamadım çünkü el girmiyor oraya  napalım arka silgecede su atmıyvereyim şimdi yaptırmak için biustaya gitsem belkide orayı takıcam derken daha önemli bir yeri bozarlar sanayide hep böyle  bi onun içinde yetkili servise gitmeye degmez

Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti mustisahin » 28 Eyl 2008, 20:42

aslında keyfe keder bısey. sadece yagışlı uzun yolda gerekiyo bana.
ama yapabılsem ıyı olurdu. gecen bı arkadas davlunbazı soku goreceksınızmı demişti ne?
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti safadilek » 01 Ekm 2008, 04:02

arkadaşlar benim fabiada arka silecekte su fıskiyesinin deliğini görüyorum ama içeriden fıskiyeyi nasıl çalıştıracam arka cam için?önler için kolu kendime doğru çekince çalışıyor ileri doğru itince arka sileceği çalıştırıyor ama fıskiyesi çalışmıyo nasıl olacak acaba?
safadilek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullah » 16 Ekm 2008, 21:30

galiba benim aracın arka silecek hortumu çıkmış ama hava filtresinin altından su akıtıyor silgece su atınca ama oraya ulaşıpta takamayız sanırım
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

İleti trifaze » 16 Ekm 2008, 23:16

Selamlar

Forumda bu konu ile ilgili resimli bir anlatim vardi.
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 17 Ekm 2008, 00:55

Ardakaşlar arabayı muayeneye götürmeden benimde aynı yerden çıktı.İlk başta pedalların bulunduğu bölgedeki kaplamayı sökmeniz lazım.Vidaları göreceksiniz ayrıyetten sigorta panosunun orda ve direksiyon ile ibrelerin arasında siyah bi parça var onuda söktümü ordada bir vida onları söküp o kaplamayı çıkarmanız gerekiyor.Devriyajın üstünde siyah bir hortuma ek yapılmış seffaf bi hortum var o ucu motor kapotuna uzatmalısınız.Orda çok ek yapılmış benden tavsiye o kalınlıkta ve çapta uzun bi hortum siyah hortuma takın motor bölümüne delikten uzatın.Daha sonra motor kaputunda beyni söktümü uzattığınız hortumu göreceksiniz diğer ucuda siyah küçük bi hortum o uçları birleştirdimi sorununuz çözülecek

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 17 Ekm 2008, 22:23

zor iş gibi gozukuyor.
ben sadece motor kısmından halledilir d,ye dusunuyodum, cunku su motor kısmının altından akıyor,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullah » 17 Ekm 2008, 22:41

bu şekilde biz orayı yapacaz derken başka bir yeri bozarız mutlaka en iyisimi hiç ugraşmamak
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufuk05 » 18 Ekm 2008, 00:14

İlk başta yeri iyi tespit et su haznesinin ordanmı, beynin ordaki ek yerindenmi.Beyni kıskançlarını çıkar ark cama su tut beynin oradanmı su haznesindenmi daha iyi anlarsın.Beynin ordaysa dediğim işlemin yapılması gerekiyor.Su haznesinden se şayet davlumbazın sökülmesi lazım.Gerisi sana kalmış.Aslında zor bi iş değil ama el pratikliği gerekiyor.Sökersen beyne bağlantı sağlayan ve farların kabloları jaklarından sökülmeside gerekecek
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir